Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Ūkis
Tėvas ir sūnūs įkūrė žemės ūkio bendrovę

Kelmė. Ūkininkas Remigijus Milašius ir du jo sūnūs turi po ūkį. Kad būtų lengviau, trise įkūrė bendrovę. Nupirkę apie pusantro šimto hektarų, padidino bendrovės dirbamus žemės plotus. Ateityje planuoja savo ūkius įlieti į bendrovę.

Tėvo ir sūnų Milašių ūkiai bei jų įkurta bendrovė „Žemila" deklaravo daugiau kaip tūkstantį hektarų pasėlių. Agronomas Remigijus Milašius prieš penkiolika metų pradėjęs ūkininkauti, turėjo tik tris hektarus žemės. Bandė auginti juoduosius serbentus, tačiau didesnės naudos iš uogynų neišspaudė. Kai atsipirko investicijos, serbentyną panaikino. Dabar jo žemėje auga javai.

Bioversija m7 2024 11 19

Remigijų Milašių (viduryje) ir jo sūnus Artūrą bei Arvydą paviliojo kaimo gyvenimas ir žemė, suteikusi darbo

Dalia ir Remigijus Milašiai dar bandė verstis ir gyvulininkyste. Turėjo pusšimčio karvių ir telyčių bandą. Bet įsitikino, jog gyvulininkystė - ne agronomo duona. Gyvulius pardavė. Dabar jo, sūnų Artūro ir Arvydo bei žemės ūkio bendrovės „Žemila" laukuose auga tik penkios kultūros: žieminiai ir vasariniai rapsai bei kviečiai, blogesniuose plotuose - kvietrugiai.

Milašių nuomone, toks ūkininkavimas paprasčiausias ir našiausias. Ūkininkai ištyrė, kokiuose plotuose kokia kultūra geriausiai auga. Ten ir sėja. Pernai žieminių rapsų hektaras davė 4 tonų, vasariniai  - 3 tonų vidutinį derlių. Žieminių kviečių kūlė po 6 tonas iš hektaro, vasarinių - po 4,5 - 5.

Šiemet tokių didelių derlių nesitiki. Žieminės kultūros kai kuriuose plotuose per žiemą nunyko. Teko atsėti apie šimtą hektarų rapsų. Vasariniai rapsai per dideles liūtis numirko. Kol ateis laikas kulti,  gamta gali pateikti ir daugiau siurprizų.

Žemė yra brangi

Galimi nuostoliai Milašių negąsdina. „Atnaujinome namus. Susitvarkėme buitį. Savo šeimą sukūręs sūnus Artūras įsigijo butą. Ateityje svajoja statytis namą. Didelės prabangos neturime. Bet jos ir netrokštame. Didžiąją dalį uždarbio investuojame į žemę. Šiemet nupirkome apie pusantro šimto hektarų," - pasakoja Remigijus Milašius.

Žemė ūkininkams kainavo nepigiai. Pašiaušės kaimas yra netoli Tytuvėnų. Šiame gražiu kraštovaizdžiu ir ežerais garsėjančiame krašte nėra apleistų žemės plotų. Todėl ūkininkai stengiasi išnaudoti kiekvieną pasiūlymą. Už hektarą žemės teko mokėti ir po septynis, ir po dešimt tūkstančių litų. Tik vieną kitą plotą pavyko nupirkti pigiau.

Remigijus Milašius rekonstravo namą, pastatė pirtį, susitvarkė savo buitį. Dabar namą statyti rengiasi sūnus Artūras su žmona Agne. Tėvas - laimingas, kad sūnūs pamilo žemę, o jis turės kam palikti ūkį

Prieš porą metų iro daniško kapitalo bendrovė „Luganta". Milašiai ketino ją perpirkti, deja, pavyko nupirkti tik keliolika hektarų žemės.

Tik pusė Milašių dirbamos žemės yra Kelmės rajone, kita pusė - Šiaulių rajone. „Nuo Pašiaušės iki Budraičių ir Rėkyvos," - taip savo laukų geografiją apibūdina Remigijus Milašius.

Darbas sūnums ir kaimo žmonėms

Gal todėl ir Remigijaus Milašiaus sūnūs žemę brangina. Jie matė, kaip tėvas kabinosi į gyvenimą dirbdamas savo laukus. Sūnūs Artūras ir Arvydas jau nuo mažens tėvui padėjo. Dažna jų vaikystės diena prabėgdavo tėvo traktoriuje.

Vyresnysis Artūras bandė mokytis aukštojoje mokykloje. Bet nuolat ilgėjosi kaimo ir jo darbymečių. Pamanė, jog per tą laiką, kol klausys paskaitų, ūkininkauti išmoks praktiškai. Juolab, kad agronomiją baigęs tėvas gali daug patarti. Be to, galima lankyti seminarus ir tobulėti.

Jaunėlis Arvydas iš karto kietai apsisprendė iš kaimo niekur nevažiuoti. Šiuo metu dirba apie šimtą hektarų savos žemės.

Jaunieji ūkininkai Arvydas ir Artūras Milašiai per žiemą sukonstravo šešių metrų ilgio purentuvą

Vyresnysis brolis Artūras pasiekė dar daugiau. Jo dirbamos žemės plotas - apie 170 hektarų, turi nemažai brangios technikos. Šiemet, gavęs paramos kaip jaunasis ūkininkas, modernų traktorių nusipirko ir sūnus Arvydas.

Milašiai turi keturis modernius traktorius, du kombainus. Svajoja nusipirkti dar vieną galingą kombainą, nes turimi tūkstančiui hektarų žemės - šiek tiek per silpni.

Prieš metus tėvas ir sūnūs įkūrė bendrovę „Žemila". Visi yra bendrovės pajininkai. Bendrovei vadovauja tėvas. „Bendrovė - jau juridinis asmuo. Sudėtingiau. Reikia samdyti buhalterę. Bet ateityje planuojame atsisakyti savo ūkių ir susilieti į bendrovę,  - pasakoja Remigijus Milašius. - Patogiau kai stambesnis vienetas."

Milašių šeimos neslegia nedarbo problemos. Be to, ūkiuose ir bendrovėje darbo turi apie dešimt kaimo žmonių, daugiausia mechanizatorių.

Naudą neša sumanumas ir auksinės rankos

Šiuo metu Milašiai konstruoja traktoriaus priekabą. Ją perdaro iš sunkvežimio priekabos. Laisvesniu laiku jie pasidaro daug reikalingų žemės dirbimo padargų.

Antai užpraėjusią žiemą padarė didžiulį šešių metrų ilgio ražienų skutiklį - purentuvą. Aišku, šiam padargui reikėjo pirkti dalių, metalo. Tačiau pirkdami pagamintą skutiklį būtų išleidę didesnę sumą.

Sumeistravo ir pakabą buldozeriui, suvirino talpą vandeniui. Sumanūs ūkininko sūnūs dažną žiemos dieną ir laiko tarpus tarp didžiųjų darbymečių praleidžia garažuose konstruodami ką nors naudingo ūkiui.

Tėvo ir sūnų Milašių ūkiai Kelmės rajono "Metų ūkio" konkursuose yra tapę laimėtojais.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.