Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Ūkis
Naujos desertinių remontantinių aviečių veislės

Kauno r. Roko Amšiejaus šeima netoli Ringaudų augina daugiau kaip 1 ha remontantinių aviečių. Be pagrindinės desertinių remontantinių aviečių veislės Polka, pradėjo auginti ir naujas jų veisles, kurių sodinukų įsigijo Olandijoje.

„Naujos remontantinių aviečių veislės pasižymi labai geros kokybės uogomis, gausiu derliumi", - patikino R. Amšiejus (nuotr.). Jis augina olandiškas Kwel, Kwanza, Imara, Erika, Hitcote ir lenkiškas Pokusa avietes ir sako drąsiai jas rekomenduotų ir kitiems augintojams.


Bioversija m7 2024 02 22

Kwel - labai derlinga desertinė remontantinių aviečių veislė, išsiskiria labai stambiomis, per 5 g, šviesiai raudonos spalvos uogomis. Pradeda derėti 2 savaitėmis vėliau negu Polka. Uogos skanios, tvirtos. Nuskintos nepatamsėja, laikosi 10 dienų. Kweli derlingesnė 1,5 karto už Polka. Krūmai stipraus augumo (iki 2 m), stiebai su mažais retais dygliukais, gana tvirti. Uogos lengvai skinasi. Atspari ligoms ir kenkėjams. Gali būti auginama ir po priedangomis.

Remontantinės avietės Kwel

Kwanza - labai derlinga desertinė remontantinių aviečių veislė, išsiskiria labai stambiomis, per 6 g, uogomis ir nedygliuotais stiebais. Jos šviesiai oranžiniai raudonos spalvos, patrauklios, labai skanios, tvirtos, nepatamsėja nuskynus, ilgai laikosi. Lengvai skinasi. Pradeda derėti 10 dienų vėliau negu Polka. Kwanza žymiaiderlingesnė už Polka. Krūmai kompaktiški, stiebai su mažais retais dygliukais, gana tvirti. Atspari ligoms ir kenkėjams. Gali būti auginama ir po priedangomis.

Remontantinės avietės Kwanza

Imara - labai derlinga desertinė remontantinių aviečių veislė, išsiskiria labai saldžiomis uogomis. Uogos šviesiai oranžiniai raudonos spalvos, panašaus dydžio kaip ir Polka, patrauklios, labai skanios, tvirtos, itin geros kokybės, nepatamsėja nuskynus, ilgai laikosi. Uogos lengvai skinasi. Sunoksta ir pradeda derėti kartu kaip Polka. Krūmai stipraus augumo (iki 2 m), stiebai su mažais dygliukais, tvirti. Atspari ligoms ir kenkėjams.

Remontantinės avietės Imara

Erika - labai derlinga desertinė remontantinių aviečių veislė, stambiomis, pailgos formos uogomis. Uogos raudonos spalvos kaip Polka, mažesnės už Kwanza, bet didesnės už Polka, panašiai kaip Kweli, labai skanios, tvirtos, itin geros kokybės, nepatamsėja nuskynus, ilgai laikosi. Uogos lengvai skinasi. Pradeda derėti vieną savaitę vėliau nei Polka. Krūmai stipraus augumo (iki 2 m), stiebai su mažais dygliukais, tvirti. Atspari ligoms ir kenkėjams.

Remontantinės avietės Erika

Hitcote - desertinė remontantinių aviečių veislė, geltonos spalvos uogomis. Išsiskiria ankstyvesniu derėjimu. Uogos gražios, skanios, vidutinio dydžio ir stambios (apie 3 g), nuskynus ilgai laikosi. Dera nuo rugpjūčio pradžios iki stipresnų šalnų, kaip ir Polka, bet derėti pradeda gerokai anksčiau negu geltonuogė veislė Poranna Rosa. Krūmai neaukšti (iki 1,5 m aukščio), atžalų leidžia vidutiniškai. Stiebai vidutinio storio, tvirti. Atramų nereikia. Atspari ligoms ir kenkėjams.

Remontantinės avietės Hitcote

Pokusa- derlinga desertinė remontantinių aviečių veislė, sukurta Lenkijoje. Išsiskiria labai stambiomis uogomis ir ilgu derėjimu. Uogos tamsiai raudonos, širdies formos, neblizgančios, labai skanios, su lengvu pūkeliu, tačiau mažiau tvirtos kaip kitų paminėtų veislių. Pradeda derėti panašiai kaip Polka. Krūmai stipraus augumo (iki 2 m), stiebai gana tvirti, ties viršūne išlenkti, su mažais retais dygliukais. Atsižvelgiant į vidutinį derlingumą, gali būti vertinga kaip desertinė veislė, išauginanti labai stambias uogos ir ilgai deranti. Gali būti auginama ir po priedangomis.

Remontantinės avietės Pokusa

R. Amšiejaus nuomone, šios naujos remontantinių aviečių veislės ateityje gali būti pagrindinėmis desertinių aviečių veislėmis versliniuose uogynuose (auginant uogas ant vienamečių stiebų), puikiai papildančiomis savo įvairove Lietuvos avietynuose vis dar pagrindinę vyraujančią veislę Polka. „Kiekviena iš jų veislė turi išskirtinių savybių, uogų pirkėjams tikrai bus iš ko pasirinkti: pagal jų skonį, stambumą, tvirtumą", - sako augintojas.

Remontantinės avietės Polka


Remontantinių aviečių privalumai - atsparumas ligoms ir kenkėjams. Šias avietes galima sodinti eilėmis kas 3 m, o tarp augalų eilėse palikti 0,3-0,5 m atstumus. Lengvesnėje dirvoje patartina sodinti kas 0,5 m, o derlingesnėje priemolio dirvoje - kas 0,3 m. Auginant geroje dirvoje reikės atramų, o auginant lengvoje galima apseiti ir be jų.

Kultūrinės avietės (Rubus idaeus)skirstomos į vasarines ir remontantines, t. y. duodančias kelis derlius. Remontantinės avietės dera ne tik ant dvimečių, bet ir ant vienamečių stiebų, t. y. du kartus per metus. Tačiau norint gauti gausesnį jų derlių, patartina genėti stiebus vėlai rudenį arba žiemos pabaigoje (kovo mėnesį - kol iš dirvos neišėjęs pašalas), nupjaunant juos iki pat žemės paviršiaus. Pavasarį stiebai atželia naujai ir ant šių pirmamečių stiebų sulaukiama gausaus derliaus.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos