Vis daugiau įmonių ieško tvarių, o kartu ir sutaupyti padėsiančių sprendimų verslui. Dabar atsivėrė dar daugiau galimybių investuoti į saulės energiją, mat kai kurie verslai ir ūkininkai gali gauti paramą.
„Dėl Europos Sąjungos paramos labai mažos ir mažos įmonės bei ūkininkai gali gauti net iki 35 proc. saulės elektrinės įsirengimą dengiančią paramą“, – sako Deiminta Noreikienė, saulės energijos bendrovės „Saulės grąža“ verslo operacijų direktorė.
Gauti ES paramą saulės elektrinėms įsirengti gali labai mažos ir mažos įmonės bei ūkininkai, registruoti ne trumpiau kaip metus ir ketinantys įsirengti iki 500 kW galios saulės elektrinę. Maža įmone laikoma ta, kuri turi mažiau kaip 50 darbuotojų ir jos metinės pajamos neviršija 10 mln., labai maža įmone – mažiau kaip 10 darbuotojų ir jos metinės pajamos neviršija 2 mln. eurų.
Anksčiau iš tokių įmonių bei ūkininkų nebuvo sulaukta didelio saulės elektrinių susidomėjimo. „Praeityje trūko aiškumo ir tai smulkųjį verslą atgrasydavo nuo atsinaujinančios energijos šaltinio įsirengimo. Tačiau dabar, kai ES parama aktualizuota būtent labai mažoms ir mažoms įmonėms bei ūkininkams, susidomėjimas saulės elektrinėmis stipriai išaugo“, – sako D. Noreikienė.
Mažesnės sąskaitos už elektrą
Elektros sąnaudos – ryški verslo išlaidų eilutė. Anot D. Noreikienės, parama padės toms įmonėms, ūkiams, kurie sunaudoja daug elektros energijos dienos metu: „Įsirengus saulės elektrinę sugeneruota elektros energija bus suvartojama iškart. Taip skatinamas didžiausias energinis efektyvumas – elektra pagaminama ir vartojama iškart. Dėl to skaičiuojamas greičiausias elektrinės atsiperkamumas. Anksčiau vyravo nusistatymas, jog saulės energijos pritaikymas versle ar ūkyje yra sudėtingas ir brangus. Tačiau vis daugiau įmonių įsitikina, kad vartoti pačių pagamintą elektros energiją ne tik paprasta, bet ir naudinga finansiškai, ypač gavus paramą“.
Anot specialistės, svarbiausia pasirinkti įrangą, kuri ilgai tarnautų bei suteiktų maksimalią grąžą.
„Iš esmės saulės energija yra nemokama. Ir nors saulės moduliams įsirengti reikės investicijų, ilgalaikėje perspektyvoje ūkio subjektams pavyks nemažai sutaupyti. Skaičiuojama, jog gavus paramą saulės elektrinė atsiperka per 3-5 metus. Todėl tai būdas ne tik sumažinti verslo išlaidas, bet ir puoselėti tvarumą, – tikina D. Noreikienė. – Be to, saulės energija turi plačias pritaikymo galimybes, o jos įrangos priežiūra – paprasta ir ilgaamžė. Elektros gamyba gali būti pritaikoma tiek gyvenamosios, tiek ūkinės paskirties patalpose ar žemės ūkio įmonėse.“
Žingsniai, kurių reikia imtis, norint gauti paramą
Kvietimą teikti paraiškas smulkiajam verslui skelbia Lietuvos energetikos agentūra. Reikalingų dokumentų sąrašas saulės elektrinių paramai gauti pateikiamas finansavimo sąlygų apraše. Visgi specialistai išskiria kelis esminius dokumentus:
„Norint gauti paramą saulės elektrinei labai mažos, mažos įmonės bei ūkininkai iki rugpjūčio 22 dienos turi užpildyti elektroninę formą. Užpildžius paraišką svarbu pateikti leidimą plėtoti elektros energijos gamybos pajėgumus arba Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) prijungimo sąlygas. Pastarąsias galima gauti užpildant užklausos formą ESO savitarnos svetainėje. Tai itin svarbus žingsnis, kuris smulkiojo verslo atstovui atsako į klausimą, ar jis gali įsirengti saulės elektrinę“, – pasakoja „Saulės grąžos“ verslo operacijų direktorė.
Anot D. Noreikienės, nereikėtų galvoti, kad užklausų ir prašymų pildymas ilgas ir painus vien tik verslininko ar ūkininko darbas. Mat „Saulės grąžos“ specialistai ne tik gali padėti užpildyti reikalingus dokumentus ar pakonsultuoti, bet ir nemokamai įvertinti verslo ar ūkio suvartojamos elektros energijos kiekį, parinkti tinkamo galingumo elektrinę, apskaičiuoti atsiperkamumą bei investicijos kainą.
Daugiau informacijos: https://www.saulesgraza.lt/es-parama-saules-elektrinems
Taip pat šia tema skaitykite
-
Sulaikytais pesticidais nupurkštume dvi Lietuvas
2024-11-28 -
Iniciatyva dėl pluoštinių kanapių: mažiau biurokratijos, daugiau galimybių
2024-11-13 -
Tarpinių pasėlių potencialas angliai dirvožemyje kaupti
2024-10-31
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02
(0)