Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Ūkis
Mokėjimo prašymus ir ataskaitas teikti elektroniniu būdu gebės ne visi
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) klientai mokėjimo prašymus ir ataskaitas privalo teikti tik elektroniniu būdu. Kaip su šiuo reikalavimu susitvarkys žemdirbiai, kurie nėra gerai įvaldę informacinių technologijų?

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos administravimo taisyklėse įsigaliojo nuostatos, įpareigojančios NMA klientus mokėjimo prašymus ir ataskaitas teikti tik elektroniniu būdu.

Kaip teigiama NMA pranešime, taip bus išvengiama klaidų, nes sistema jas identifikuoja ir leidžia pataisyti. Be to, greičiau bus peržiūrimi dokumentai ir suteikiama parama.

Bioversija m7 2024 02 22

Prašymai ir ataskaitos turi būti pateikti ne vėliau kaip iki paramos sutartyje ar paraiškoje numatyto jų pateikimo termino 24 valandos. Pridedami dokumentai taip pat turi būti elektroniniai (popierinius reikia nuskenuoti).

Visgi tokie pokyčiai gali sukelti nepatogumų kai kuriems žemdirbiams. Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininko Raimundo Juknevičiaus teigimu, nemažai jų su tokiais reikalavimais sunkiai susitvarkys, nes nėra įvaldę technologijų.

„Ūkininkų amžiaus vidurkis – 58 metai. Didžioji jų dalis negimė su kompiuteriu rankose. Turi daug laiko skirti, kad išmoktų naudotis technologijomis. Tokie ūkininkai įpratę pildyti popierinius dokumentus ir juos teikti, nes taip paprasčiau“, – sakė LŪS pirmininkas.

Anot jo, jeigu ūkininkai negebės užpildyti dokumentų elektroniniu būdu, turės kreiptis į paslaugos teikėjus, kurie tai padarytų. Tai reikštų didesnes išlaidas ir laiko sąnaudas.

NMA Komunikacijos skyriaus patarėja Reda Kerdokienė sakė, kad daugiau nei paprastai klausimų dėl reikalavimo visus mokėjimo prašymus ir ataskaitas teikti elektroniniu būdu NMA nesulaukė.

Jos teigimu, galimybė pildyti ataskaitas ir mokėjimo prašymus elektroniniu būdu, naudojantis Žemės ūkio ministerijos informacine sistema (ŽŪMIS), suteikta jau nuo 2015-ųjų. Užbaigto projekto ataskaitas pagal kai kurias paramos priemones teikti naudojantis ŽŪMIS privaloma jau nuo 2016 metų.

„Per kelerius metus klientai pajuto šių dokumentų teikimo elektroniniu būdu naudą, todėl daugelis juos ir anksčiau pildė per ŽŪMIS“, – situaciją komentavo R. Kerdokienė. 

Šaltinis: NMA
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos