Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Ūkis
R. Juknevičius: panašu, kad kiti metai bus minusiniai
Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius (LŽŪKT nuotr.)

Agroakademija (Kėdainių r.) Tikėtina, jog kitų metų derliaus savikaina bus didesnė nei pardavimo kaina, interviu portalui agroakademija.lt sako Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius.

LŽŪKT Žinių klube kalbintas R. Juknevičius teigia, kad šie metai buvo labai skirtingi atskiriems ūkiams: buvo stipriai nukentėjusių nuo gamtinių kataklizmų ūkių, kai kam teko sėti du kartus, kai kas nukentėjo nuo sausrų. Vis dėlto suniveliavus ir pažiūrėjus į galutinį rezultatą, galima sakyti, kad vis tik šie metai buvo gero derliaus metai. Užsiimančius augalininkyste džiugino šiek tiek kilusios kainos, metai buvo pelningi.

„Problema, kad derlius buvo parduodamas su maža savikaina, o jį, neišvengiamai tenka investuoti jau į būsimą derlių, o čia investicijos išaugo. Todėl gaunasi taip, kad ant popieriaus lyg ir pelningi metai, o kišenėse pinigai toli gražu neužsilaikė“, – pasakoja LŪS pirmininkas.

Bioversija 23 01 16

Pasak jo, laikas kiek dviprasmiškas, nes, viena vertus, žmonės džiaugiasi rezultatu, bet, kita vertus, turi blogų lūkesčių dėl ateities.

„Jei skaičiuotume dabartines sąnaudas ir šios dienos derliaus pardavimo kainas (parduodant išankstiniais sandoriais), matosi tai, kad greičiausiai prasilenks: savikaina bus didesnė nei pardavimo kaina. Kitų metų pelnai panašu, kad bus minusiniai“, – sako R. Juknevičius.

Anot jo, visi ūkiai, kurie profesionaliai užsiima žemės ūkiui ieškojo ir ieško technologijų, kurios padėtų sumažinti savikainą. Tačiau labai svarbu surasti tai, kas iš tiesų gali pagelbėti, nes kitaip vietoj sutaupymo galima dar daugiau prarasti.

Ko laukti 2023 m., kaip teks gyventi pagal naująjį Strateginį planą, kaip rasti sprendimus, kokias ekoschemas rinktis – visą pokalbį su R. Juknevičiumi žiūrėkite agroakademija.lt video informacijoje.

Parengta: pagal agroakademija.lt inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos