Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
LSMU sutinka perduoti sklypą ginkluotės gamyklai
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Kaunas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) taryba ketvirtadienį sutiko perduoti aukštosios mokyklos valdomą valstybinės žemės sklypą Radviliškio rajone Vokietijos gynybos pramonės koncerno „Rheinmetall“ gamyklos statybai.

„Taryba neprieštarauja Vyriausybės nutarimo projektui perduoti sklypą išskirtinai „Rheinmetall“ bei pilnai kompensuoti universitetui visas galimas netektis ir nuostolius dėl būsimų infrastruktūros pokyčių“, – žurnalistams po posėdžio Kaune sakė LSMU tarybos pirmininkas Gintaras Skorupskas. 

Universiteto rektorius Rimantas Benetis patvirtino, kad universitetui mainais perduodami šeši netoli Baisogalos ir Šeduvos esantys sklypai. Tačiau jis neįvardijo, kokia kompensacija būtų išmokėta universitetui už patirtus nuostolius – anot jo, ji gali siekti „milijonus“. 

Bioversija 2024 07 09 m7

„Sunku pasakyti. Ji gali būti nuo iki, nes yra su pakeitimo sąlygomis susiję nuostoliai. Tai paprastas derlius šių metų, išmokos. Milijonai yra skaičius“, – žurnalistams sakė R. Benetis. 

„Ir, be abejo, yra tolimojo laikotarpio (nuostoliai – BNS) – tas, kas turės infrastruktūrai (poveikį – BNS) pasikeitus ir procesams pasikeitus dėl lokalizacijos pakeitimo irgi atsiradusios papildomos išlaidos“, – pridūrė rektorius.  

R. Benetis teigė, kad dėl kompensacijos su Vyriausybė iš esmės jau sutarta, tačiau „detalės dar bus sprendžiamos“. 

„Yra sutarta iš principo, kad Vyriausybė bandys atstatyti tuos nuostolius universitetui“, – sakė LSMU rektorius. 

Vyriusybė: pasiūlytas sprendimas dėl nuostolių kompensavimo

Anksčiau ketvirtadienį skelbta, kad LSMU buvo pasiūlytas sprendimas dėl galimų nuostolių perdavus sklypą ginkluotės gamyklos statybai. Taip tikimo už derybas su universitetu atsakingas premjerės patarėjas. 

„Nuostolių klausimą tikrai aptarėme su universitetu, suradome būdą, esame jį pateikę universitetui, kaip galima išspręsti šitą klausimą, ir mes tikimės, kad universitetui tas variantas, kuris yra pateiktas, tinka“, – LRT radijui ketvirtadienį ryte sakė Dalius Krinickas, paklaustas, ar LSMU mainais už perduotą sklypą gali tikėtis kompensacijos. 

„(Mainais – BNS) pasiūlyti sklypai geresni, o nuostolių klausimas yra aptartas, ir jis yra pateiktas tarybai svarstyti“, – kalbėjo premjerės patarėjas.

A. Armonaitė: sprendimas galėjo būti anksčiau

Tuo pačiu ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė besitikinti, LSMU taryba nuspręs sklypą perduoti. Be to, jos teigimu, sprendimai galėjo būti priimti ir anksčiau.

„Tikiuosi, kad jie priims tą sprendimą, nes tai yra ir protingas sprendimas pačiam universitetui, ir valstybei labai svarbus sprendimas. Tikiuosi, kad nebus žaidžiama kažkokių užkulisinių žaidimėlių, nebus bandoma gauti tai, kas universitetui nepriklauso. Vyriausybė tikrai yra radusi kompensacinius sprendimus, kaip padėti universitetui tęsti veiklą“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A. Armonaitė. 

Vyriausybės kanceliarijos parengti dokumentai rodo, kad mainais už 340 hektarų ploto netoli Baisogalos esantį sklypą aukštajai mokyklai svarstoma perduoti šešis 352,1 hektaro ploto netoli Šeduvos ir Baisogalos esančius atskirus žemės sklypus. Baisogaloje veikia LSMU padalinys Gyvulininkystės institutas.

„Yra numatyti geri sklypai, kurie gali būti sukeisti ir jais galės universitetas naudotis. Jeigu universitetas stovės valstybės interesų pusėje, jis šiandien priims sprendimą ir jo nevilkins (...)  Jeigu universitetas bandys darytis verslą, kas šiuo atveju nėra jo pagrindinė veikla, tada mes turėsime vilkinamą procesą ir Vyriausybė, Seimas kartu su premjere turėsime imtis visai kitokių veiksmų“, – teigė A. Armonaitė. 

Vokietijos karinės pramonės milžinė „Rheinmetall“ į 155 mm artilerijos amunicijos gamyklą Lietuvoje ketina investuoti daugiau nei 180 mln. eurų, joje turėtų būti sukurta bent 150 naujų darbo vietų. 

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos