Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Šiaulietis į pievagrybių verslą investuos 20 mln. litų
Vilnius, sausio 11 d. Šiaulietis Kęstutis Juščius, valdantis vieną iš didžiausių Rytų Europoje pievagrybių ūkį "Baltic Champignons", įsigijo Maskvos srityje esantį grybyną ir pretenduoja tapti vienu iš Rusijos rinkos lyderių. Verslininkas plečia veiklą ir Lietuvoje - iki šių metų vidurio jis Joniškio rajone, Rūdiškėse, atidarys 14 tūkst. kvadratinių metrų ploto grybyną ir į jį investuos apie 20 mln. litų, rašo "Verslo žinios".

Ūkis "Baltic Champignons" pagal užauginamos produkcijos kiekį yra vienas iš penkių didžiausių pievagrybių augintojų Rytų Europoje.

"Rusijoje prekiaujame apie penkerius metus, matėme, kad rinka sparčiai auga, yra perspektyvi, todėl nusprendėme joje imtis verslo",- aiškina K. Juščius. Anot jo, Maskvos srityje įsigytas grybynas yra statytas prieš trylika metų, todėl jį numatoma modernizuoti, sukurti įmonės struktūrą, parengti darbuotojus. Šioms reikmėms šiemet numatoma investuoti 4-5 mln. litų.

Iš viso Šiaulių rajone, Gruzdžiuose ir Širvintose, "Baltic Champignons" valdomuose grybynuose nupjaunama apie 450 tonų pievagrybių per mėnesį. Visi kiti Lietuvos pievagrybių augintojai kartu jų užaugina apie 230 tonų per mėnesį. Pradėjus naudoti grybų auginimo plotus Joniškio rajone, K. Juščiaus ūkio pajėgumai išaugs iki 700-750 tonų grybų per mėnesį. Ūkyje numatoma sukurti apie 100 naujų darbo vietų, o dabar jame dirba 300 žmonių.
Eltos inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos