Rugpjūčio 5 dieną, kaip ir buvo žadėję, pienininkai rinkosi prie penkių stambiųjų pieno perdirbimo įmonių protestuoti dėl per mažų pieno supirkimo kainų. Protesto akcija vyko ir Marijampolėje, prie AB "Marijampolės pieno konservai". Deja, akcija nebuvo tokia, apie kokią planavo organizatoriai. Ir dėl mažo dalyvių skaičiaus, ir dėl to, kad iš esmės po akcijos niekas nepasikeitė.
Protesto akcijoje prie AB "Marijampolės pieno konservai" dalyvavo apie 40 traktorių ir sunkvežimių bei apie 200-300 žemdirbių ir jų artimųjų. Buvo planuota, kad prie kiekvienos iš penkių stambiųjų pieno perdirbimo įmonių rinksis žemdirbiai iš 12 rajonų, ketinta, kad akcijose dalyvaus mažiausiai po 100 traktorių. Tačiau didžiąją Marijampolėje dalyvavusių protestuotojų dalį sudarė Šakių rajono žemdirbiai - tiek pavieniai ūkininkai, tiek žemės ūkio bendrovių atstovai bei jų technika. Protesto akcijoje dalyvavo vos pusė planuotų rajonų atstovai
Po maždaug pusvalandį trukusios mitingo įžangos 12 mitinguotojų (šeši jų buvo iš Šakių rajono) atstovų sėdo prie derybų stalo su "Marijampolės pieno konservų" vadovybe. Tačiau maždaug dvi valandas trukusios derybos labiau priminė pieno perdirbėjų vadovo Raimondo Karpavičiaus pasisakymą ir pasaulinės pieno bei pieno produktų rinkos apžvalgą. Pokalbis nedavė jokių apčiuopiamų rezultatų. "Ne jums vieniems blogai, mums taip pat. Aš nenustebčiau, jei šiemet metus užbaigsime turėdami 5-7 mln. litų nuostolį. Tokią ateitį mums rodo rinkos analizė",- tikino žemdirbių atstovams R.Karpavičius.
Tačiau šie nebuvo linkę tikėti nei R.Karpavičiaus pažertais pasaulinės pieno rinkos skaičiais, nei siūlymais pieno gamintojams ir perdirbėjams suremti pečius ir kartu pralaukti šį sunkų periodą. Apie žemdirbių atstovų reikalavimą – didinti pieno supirkimo kainą 10-20 proc. ir priartinti ją prie ES šalių pieno supirkimo kainos vidurkio - jis apskritai nekalbėjo. "Bent jau artimiausius du mėnesius aš negaliu jums to žadėti",- tikino R.Karpavičius. O kaip vieną iš galimų išeičių iš susidariusios padėties jis įvardino didesnę pieno gamintojus jungiančių kooperatyvų kontrolę. Jų kišenėse, R.Karpavičiaus manymu, taip pat nusėda ne vienas taip brangus žemdirbiui centas už kiekvieną parduotą litrą pieno.
Tokius jo žodžius vienas protesto akcijos organizatorių Jonas Vilionis perdavė atsakymo laukusiems žemdirbiams. "Pažadas" jų nuotaikų nepakėlė, atvirkščiai, sustiprino manymą, kad netrukus pieno gamintojų laukia linininkų, mėsinių gyvulių ar cukrinių runkelių augintojų likimas. Žemdirbiai nelinkę sėdėti rankų sudėję ir jau kalba apie rimtesnius protestus. Vienas iš galimų variantų – savaitę ar dvi neduoti pieno žaliavos perdirbėjams. Šakių rajono Kubilių žemės ūkio bendrovės vadovas Alvydas Miliūnas pasiūlė pienininkams karves kurį laiką šerti tik minimaliai, nenaudoti jokių spec. priedų pieningumui didinti – tuo pačiu ir žemdirbių išlaidos būtų mažesnės, ir pieno karvės mažiau duotų. O, pajutę pieno žaliavos stygių, didieji pieno perdirbėjai būtų priversti kitaip kalbėtis su pieno gamintojais.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Paramos visiškai pakako ketvirtadaliui pareiškėjų
2024-11-21 -
Kaip pasėliai pasitinka žiemą skirtinguose Lietuvos rajonuose
2024-11-21 -
Daugiausia žemės ūkio naudmenų deklaruota Kėdainiuose
2024-11-19
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)