Joniškis. Gyvulininkystės specialistai ir gyvulių augintojai dirba vis kryptingiau, tad karvių produktyvumas Lietuvoje kasmet didėja. Pieno ūkiuose sėkmingai vykdomas veislinis darbas, gerinami žolynai, diegiamos pažangios žolinių pašarų ruošimo, pašarų gamybos ir dalijimo technologijos. Šalies ūkiuose veikia nemažai melžimo, mėšlo ir pašarų dalijimo robotų. Tokia ūkiuose taikomų technologijų pažanga reikalauja ir modernios ūkio vadybos, sumanaus ūkininkavimo.
Didėjant karvių produktyvumui ūkiuose, susiduriama su karvių gyvenimo trukmės mažėjimu. Daug karvių tenka brokuoti dėl ginekologinių, pieno liaukų, galūnių ir kitų ligų. Pasitaiko atvejų, kai ūkyje vidutinis produktyvusis karvių amžius būna ne ilgesnis kaip trys laktacijos. Vykdant karvių veislinį darbą, verta prisiminti taisyklę, kad dukters produktyvumas turi būti didesnis nei motinos. Todėl pieno ūkiuose būtina pasirūpinti, kuo laiku pakeisti esamas karves. Bandai papildyti atitinkamą kiekį telyčaičių galima įsigyti iš svetur arba užauginti patiems. Užauginti veislinį prieauglį patiems savo ūkiuose yra ekonomiškiausias ir teisingiausias sprendimas.
Kad duktė būtų produktyvesnė už motiną, nepakanka vien tik tinkamai parinkti tėvą. Gimus veršeliui, reikia dar ir tinkamai jį užauginti. Šiuolaikinių veršelių auginimo technologijų yra daug. Kurią pasirinkti – lemia auginimo tikslai, sąlygos ir ekonominė aplinka. Kad ir kokiam tikslui augintume veršelį, visos technologijos prasidės nuo krekenų sugirdymo, o toliau prasideda įvairovė. Čia net ilgametę patirtį turintys specialistai neretai laužo galvas. Nesvarbu, ar toliau veršeliai girdomi pienu ar pieno pakaitalais, būtina veršeliams duoti ir kombinuotųjų pašarų. Auginat pakaitines telyčaites, ypač svarbu, kad jos kombinuotuosius pašarus pradėtų ėsti anksčiau negu šieną.
Kombinuotųjų pašarų veršeliams reikia, kad augantis organizmas gautų pakankamai energijos ir kitų reikalingų maisto medžiagų didžiojo prieskrandžio sienelių vystymuisi, kuris matuojamas ne kibirais, o gaurelių skaičiumi ir ilgiu viename didžiojo prieskrandžio vidinės sienelės kvadratiniame centimetre. Šis rodiklis lems išaugintos telyčios produktyvumą ir pieno savikainą. Taigi, geras pieno ūkio vadybininkas supranta, kad pakaitinei telyčaitei iki 3 mėn. amžiaus labai svarbu tinkamai parinkti kombinuotuosius pašarus ir tinkamai juos sušerti. Nerekomenduojama kombinuotųjų pašarų veršeliams iki 3 mėn. amžiaus gaminti savo ūkyje todėl, kad tam reikia ir žinių, ir žaliavų, ir specialios gamybos technikos.
Startinių kombinuotųjų pašarų veršeliams gamyboje naudojamų varpinių javų grūduose trūksta virškinamųjų maisto medžiagų, todėl sudėtį būtina papildyti ankštinių grūdų produktais. Grūdų paruošimas – tai ne tik jų mechaninis apdirbimas, bet ir tokie gamybos procesai kaip ekstrudavimas, ekspandavimas, mikronizavimas ir kita. Šiems gamybos procesams atlikti reikia ir specialios įrangos, kurią turi tik specializuotos pašarų gamybos įmonės.
Baltijos šalyse viena iš stambiausių lyderiaujančių kombinuotųjų pašarų gamintojų – UAB ,,Joniškio grūdai“, priklausanti „Litagra“ įmonių grupei. Įmonėje sukaupta kelių dešimtmečių žemės ūkio produktų gamybos patirtis, nuolat atnaujinami technologiniai ir valdymo procesai. Pastarąjį dešimtmetį įmonė daug investavo į gamybos tobulinimą ir modernizavimą. UAB ,,Joniškio grūdai“ buvo įdiegta ISO 22000:2005 bei rizikos veiksnių analizės ir svarbių valdymo taškų kontrolės sistema (RVASVT). Įmonės laboratorijose su modernia tyrimų technika kruopščiai tikrinamos grūdinės ir kitos pašarų gamybos žaliavos ir pagamintos produkcijos kokybė.
Remiantis naujausia gamybos technologija galima naudoti daug sudedamųjų dalių dozavimo linijose, užtikrina mikrodozavimo tikslumą ir tolygų ingredientų pasiskirstymą pašarų masėje. Žaliavų ir mikroelementų dozavimas valdomas kompiuterinėmis sistemomis, granuliuojami pašarai termiškai apdorojami dvieiliame kondicionieriuje, veikia penkių skystų komponentų įterpimo linija. Visa tai lemia aukštą pagamintų granulių kokybę.
UAB „Joniškio grūdai“ specialistai yra sukaupę didžiulę patirtį pašarų atrajotojams gamybos srityje. Atlikus daugelį bandymų ir tyrimų, pasitelkus mokslinių rekomendacijų, buvo parinktos tinkamiausios gamybos technologijos, išgrynintos produktų receptūros. Įmonės specialistai, atsižvelgdami į aktualius šių dienų ūkių poreikius sukūrė naują produktų atrajotojams liniją KOMBI PLUS. Vienas iš šios linijos produktų – kombinuotasis pašaras veršeliams KOMBI PLUS HERBAL THERAPY Lietuvos pramonininkų konfederacijos organizuojamame konkurse „Metų gaminys 2018“ pelnė aukso medalį.
KOMBI PLUS HERBAL THERAPY – tai kombinuotasis pašaras, skirtas veršeliams nuo pirmųjų gyvenimo dienų iki 3 mėnesių amžiaus, imuninei sistemai stiprinti ir ligų profilaktikai. Pašaro sudėtyje esantys eterinių aliejų, saponinų ir augalų ekstraktų kompleksas, probiotikai bei prebiotikai suteikia visapusę prevencinę strategiją jaunų atrajotojų sveikatos problemoms spręsti. Šis pašaras sukurtas atsižvelgiant į racionalų gamtos išteklių naudojimą – geresnis pašaro pasisavinimas, mažesnis pašaro poreikis – mažiau sunaudojama augalinių žaliavų.
Pašare esančios maisto medžiagos gamybos procese išsaugo mitybines ir maistines vertes. Pašare esantis specialus augalinių priedų mišinys PULMO CX aktyviai dalyvauja atkuriant kvėpavimo ligomis sergančių veršelių kvėpavimo funkcijas, skystina gleives, greičiau ir lengviau valo plaučius, slopina specifinių bakterijų dauginimąsi (Pasteurella spp., Actinobacillus spp., Manheimmia hemolitica) ir aktyvina imuninės sistemos veiklą, saugo nuo pirmuonių, sukeliančių viduriavimą (kriptosporidijos, kokcidijos). Pašare esantis probiotikų Bacillus licheniformis ir Bacillus subtilis ir prebiotikų mišinys užtikrina žarnyno gleivinės vientisumą ir sukuria palankią terpę žarnyno mikroflorai. Šis pašaras aromatingas ir malonaus skonio, skatina veršelių apetitą ir užtikrina jo ėdamumą.
Atlikti moksliniai gamybiniai bandymai, rodo, kad šeriant KOMBI PLUS HERBAL THERAPY, pagerėjo veršelių sveikatos būklė. Pastebėta, kad jie mažiau sirgo kvėpavimo ir virškinamojo trakto ligomis, greičiau augo ir vienam kilogramui priesvorio sunaudojo mažiau pašarų. Atlikti tyrimai realiomis ūkio sąlygomis rodo, kad šio pašaro panaudojimas ekonomiškai naudingas, tai yra išleisti pinigai pašarui pirkti grįžta sumažėjusiomis veršelių gydymo išlaidomis ir padidėjusiu veršelių produktyvumu.
Išsamią informaciją apie produktą KOMBI PLUS HERBAL THERAPY ir įsigijimo sąlygas teikia UAB „Joniškio grūdai“ šėrimo specialistai, kurių kontaktus rasite http://www.joniskiogrudai.lt/lt/vadybininku-sarasas arba paskambinę nemokama telefono linija 8 800 74440.
Užsakymo Nr. 9678
Taip pat šia tema skaitykite
-
Iniciatyva dėl pluoštinių kanapių: mažiau biurokratijos, daugiau galimybių
2024-11-13 -
Tarpinių pasėlių potencialas angliai dirvožemyje kaupti
2024-10-31 -
„Agrokoncernas“ turi gerų žinių ūkininkams: sulaukė aukštos kokybės trąšų iš Vakarų
2024-09-16
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)