Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Ūkis
Dalis patikrų ir toliau bus atliekama ir iš anksto nepranešus

Kaunas. Pirminės gamybos ekologinių ūkių patikros prasidės iškart po pasėlių deklaravimo. Žemdirbiams svarbu laiku užpildyti paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraišką.

Pernai „Ekoagros“ iš viso sertifikavo 2 731 ūkio subjektus, 2 429 - užsiimančius pirmine gamyba. Ekologišku sertifikuotas bendras plotas sudarė daugiau nei 240 tūkst. ha.

Šį sezoną ūkininkai skatinami prieš kasmetinę patikrą atsiųsti užpildytas ekologinės gamybos veiklos žurnalo lenteles ir su ekologine gamyba susijusius buhalterinius dokumentus. Tikrintojai į patikras atvyks jau išanalizavę dalį informacijos ir patikrai sugaiš mažiau laiko.

Bioversija 2024 04 26 m7

Informaciją apie numatomą ūkio tikrinimo datą ir patikrai paskirtą tikrintoją pareiškėjai turėtų gauti atskiru laišku ar nurodytu el. paštu, tačiau dalis kasmetinių patikrų bus atliekama ir iš anksto nepranešus.

Karantino laikotarpiu atidėti visi nebūtini patikrinimai vietoje, įskaitant ir papildomus patikrinimus pagal riziką, tačiau būtinos fizinės patikros vietoje (įskaitant ir naujų ūkio subjektų ir naujų veiklų) jau atliekamos nuo balandžio 27 dienos.

„Ekoagros“ primena, kad patvirtinamasis dokumentas galioja tik tais metais užaugintai produkcijai ir (arba) ankstesnių metų produkcijos likučiams. Tad auginantys ankstyvąsias uogas, daržoves ar bulves ir jas ketinantys realizuoti kaip ekologiškas turi apie tai informuoti raštu.

Šiemet, atsižvelgiant į teisės aktų pasikeitimus, bus koreguojama neatitikčių vertinimo procedūra, jos naujausia redakcija skelbiama įstaigos interneto svetainėje.

Pernai pakeitus Ekologinio žemės ūkio taisykles, jau nebereikia turėti agrocheminių dirvožemio tyrimų, taip pat - sudaryti tręšimo planą po dirvožemio tyrimų rezultatų įvertinimo, skaičiuoti dirvožemio humuso balansą.

Pagal „Ekoagros“ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos