Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių laukų žymėjimas

Vilnius, sausio 17 d. Nuo sausio 24 d. žemdirbiai gali atvykti į seniūnijas ir žemėlapiuose įbraižyti deklaruojamus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus bei aprašyti pasikeitusias žemės blokų ribas.

Žemdirbiai, norintys 2005 metais gauti tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenas – pasėlius, pievas, ganyklas, privalo įbraižyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių laukų ribas žemėlapiuose. Taip daroma tam, kad patikros metu kontrolieriams būtų lengviau rasti kiekvieną lauką. Žemėlapiai naudojami administracinei kontrolei, taip pat padeda nustatyti, ar į išmoką už tam tikrą lauką pretenduoja tik vienas žemdirbys.

Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų ribų įbraižymo darbų organizavimą bei žemės ūkio veiklos subjektų ir kitų žemės ūkio paskirties žemės naudotojų deklaruojamų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių laukų ribų įbraižymą žemės blokų žemėlapiuose reglamentuoja žemės ūkio ministro 2004 m. lapkričio 3 d. įsakymu Nr. 3D-593 patvirtintos Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų ribų įbraižymo žemėlapiuose ir darbų organizavimo 2005 metais taisyklės.

Bioversija 2024 07 09 m7

Nuo sausio 24 d. iki gegužės 16 d. (dėl pateisinamų priežasčių pavėlavus – iki birželio 10 d.) visi žemės naudotojai, norintys gauti tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, turi atvykti į seniūnijas. Čia patys arba padedami apskričių viršininkų administracijų žemės tvarkymo departamentų teritorinių žemėtvarkos skyrių specialistų seniūnijose, turi pažymėti laukų ribas žemėlapiuose bei aprašyti žemės blokų ribų pasikeitimus.

Žemėlapius atspausdina ir savivaldybių žemės ūkio skyriams pateikia VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Savivaldybių žemės ūkio skyriai atspausdintus žemėlapius perduoda žemėtvarkos specialistams seniūnijose, o pastarieji juos - žemės naudotojams.

Žemėtvarkos specialistai seniūnijose ir konsultuoja dėl įbraižymo, ir padeda pažymėti pasėlių laukų ribas. Visos šios paslaugos atliekamos nemokamai.

Užpildytą paraišką tiesioginėms išmokoms už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus 2005 metais gauti bei įbraižytus žemėlapius nuo 2005 m. kovo 1 d. iki gegužės 16 d. bus galima pateikti seniūnijoje dirbantiems savivaldybės specialistams pagal pareiškėjo valdos centro adresą.

ŽŪM, MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos