Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Ūkis
Ūkininkams rekomenduoja buliukus kastruoti kuo anksčiau

Kaunas. Leidimas kastruoti buliukus per 7 pirmąsias gyvenimo dienos elastiniais žiedais pasitarnautų mėsinių galvijų augintojams, ypač dalyvaujantiems tarptautiniame projekte „Baltijos lankų jautiena" („Baltic Grassland Beef"). Šio projekto vykdytojai bulių išvis ketina nebesupirkti. 

„Baltijos lankų jautienos" projekto koordinatorius Lietuvoje, UAB „Baltic Vianco prekyba" direktorius Darius Dzekčiorius (nuotr.) teigė, kad bulių atsisakyti žadama jau ne pirmus metus, nes jų mėsa yra prastesnė negu telyčių ir kastratų. Mėsos kokybė nukenčia dėl per didelio bulių skerdenos pH ir per mažo riebumo, nes jie, anot D. Dzekčioriaus, „labiau panašūs į sportininkus, kurie nekaupia riebalinio sluoksnio". Be to, buliai jautresni stresui, dėl ko taip pat didėja mėsos pH, todėl jų mėsos kokybė gali pasikeisti ir transportuojant ar prieš skerdimą laikant kartu su kitomis galvijų grupėmis.

„Mes visada rekomendavome ūkininkams kuo anksčiau kastruoti buliukus - kastratai daug ramesni, lengviau valdyti bandą, o ir jų mėsa skanesnė, todėl ir brangiau superkama. Tik anksčiau buliukus buvo galima kastruoti tik chirurginiu būdu, o tai ūkininkams sukeldavo papildomų problemų", - sakė D. Dzekčiorius.

Bioversija 23 04 27

Šiuo metu jau parengtas ir patvirtinimo laukia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus įsakymas „Dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2007 m. sausio 12 d. įsakymo nr. B1-50 „Dėl gyvūnų gerovės reikalavimų atliekant kai kurias veterinarines procedūras patvirtinimo" pakeitimo. Pagal naują įsakymo redakciją būtų leidžiama kastruoti tik ne vyresnius kaip septynių dienų amžiaus galvijų, avių ir ožkų patinukus, ant sėklidžių kapšelio kaklelio uždedant audinius spaudžiančius elastinius žiedus. Ir tai atlikti galės tik privatus veterinarijos gydytojas. Kastravimas elastiniais žiedais kai kuriose Europos šalyse (Prancūzijoje, Airijoje, Šveicarijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kt.) naudojamas seniai.

„Baltijos lankų jautienos" projekte brangiausiai superkamos telyčios ir kastratai. Kastrato ir buliaus skerdenos (R3 klasės) kainos skirtumas akivaizdus - 30 ct/kg, o kastrato ir ekologiškai užauginto buliaus - 10 ct/kg. Kas mėnesį Lietuvoje projekto reikmėms vykdomi du skerdimai po 100 galvijų. „Baltijos lankų jautienos" projekto vystymas pratęstas iki 2020 m., tai reiškia, kad partneriai iš Šveicarijos ir toliau pagal būtinybę finansuos projektą.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos