Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Ūkis
Šeimos ūkis neketina nuleisti rankų

Šilutės r. Mindaugas Balčiauskis ūkyje pasirinko mėsinių galvijų veislininkystės kryptį. Šeimos ūkis nebijo iššūkių, o, ieškant naujovių, čia auginami ir Wagyu veislės jautukai.

Ūkyje drauge su Mindaugu darniai ir atsakingai darbuojasi žmona Lina, dukra Ineta ir sūnus Linas. „Vienas tikrai nebūčiau pajėgus jame darbuotis. Kai reikia, visi sėdame į traktorius“,– akcentuoja Mindaugas.

Šeima augina limuzinų, angusų ir Wagyu veislės mėsinius galvijus. Pastarieji, anot Mindaugo, pasirinkti genant noro išbandyti kažką naujo, o ūkyje apsilankęs vokietis papasakojo apie verslo nišą.

Bioversija 23 09 01 m7

„Nutariau pabandyti. Mes įvežėm ne gyvulius, o wagyu embrionus. Atvažiavo iš Vokietijos specialistai, kurie juos įsodino į mūsų įsigytas angusų veislės telyčias. Tas procesas labai ilgas ir sudėtingas. Kol buvo negimę embrionai, jie kilmingi, viskas gerai, kai gimė, nebuvo galimybės įteisinti, kad jie kilmingi. Teko daug bendrauti su Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centru. Taip ir gavosi, kad mes pirmieji Lietuvoje tai įteisinome“, – pasakoja ūkininkas.

Anot jo, angusai pasirinkti dėl panašumo. Telyčios, kurioms embrionai neprigijo, sėklintos su paprasta wagyu sperma ir tuomet jau auga 50 proc. anguso 50 proc. wagyu. Teigiama, kad jie taip pat pakankamai paklausūs dėl marmuringos mėsos.

Ūkininkas prisimena, kad reikėjo daug žinių, nestigo iššūkių. Embrionai buvo įsodinti 2019 metais. Iki to karves reikėjo paruošti apvaisinimui, buvo nustatyta konkreti diena. Reikėjo sinchronizuoti rujas, suleisti prostaglandinus.

Vyras pripažįsta, kad darbas nebaugino, naujovės negąsdino. Pasak jo, užauginti galima daug ką, tačiau svarbu, kad būtų kur realizuoti. O dėl pandemijos, karo ir ekonominės krizės realizacija tapo sudėtinga.

„Gal atsiras ir Lietuvoje, kas pirktų. Šalyje wagyu nedaug – apie 40. Ieškosim rinkų. Bendradarbiaujame su Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija. Nuosekliai padeda. Niekados negauname neigiamo atsakymo. Galim tik pasidžiaugti. Tik nereikia nuleisti rankų, ir bus gerai“, – optimistiškai kalba M. Balčiauskis.

Visą pasakojimą apie M. Balčiauskio ūkį skaitykite www.agroakademija.lt

Parengta: pagal agroakademija.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos