Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Ūkis
Retų žalųjų karvių išliko tik Lietuvos pakraštyje
Joniškis, gegužės 21 d. Lietuvoje belikę kiek daugiau nei 100 mūsų šalyje išvestų senojo genotipo žalųjų veislės galvijų. Jie nuo išnykimo saugomi Joniškio rajone, netoli nuo sienos su Latvija esančioje Skaistgirio žemės ūkio bendrovėje.

Už senojo genotipo žalųjų galvijų apsaugą Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) bendrovei pagal retų veislių gyvulių ir paukščių apsaugos programą skiria Europos Sąjungos paramą. Už kiekvieną suaugusį galviją kasmet skiriama po 621 litą paramos.

Skaisgirio žemės ūkio bendrovės zootechnikė Irena Urbonienė sako, kad, be minėtų 100 galvijų, dar laikoma keliasdešimt tos pačios veislės karvių. Nors retos veislės gyvuliai auginami didelėje žemės ūkio bendrovėje, pavojus jiems išnykti gana didelis. Dauguma ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių nevertina senų veislių karvių, nes jos duoda mažiau pieno.

Beje, I. Urbonienė nėra girdėjusi, kad kuri nors kita žemės ūkio bendrovė ar ūkininkai Lietuvoje užsiimtų senojo genotipo žalųjų galvijų veisimu. Senojo tipo žalos karvės buvo išvestos pienui, o ne mėsai, todėl, palygint su kitų veislių karvėmis, yra smulkesnės.

Europos Sąjungos parama skiriama ne tik už senojo genotipo žalųjų, bet ir už Lietuvoje išvestų senojo genotipo juodmargių, Lietuvos baltnugarių ir Lietuvos šėmųjų galvijų auginimą.

NMA duomenimis, daugiausia paramos šiuo metu mokama už senojo genotipo juodmarges, kurių auginama daugiau kaip 300, jas laiko per 100 ūkininkų ir bendrovių. Šių veislių karves dažniausiai laiko smulkūs ūkininkai.

Eltos inf.
    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos