Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Ūkis
Ūkininkai laukia aiškesnių ministro atsakymų dėl daugiamečių pievų ir IKOK reikalavimų

Biržai / Panevėžio r. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas su Biržų r. ūkininkais ir kooperatyvo „Panevėžio aruodas“ valdybos nariais aptarė daugiamečių pievų atkūrimo, IKOK reikalavimų ir melioracijos klausimus.

Vasario 4 d. ministras lankėsi trijuose Biržų r. ūkiuose: Kęstučio Armono, Giedrės Rybalko („Levandų ūkis“) ir Kęstučio Valentinavičiaus. Taip pat žemės ūkio kooperatyve „Panevėžio aruodas“.

Apie susitikimą su ministru portalui manoūkis.lt papasakojo Biržų r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Tadas Micikevičius.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Ministro klausėme, kaip reikės atkurti daugiametes pievas, kokiais atvejais bus skiriamos baudos už Integruotosios kenksmingųjų organizmų kontrolės (IKOK) reikalavimų nesilaikymą. Ūkininkams ne visai aišku, IKOK reikalavimai rekomendaciniai ar privalomi. Dalis vyresnių Biržų r. žemdirbių nebeaugins gyvulių, nes jų nėra kam prižiūrėti. Ūkininkai klausė ministro, ką jiems reikės daryti su žemėmis, kur yra daugiametės pievos.

Šnekėjome ir apie melioraciją. Pas mus daugiau sureguliuotų upelių. Diskutavome, kaip juos išvalyti“, – sakė Biržų r. ūkininkų sąjungos pirmininkas T. Micikevičius, pridurdamas, kad iš K. Navicko išgirdo nemažai pažadų, kuriuos, tikisi, ištesės.

T. Micikevičiaus teigimu,ministras žadėjo rasti sprendimą dėl melioracijos upelių. „Svarstys, ką su jais daryti, nes ūkininkai susiduria su problema – upeliai saugomi, jų gilinti dėl nuolydžių negali, jie apaugę, apsinešę“, – pasakojo jis.

Biržų r. ūkininkų sąjungos pirmininkas pabrėžė, kad ministras pats ne kartą sakė, jog visų rajonų ūkininkai užduoda tuos pačius klausimus. „Jei iš visų girdi tą patį, tikimės, kad į tai sureaguos“, – sakė T. Micikevičius.

Apie tuos pačius klausimus K. Navickas kalbėjosi ir su žemės ūkio kooperatyvo „Panevėžio aruodas“ valdybos nariais. Kooperatyvo pirmininkas Simonas Barzda teigė, kad ūkininkus labiausiai neramina baudos dėl IKOK reikalavimų nesilaikymo. Jis, kaip ir Biržų r. ūkininkų sąjungos pirmininkas, pabrėžė, kad žemdirbiai nesupranta, tai reikalavimas ar rekomendacijos.

„Pastaruoju metu atsiranda vis kokių nors naujienų, pakeitimų ir žemdirbius tai neramina. Ministras sakė, kad apie tai dar diskutuosime ir tarsimės. Dabar mus supažindino su tuo“, – teigė S. Barzda.

„Aptarėme ir pievų atkūrimo bei melioracijos situaciją. Taip pat mums nuolat aktualias temas: kooperacijos perspektyvas, rėmimo galimybes ir pan.“, – atskleidė jis.

Žemės ūkio kooperatyvo „Panevėžio aruodas“ valdybos pirmininkas sakė, kad K. Navickas ne kartą akcentavo, jog šiuo metu su Europos Komisija vyksta derybos dėl to, ar pievas atkurti reikės.

Autorius: Eulalija Jonuškienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos