Ukmergė. Uogas ir vaisius Deltuvos seniūnijoje, Žalgirių kaime, auginantys Genovaitė ir Mindaugas Sakalauskai perpildytos šių gėrybių rinkos nesibaimina. Iš neparduotų uogų ir vaisių jie gamina uogienes, sultis. Šiemet į cechą atkeliavusia nauja įranga sultis spaus ir iš klientų obuolių, pageidaujantiems išpilstys į sandarias talpas.
Ukmergėje ši paslauga – naujiena. Iš sulčių spaudimo punktų išspaustą produktą klientai vis dar išsiveža kibiruose ar bidonuose. Ruošiant atsargas žiemai, sultys kaitinamos ir pilstomos į stiklainius namuose.
G. ir M. Sakalauskai prieš keletą metų įrengtame ceche iš savo ūkyje užaugintų ekologiškų uogų ir vaisių verda uogienes, tyres, gamina sultis. Pirkėjai įvertino natūralų produktą – ekologiniuose sostinės turgeliuose ir parduotuvėse deltuviškių stiklainiai neužsiguli.
Ūkininkai siūlo pirkėjams savo ūkyje virtos braškių, aviečių, juodųjų serbentų, šaltalankių uogienių, slyvienės, obuolienės. Nevengia eksperimentuoti, gaminti uogienes ar tyres iš kelių rūšių uogų, vaisių. Iš daržovių, maišomų į tokias „puokštes“, labiausiai tinka moliūgas.
Nusprendę padidinti gamybos apimtis, ūkininkai parengė projektą, gavo europinę paramą ir įrengė naujas patalpas, įsigijo sulčių spaudimo, pasterizavimo ir fasavimo įrangą.
Pasak G. Sakalauskienės, nors naują įrangą įsigijo daugiausia savos produkcijos perdirbimui, obuolių sezono metu planuoja sultis spausti ir klientams, atsivežusiems savo sodų gėrybes
Ūkininkė mano, kad ši investicija pasiteisins. „Žmonėms nemažai darbų atkris. Beliks tik surinkti sode nukritusius obuolius ir juos atvežti. Visu kitu mes pasirūpinsime ir klientai galės atsiimti jau į sandarias talpas išpilstytas sultis“, – sako G. Sakalauskienė.
Nauja linija pagamintas sultis ūkininkai planuoja pilstyti į trijų arba penkių litrų plastikinius indus su čiaupais.
Anot pašnekovės, skanų produktą galima gauti iš kelių rūšių vaisių ar uogų. Ūkininkų išbandyti receptai, kuomet į spaudžiamus obuolius dar įmaišoma kriaušių, beveik kartu su obuoliais nunokstančių aronijų, šaltalankių uogų, pasiteisino.
86 hektarų ūkyje G. ir M. Sakalauskai uogoms yra „užleidę“ 14 hektarų. Jos prasideda nuo pavasario. Pirmąjį ankstyvųjų braškių derlių jau papildė ir neseniai ūkyje pradėtos auginti sausmedžio uogos. Iki vėlyvo rudens skinamas aviečių derlius.
Prieš trejus metus įveistas sodas užima daugiau kaip 2 hektarus. Jame – 1,5 ha plotą apsodino žemaūgėmis obelimis. Kitoje dalyje auga kriaušės, slyvos, vyšnios, trešnės. G. Sakalauskienė sako, kad šiemet didžiausią derlių davė užuovėjoje pasodintos obelys. Mat atviroje vietoje augančiųjų žiedus gerokai praretino įsisukę pavasariniai vėjai. Gelbėti jauną sodą ūkininkai ketina apsodindami tankia gyvatvore.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Suskaidyta žemė: kaip optimizuoti valdas
2024-11-26 -
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22 -
Paramos visiškai pakako ketvirtadaliui pareiškėjų
2024-11-21
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)