


Švenčionys. Šiemet dėl nevienodų oro sąlygų ir situacijos ūkiuose, žieminių rapsų pasėliai irgi atrodo labai skirtingai. Vėlyvesnės sėjos (rugpjūčio 20–30 d.) rapsai turi 2–3 tikruosius lapelius, ankstyvos sėjos (rugpjūčio 10–15 d.) yra 5–6 lapelių tarpsnio.
„Apžiūrėdama pasėlius daugeliu atveju pastebėjau netolygius laukus, sunkų dygimą. Viso to „kaltininkas“ yra šiaudai dirvos paviršiuje. Jie ne tik neleidžia augalams išdygti, bet yra ligų, kenkėjų ir piktžolių pradų kaltininkas.
Todėl tikrai reikėtų atsižvelgti į laukų būklę po derliaus nuėmimo ir pritaikyti tokią ūkininkavimo praktiką, kad būtų galima sumažinti šiaudų kiekį ant dirvos paviršiaus. Reikėtų paskatinti šiaudų mineralizaciją azotinėmis trąšomis arba biologiniais produktais, o pačius šiaudus įterpti negiliai. Taip pagerinsite dirvožemio humusingumą ir nepabloginsite pasėlių dygimo“, – sako Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Švenčionių r. biuro augalininkystės konsultantė Vigita Žeimo.
Konsultantė kviečia apsidairyti ūkininko žieminių rapsų pasėlyje. Kokia situacija, kokius sprendimus ūkininkas priėmė, kokius dar galima priimti, kad augalai spėtų tinkamai pasiruošti žiemai? Žiūrėkite vaizdo reportaže.
Daugiau: agroakademija.lt
Taip pat šia tema skaitykite
-
Žavios ir darbščios – tokios Lietuvos ūkininkės
2023-11-30 -
Augintojo sode – graikinių riešutmedžių kolekcija
2023-11-28 -
Srutų išpylimo į laukus poreikį vertins savivaldybių ekstremalių situacijų centrai
2023-11-27
Skaitomiausios naujienos
-
Išmokų avansai: sąskaitos pildosi, tačiau ne tiek, kiek tikėtasi?
2023-11-08 -
Nustatomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos glumina savininkus
2023-11-22 -
Vienų reikalaujama pievas atstatyti, kiti negali jų deklaruoti
2023-11-28
(0)