Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Ūkis
Žieminių rapsų pasėliai labai skirtingi

Švenčionys. Šiemet dėl nevienodų oro sąlygų ir situacijos ūkiuose, žieminių rapsų pasėliai irgi atrodo labai skirtingai. Vėlyvesnės sėjos (rugpjūčio 20–30 d.) rapsai turi 2–3 tikruosius lapelius, ankstyvos sėjos (rugpjūčio 10–15 d.) yra 5–6 lapelių tarpsnio.

„Apžiūrėdama pasėlius daugeliu atveju pastebėjau netolygius laukus, sunkų dygimą. Viso to „kaltininkas“ yra šiaudai dirvos paviršiuje. Jie ne tik neleidžia augalams išdygti, bet yra ligų, kenkėjų ir piktžolių pradų kaltininkas.

Todėl tikrai reikėtų atsižvelgti į laukų būklę po derliaus nuėmimo ir pritaikyti tokią ūkininkavimo praktiką, kad būtų galima sumažinti šiaudų kiekį ant dirvos paviršiaus. Reikėtų paskatinti šiaudų mineralizaciją azotinėmis trąšomis arba biologiniais produktais, o pačius šiaudus įterpti negiliai. Taip pagerinsite dirvožemio humusingumą ir nepabloginsite pasėlių dygimo“, – sako Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Švenčionių r. biuro augalininkystės konsultantė Vigita Žeimo.

Bioversija 2024 04 26 m7

Konsultantė kviečia apsidairyti ūkininko žieminių rapsų pasėlyje. Kokia situacija, kokius sprendimus ūkininkas priėmė, kokius dar galima priimti, kad augalai spėtų tinkamai pasiruošti žiemai? Žiūrėkite vaizdo reportaže.

Daugiau: agroakademija.lt

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos