BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Ūkis
R. Juknevičius: panašu, kad kiti metai bus minusiniai
Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius (LŽŪKT nuotr.)

Agroakademija (Kėdainių r.) Tikėtina, jog kitų metų derliaus savikaina bus didesnė nei pardavimo kaina, interviu portalui agroakademija.lt sako Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius.

LŽŪKT Žinių klube kalbintas R. Juknevičius teigia, kad šie metai buvo labai skirtingi atskiriems ūkiams: buvo stipriai nukentėjusių nuo gamtinių kataklizmų ūkių, kai kam teko sėti du kartus, kai kas nukentėjo nuo sausrų. Vis dėlto suniveliavus ir pažiūrėjus į galutinį rezultatą, galima sakyti, kad vis tik šie metai buvo gero derliaus metai. Užsiimančius augalininkyste džiugino šiek tiek kilusios kainos, metai buvo pelningi.

„Problema, kad derlius buvo parduodamas su maža savikaina, o jį, neišvengiamai tenka investuoti jau į būsimą derlių, o čia investicijos išaugo. Todėl gaunasi taip, kad ant popieriaus lyg ir pelningi metai, o kišenėse pinigai toli gražu neužsilaikė“, – pasakoja LŪS pirmininkas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak jo, laikas kiek dviprasmiškas, nes, viena vertus, žmonės džiaugiasi rezultatu, bet, kita vertus, turi blogų lūkesčių dėl ateities.

„Jei skaičiuotume dabartines sąnaudas ir šios dienos derliaus pardavimo kainas (parduodant išankstiniais sandoriais), matosi tai, kad greičiausiai prasilenks: savikaina bus didesnė nei pardavimo kaina. Kitų metų pelnai panašu, kad bus minusiniai“, – sako R. Juknevičius.

Anot jo, visi ūkiai, kurie profesionaliai užsiima žemės ūkiui ieškojo ir ieško technologijų, kurios padėtų sumažinti savikainą. Tačiau labai svarbu surasti tai, kas iš tiesų gali pagelbėti, nes kitaip vietoj sutaupymo galima dar daugiau prarasti.

Ko laukti 2023 m., kaip teks gyventi pagal naująjį Strateginį planą, kaip rasti sprendimus, kokias ekoschemas rinktis – visą pokalbį su R. Juknevičiumi žiūrėkite agroakademija.lt video informacijoje.

Parengta: pagal agroakademija.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos