Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Paukštynai praneša nutraukiantys sutartis su ūkininkais

Vilnius. Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai praneša pradėję informuoti ūkininkus, jog nuo gegužės nutraukia bendradarbiavimo sutartis ir stabdys paukščių supirkimą.

Paukštynai teigia bendradarbiaujantys su septyniolika Lietuvos ūkininkų, iš kurių per praėjusius metus supirko per 16 mln. mėsinių viščiukų.

Kaip teigiama įmonių pranešime spaudai, artimiausiu metu planuojama priimti sprendimą ir dėl Kaišiadorių paukštyno, turinčio beveik 800 darbo vietų, uždarymo. Teigiama, kad tokie sprendimai priimami nesulaukus valstybės pagalbos.

Bioversija 2024 07 09 m7

Dėl prastos sektoriaus padėties jau buvo kreiptasi į valdžios institucijas, situacija išsamiai aptarta ir vasario pradžioje Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje. Tiek jame, tiek vėliau vykusioje spaudos konferencijoje kalbėta apie sudėtingą laikmetį ne tik paukštininkams, bet kiaulių augintojams.

Praėjusios kadencijos Vyriausybė dėl pandemijos nukentėjusiai paukštininkystei buvo patvirtinusi 20 mln. eurų paramą, gamintojai teigia sulaukę 5,6 mln. eurų.

„Šiais metais tenka vėl iš naujo įrodinėti pandemijos neigiamo poveikio faktą ir didžiųjų įmonių svarbą kaip užsienio rinkų turėtojų ir integratorių, kurių dėka gali išgyventi smulkūs ūkininkai. Vyriausybei esame kaip karšta bulvė, kuria tik mėtosi vieni nuo kitų, ir jokių realių sprendimų nėra, turime imtis veiksmų, nes laukimas mus taip pat žlugdo. Paukščių auginimo ciklas yra ilgas, todėl jau šiandien privalome informuoti ūkininkus apie sutarčių nutraukimus“, – teigia Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų generalinis direktorius Darius Gudačiauskas.

Tarp gavusių pranešimą – ir tris dešimtmečius Kaišiadorių rajone ūkininkaujantis Sigitas Petkevičius. Per metus užauginantis apie 1,5 mln. mėsinių viščiukų ūkininkas teigia nežinantis ko griebtis.

„Kas juos nupirks ir kas perdirbs? Jei veiklą stabdo didžiausias perdirbėjas, tai ką tada mums daryti?“, - klausia S. Petkevičius, teigiantis, kad be šių paukštynų sunkiai įsivaizduojantis, kas gali turėti tokius perdirbimo pajėgumus ir supirkti jo išaugintus paukščius.

Pranešama, kad Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai beveik 35 proc. gamybai reikalingų mėsinių viščiukų superka iš Lietuvos ūkininkų, 65 proc. – užaugina nuosavose paukštidėse. Iš viso šiuose paukštynuose per metus perdirbama beveik 45 mln. paukščių.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos