Vilnius. Artėjant pavasarinei sėjai, žemdirbiams aktualu pasirinkti gerą sėklų beicą, nes jo poveikį mažinti riziką galima sulyginti su pasėlių draudimu.
Įmonė „Syngenta“ siūlo rinktis novatoriškus Vibrance šeimos beicus ir suteikti dvigubą apsaugą javams – ne tik nuo pašaknio, bet ir nuo ankstyvaisiais augimo tarpsniais plintančių ligų. Geras beicas – tarsi kokybiški augalų batai. Beico efektas vasarojuje išlieka iki pat bamblėjimo pradžios.
„Juk yra skirtumas, ar augalas basas įstumiamas į dirvą, ar apautas. Kokybiškas beicas – tai gera pradinė apsauga, veržlus augimo startas, tvirtai susiformavusios šaknys. Beicas užtikrina tolygų sudygimą ir vienodą pasėlio augimą, todėl lengviau organizuoti vėlesnius augalų priežiūros darbus“, – sako kompanijos „Syngenta“ produktų ekspertas Juozas Semaška.
Ruošiantis vasarojaus sėjai, galima rinktis Vibrance Duo, kuris skirtas beicuoti vasariniams kviečiams ir kvietrugiams, arba Vibrance Star, kuris skirtas kviečių, miežių, kvietrugių, avižų sėkloms beicuoti. Žemdirbiai, perkantys sertifikuotą sėklą, įsigys ją beicuotą Vibrance Star ar Vibrance Pro beicais.
Vibrance Duo sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: fludioksonilas ir sedaksanas. Vibrance Star papildytas dar ir tritikonazolu. Fludioksonilas žemdirbiams gerai žinomas kaip populiaraus beico Maxim veiklioji medžiaga, o sedaksanas yra iš esmės nauja karboksamidų grupės veiklioji medžiaga, kuri ne tik išskirtinai veiksminga nuo pagrindinių su sėkla plintančių ligų, bet ir pastebimai pagerina šaknų vystymąsi.
Sedaksanas taip pat saugo nuo Rhizoctoniasukeliamų šaknų ir pašaknio puvinių. Tritikonazolas yra sisteminio veikimo fungicidas, veiksmingas nuo dulkančiųjų ir kietųjų kūlių, pašaknio puvinių, kas labai svarbu renkantis beicą miežiams beicuoti.
Visos trys veikliosios medžiagos naudojamos tik beicuose ir tai labai svarbu tiek apsaugos efektyvumui, tiek patogenų rezistentiškumo prevencijai. Vibrance šeimos beicai yra visiškai saugūs augalams, juos augalai labai gerai toleruoja, veikia ir kaip biostimuliatoriai – nesulaiko dygimo, užtikrina tolygų daigų vystymąsi, didina šaknų masę.
Žieminiai kviečiai Etana atsėliuoti, sėti rugsėjo 10 d.; dirvos paruošimas – skutimas, sėklos norma 3,5 mln./ha, sėjos gylis 3,5 cm
Tyrimai rodo, kad sedaksanas turi panašų poveikį kaip augimo hormonai giberalinai – skatina augalo antžeminės dalies vystymąsi. Dėl to, kad neturi neigiamo poveikio dygimui, Vibrance beicai itin tinka, kai sėjama į minimaliai dirbtą žemę.
Dirvoje visada yra pašaknio ligas sukeliančių patogenų, o pasėjus Vibrance beicuotą grūdą, aplink jį susiformuoja apsauginė zona, apsaugą turi ir kylantis daigas (koleoptilė). Vibrance beicai kviečius saugo nuo kietųjų ir dulkančiųjų kūlių, javų rizoktoniozės, daigų septoriozės ir pašaknio puvinių, pavasarinio pelėsio; miežius – nuo kietųjų ir dulkančiųjų kūlių (nuo pastarųjų –100 proc. veiksmingumas!), juostuotosios dryžligės, pavasarinio pelėsio.
„Kokybiškas beicas – tai gera pradinė apsauga, veržlus augimo startas, tvirtai susiformavusios šaknys“, – sako Juozas Semaška, kompanijos „Syngenta“ produktų ekspertas
„Ir javų augimo, ir derliaus nuėmimo metu 2019-aisiais nebuvo palankių sąlygų ligoms plisti, todėl galima tikėtis, kad sėkla nebus labai užkrėsta ir visiškai pakaks mažesnės 1,5 l/t beico normos. Aišku, dabar dar neįmanoma pasakyti, kokios bus dirvos sąlygos per sėją, nes tai taip pat lemia beico efektyvumą“, – sako J. Semaška, pridurdamas, kad praktikoje žemdirbiai dažnai tiesiog ima minimalios ir maksimalios registruotos produkto normos vidurkį.
Sparčiai artėjančiai sėjai galima ruoštis iš anksto ir jau dabar beicuoti grūdus, tik svarbu, kad jie būtų standartinės (14 proc.) drėgmės. Tonai grūdų išbeicuoti paruošiamas 8–10 l tirpalas, grūdai tokį kiekį greitai absorbuoja ir faktiškai po 2 val. po beicavimo jau būna sausi ir gali laukti sėjos tiek, kiek reikia – tikrai nenukentės nei javų daigumas, nei beico veiksmingumas. Dėl patentuotos formuliacijos beicas tolygiai padengia ir tvirtai prilimpa prie grūdų, išbeicuotos sėklos visai nedulka, nepakinta jų birumas.
„Žemdirbiams siūlome rinktis Vibrance produktus, nes jų veikliųjų medžiagų sinergija duoda tikrai gerą efektą“, – ragina „Syngenta“ produktų plėtros vadovas Arnoldas Čepelė
„Nuo pat Vibrance Duo atsiradimo mūsų rinkoje 2017 m. augintojai pamatė gerą veikliųjų medžiagų sedaksano ir fludioksonilo sinergijos efektą. Unikalūs VIBRANCE® pranašumai yra apibendrinti pagal „RootingPower ™“ koncepciją, kuri suteikia stipresnes ir sveikesnes šaknis, kad nuo pat augimo pradžios būtų užtikrintas didesnis derlius. Ir nors dalis ūkininkų vis dar palankiai vertina senuosius Maxim beicus, siūlome drąsiai pereiti prie Vibrance produktų, nes veikliųjų medžiagų sinergija tikrai duoda efektą“, – ragina „Syngenta“ produktų plėtros vadovas Arnoldas Čepelė.
Plačiau apie Vibrance šeimos produktus skaitykite čia
Užsakymas Nr. 10068
Taip pat šia tema skaitykite
-
Iniciatyva dėl pluoštinių kanapių: mažiau biurokratijos, daugiau galimybių
2024-11-13 -
Tarpinių pasėlių potencialas angliai dirvožemyje kaupti
2024-10-31 -
„Agrokoncernas“ turi gerų žinių ūkininkams: sulaukė aukštos kokybės trąšų iš Vakarų
2024-09-16
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)