Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Ūkis
Ukrainą pasiekė antrasis Lietuvos ūkininkų paramos vilkikas

Kaunas. Savaitgalį pilnai pakrautas antrasis ūkininkų paramos Ukrainai vilkikas, kuriame – pieno, žuvies ir mėsos konservai, kiaušiniai, duona, daržovės. Jis vakar sėkmingai pasiekė Ukrainą – krovinys jau iškrautas.

Komplektuojant paramos krovinį dirbo savanorių komanda: Kelmės r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas, Radviliškio krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Ignas Hofmanas, Premjerės Ingridos Šimonytės patarėjas žemės ūkio klausimais Ignas Jankauskas.

Taip pat ūkininkai Vilmantas Galinis ir Darius Ufartas, Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos (KKŪS) pirmininkas Dainius Sabulis, KKŪS administratorė Jūratė Jodeikienė, LŪS pirmininkas Raimundas Juknevičius.

Bioversija m7 2024 03 29

Krovinio sudėtis:

 • 8 462 vnt. mėsos konservų. Mėsos parūpino ūkininkai: Virmantas Ivanauskas, Albertas Šilkaitis, Šarūnas Šiušė, Dainius Šlaustas, Donatas Vaičeliūnas, ŽŪK „Mūsų ūkis“. Už konservų gamybą sumokėta iš surinktų paramos lėšų.
 • 2 880 vnt. saldinto sutirštinto pieno dėžučių.
 • 1 800 vnt. kiaušinių (Kelmės r. ūkininkas Ričardas Petrikas).
 • 1 500 vnt. mėsos, žuvies konservų (LŪS Zarasų skyrius).
 • 3 024 kg vakuumuotų virtų burokėlių (Kelmės r. ūkininkas Algimantas Vaupšas).
 • 1 200 kg raugintų kopūstų (Kėdainių r. Kvedarų ūkis).
 • 800 kg vakuumuotų virtų burokėlių (Kėdainių r. Kvedarų ūkis).
 • 3 000 kg miltų, kuriuos pristatė Pasvalio r. ūkininkas Aurimas Garlauskas.
 • 2 776 kg duonos.
 • 2 000 kg tinginio.
 • 884 kg mėsos gaminių.

Praėjusią savaitę į Ukrainą taip pat išvyko dar vienas LGAA nupirktas visureigis, kuris padovanotas laisvės gynėjams. Apskritai Lietuvos ūkininkai aktyviai teikia paramą karo siaubiamai šaliai.

Be ūkininkų padovanoto maisto, į Ukrainą vežami ir perkami produktai iš žemdirbių suaukotų lėšų, kurios pervedamos į LŪS paramos sąskaitą. Iš viso surinkta 126 tūkst. eurų. Pusė šios sumos jau išnaudota.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Dainius Sabulis pasakoja, kad savaitgalius ir vakarus skiria Ukrainai padėti. „Turėjome gauti papildomą kiekį produktų, kad prikrautume pilną vilkiką. Viską taip greitai surinkome, kad net liko nepanaudotų kruopų. Planuojame jas supakuoti mažesniais kiekiais, nes dabar sudėtos į didmaišius, ir sudėti į kitus vilkikus“, – sako ūkininkas.

Anot jo, per savaitę ketinama dar išsiųsti du paramos vilkikus ukrainiečiams, galbūt net tris, jei pavyks.

„Viskas priklausys nuo to, kiek dar paramos surinksime, kokiomis kainomis mums pagamins konservus“, – teigia ūkininkas, kurio manymu, padėti Ukrainai – kiekvieno Baltijos šalių gyventojo pareiga.

„Ukrainiečiai kariauja ir mūsų karą, tad reikia šiuos žmones palaikyti“, – pabrėžia jis.

Šiai D. Sabulio minčiai pritaria ir Kėdainių rajono Truskavos ŽŪB vadovas Virmantas Ivanauskas, kuris ruošiant antrąją paramos siuntą parūpino jautienos.

„Išsiųsti jautienos konservai. Ūkininkams paskelbta tarsi akcija – vyrai privežė mėsos, o mes iš jos gaminome konservus. Kuo galime, tuo prisidedame. Manau, kad tai kiekvieno pareiga“, – sako ūkininkas.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos