Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Lietuvoje jau registruojami visi ūkio gyvūnai
Vilnius, sausio 10 d. Lietuvoje nuo šių metų sausio pradžios įsigaliojo Ūkinių gyvūnų registravimo ir ženklinimo taisyklės. Patvirtintos žemės ūkio ministro įsakymu jos suteikia galimybę siekiančiam valstybės pagalbos laikytojui registruoti bičių šeimas, arklius, elnius, danielius, kailinius žvėrelius ir kitus ūkinius gyvūnus.

Ūkinių gyvūnų laikytojas, prieš teikdamas paraišką bet kokiai valstybės pagalbai gauti, šiomis taisyklėmis įpareigojamas registruoti savo ūkinius gyvūnus ir atnaujinti duomenis apie juos mažiausiai du kartus per metus.

Ūkinių gyvūnų registrą tvarko valstybės įmonė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras (ŽŪIKVC). Ūkiniai gyvūnai laikomi ar veisiami maistui, kailiams, vaistams ir kitai produkcijai gauti, darbo ir kitais tikslais. Šio registro paskirtis - registruoti ūkinius gyvūnus, rinkti, kaupti, apdoroti, sisteminti, saugoti ir teikti fiziniams bei juridiniams asmenims registro duomenis ir dokumentus, atlikti kitus registro duomenų tvarkymo veiksmus.

Nacionalinė mokėjimo agentūra, turėdama ryšį su (ŽŪIKVC) Ūkinių gyvūnų registro duomenų baze, bet kada galės patikrinti laikytojo pateiktus duomenis apie ūkinius gyvūnus ir teisingai išmokėti paramą.

Pagal ES ir Lietuvos teisės aktų reikalavimus, kaip ir anksčiau, privalomai individualiais numeriais registruojami ir ženklinami galvijai, avys, ožkos, o bandos numeriais - kiaulės. Duomenys apie gyvūnų kaitą ir perkėlimą registruojami per septynias kalendorines dienas nuo įvykio.

Nuo 2008 m. sausio 1 dienos laikytojas, norėdamas registruoti savo ūkinius gyvūnus, turi kreiptis į teritorinį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padalinį ir užpildyti atitinkamą dokumentą. Už duomenų teisingumą atsakingas tik pats savininkas.

ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos