Kaunas. Dalis iki šiol nenuimtų kukurūzai greičiausiai ir liks laukuose. Ūkininkai vis tikėjosi, kad dirvos išdžius, smarkiau pašals, bet jų viltys neišsipildė. Tie, kuriems pavyko nuimti derlių, džiaugiasi gera grūdų kokybe ir supirkimo kaina.
Lietuvos grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas Ignas Jankauskas sakė, kad daug kukurūzų laukuose liko dėl nepalankių orų.
„Tie kukurūzai, kurie iki šiol laukuose, ten ir liks. Jų jau neverta nuimti, nes grūdai būtų prastos kokybės. Mūsų asociacijos narių duomenimis, nenuimta itin daug kukurūzų, ypač augintų grūdams. Pasisekė tiems, kas spėjo juos nuimti, nes grūdų kokybė buvo gera, o ir supirkimo kaina tikrai nebloga“, - sakė I. Jankauskas.
Jo teigimu, ūkininkai vis laukė, kol laukai pradžius ir spustels šaltukas. „Deja, daug laukų taip ir liko neįvažiuojami. Ne tik kukurūzai, daug ir cukrinių runkelių liko nenuimta“, - sakė I. Jankauskas.
Tačiau dalis ūkininkų pasakoja spėję nuimti kukurūzus ir džiaugiasi geromis supirkimo kainomis. Vilkaviškio rajono ūkininkas Robertas Mickevičius sakė, kad jau pernai baigė nuimti visus kukurūzus.
„Užsėjome apie 400 ha. Kaip ir kitur, daug kur laukai buvo šlapi, negalėjome įvažiuoti. Tačiau jau lapkričio pabaigoje ir gruodžio pradžioje visus darbus baigėme. Palaukėme, kol laukai pradžius ir truputį pašals, tada galėjome įvažiuoti su kombainais. Reikėjo visaip strateguoti. Būdavo, kad neįvažiuoji į vieną lauką, tada kombainą nukreipti į kitą“, - sakė ūkininkas.
R. Mickevičius pažymėjo, kad labai svarbu buvo tinkamai organizuoti darbus. „Tik nukultus grūdus iš karto vežėme į vieną iš dviejų džiovyklų, iš karto juos džiovinome. Vyrai turėjo padirbėti. Tačiau dabar visi grūdai išdžiovinti, gražūs, geros kokybės“, - teigė ūkininkas.
Dar derliaus nuėmimo metu jis jau ėmė realizuoti kukurūzus. Pernai juos pardavė po 160 eurų už toną. „Nebloga kaina, šiek tiek didesnė nei buvo po 2016 metų derliaus“, - lygino R. Mickevičius.
Vilkaviškio rajono ūkininkas Gintaras Kvedaras kukurūzus augina pašarui. Jis sako neprisimenąs tokio blogo sezono nuo pat ūkininkavimo pradžios 2005 metais. „Iš 40 hektarų kukurūzų apie 20 proc. liko laukuose, į kuriuos neįmanoma įvažiuoti“, - sakė ūkininkas.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Tikrins, ar laikomasi draudimo tręšti mėšlu ir srutomis
2024-11-26 -
Suskaidyta žemė: kaip optimizuoti valdas
2024-11-26 -
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)