Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Verslo informacija
Apsaugota sėkla – gausaus derliaus pagrindas. Ruošiamės sparčiai artėjančiai pavasario sėjai

Beicų paskirtis – apvalyti javų sėklą nuo pirminio užkrato, ir tai yra ypatingai svarbus augalų apsaugos elementas. Beicai užtikrina tolygų sudygimą ir spartų daigų vystymąsi, sumažina pirminio užkrato kiekį pasėlyje, o geras augimo startas visada turi teigiamos įtakos derliui.

Baigiamojoje kompanijos „Syngenta“ straipsnių ciklo, skirto pasiruošimui artėjančiai sėjai, dalyje pakalbėkime apie beicų įtaką tolimesniam augalų augimui. Išdygus pasėliams, ūkininkai iš karto mato beico poveikį, nes tvirtos šaknys ir vešli žalia antžeminė augalo dalis rodo, kad sėkla buvo tinkamai apsaugota.

Tinkamo beico pasirinkimas, taisyklingas jo panaudojimas – išlaikant rekomenduojamas normas ir teisingas beicavimo įrenginių sureguliavimas, siekiant geriausios apdorojimo kokybės, turi tiesioginės įtakos javų derliui.

Kodėl beicavimas svarbus, ruošiant sėklas sėjai?

  • Sėklos ir daigai apsaugomi nuo ligų.
  • Formuojasi sveikos ir stiprios šaknys.
  • Pasėliai auga tolygiau ir vešliau.
  • Geriau įsisavinamos maistinės medžiagos ir vanduo.
  • Augalai būna sveikesni ir stipresni. 

„Geras augimo startas visada turi teigiamos įtakos galutiniam visų žemdirbių siekiui – gausiam ir kokybiškam derliui“, – neabejoti beicavimo nauda ragina „Syngenta“ produktų ekspertas dr. Juozas SEMAŠKA

Tvirtos šaknys ir vešli žalia antžeminė augalo dalis rodo, kad Vibrance šeimos beicai tinkamai apsaugojo sėklą

Taigi, belieka pasiruošti numatomą sėklų kiekį, pasirūpinti technika ir, stebint kalendorių, laukti sėjos pradžios. Vis tik ne kalendoriniai terminai, o gamta galiausiai visada nulemia sėjos datą. Tiesiog reikia išlaukti, kol dirva sušils – subręs priimti grūdą, tada ir dirva bus kokybiškai įdirbama, o kartu tai bus ir tinkamiausias laikas pradėti sėją.

„Sėjos negalima vėluoti, nes kiekviena pavėluota diena gali kainuoti prarastu derliumi. Žemdirbiai visada turi prisitaikyti prie gamtos diktuojamo ritmo, todėl sėkla turi būti paruošta dar iki sėjos pradžios. Tolygų sudygimą ir daigų apsaugą nuo su sėkla ir per dirvą plintančių ligų, o kartu ir nepalankių oro sąlygų (sausros ar užmirkimo) įtakos užtikrina sėklų beicavimas“, – gerai žinomą agronominę tiesą pakartotinai primena Juozas Semaška, linkėdamas visos šalies žemdirbiams palankaus 2021-ųjų pavasario ir derlingo rudens.

Išsamių naudingų patarimų rasite kituose ciklo „Ruošiamės sparčiai artėjančiai pavasario sėjai“ straipsniuose:

Viskas prasideda nuo sveikos, švarios, gyvybingos sėklos

Veiksmingi beicai – didesnis ūkinis efektyvumas

Kaip taisyklingai ir saugiai atlikti beicavimą

Užsakymas Nr. 10427

    Gudinas -  23 06 14

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kas stabdo ūkyje naudoti atsinaujinančią energiją?
    Visos apklausos