Kėdainiai. Šiųmetis šaltas, drėgnas ir darganas pavasaris negaili egzaminų žemdirbiams. Jei tik dirvos pradžiūvusios, jose dirba technika. Vieni skuba berti sėklas į žemę, kiti tręšia jau apsėtus pasėlius. Ką apie šiųmetį pavasarį, gamtos iššūkius ir būsimą derlių galvoja Kėdainių ūkininkai?
Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas neslepia, kad vos vienas kitas ūkininkas gali pasigirti baigęs sėją: „Sėja jau persirito į antrąją pusę, bet dar apie pabaigą tikrai sunku kalbėti. Darbus sunkina ir šalnos, ir drėgmės perteklius. Tik nedaugelis vasarinius augalus pasėjo panašiai kaip ankstesniais metais. Daugumai sėja vėlavo geras dvi savaites. Mus neramina ir tai, ką daryti su žiemkenčių pasėliais. Kai klausiame agronomų ir mokslininkų patarimų, tai gauname labai atsargius atsakymus. Panašu, kad gamta egzaminuoja mus visus".
Pasak V. Ivanausko, ūkininkai gyvena laukimu ir nerimu. Kėdainių kraštas išskirtinis tuo, jog jame daugiau sėjama žiemkenčių, tad vėlyvas ir sudėtingas pavasaris visiškai be derliaus nepaliks.
Apie 1000 ha ūkį valdantis ūkininkas Šarūnas Šiušė pavasario nelinkęs keiksnoti: „Negaliu sakyti, kad pavasaris labai jau blogas. Kartais pasitaiko, kad šiluma vėluoja. Manau, gamta dar atiduos tai, kas priklauso žemdirbiui. Juk augalai auga, bus šilumos, tai ir pasivysime laiką. Savo ūkyje laikausi principo, kad apie 60 proc. sėju žiemkenčių, o likę 40 procentų tenka vasarinėms kultūroms. Mes jau baigiame sėją, liko tik kukurūzai. Tikrai į ateitį žiūriu optimistiškai ir manau, kad daugelis panikuoja bei baiminasi per anksti."
Maždaug 200 hektarų drauge su tėvu dirbantis jaunas ūkininkas Arnas Volkavičius sako, kad neapsėta liko apie 30 hektarų. „Tikrai baiminamės, kad dėl vėlyvos sėjos augalai bus silpnesni ir prastai augs. Be to, galvoju, kad tokiems silpniems augalams gali reikėti daugiau trąšų. Šis pavasaris mums darbingas kaip ir ankstesni. Tik šįkart suplanavome daugiau sėti žirnių. Nes jų ir derlius neprastas užauga, ir kaina gera, o po jų labai gerai dera žiemkenčiai", - sako A. Volkavičius.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Tikrins, ar laikomasi draudimo tręšti mėšlu ir srutomis
2024-11-26 -
Suskaidyta žemė: kaip optimizuoti valdas
2024-11-26 -
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)