Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Kaip susigrąžinti mokesčių permoką?
Asociatyvi Freepik (snowing) nuotr.

Kaunas. Mokesčių mokėtojai gali prašyti grąžinti (įskaityti) Valstybinės mokesčių inspekcijos administruojamų mokesčių, valstybės rinkliavų ir kitų įmokų permokas (skirtumus).

Kai pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojo pirkimo PVM viršija mokėtiną PVM, susidaro iš biudžeto grąžintina PVM suma. Šią susidariusią permoką galima susigrąžinti arba įskaityti kitiems mokesčiams sumokėti.

Už atitinkamą mokestinį laikotarpį susidaręs PVM skirtumas grąžinamas bendra Mokesčių administravimo įstatymo nustatyta tvarka: iš pradžių susidaręs PVM skirtumas įskaitomas mokėtojo mokestinei nepriemokai ir kitoms laiku nesumokėtoms sumoms padengti, vėliau likusi suma bendruoju atveju PVM mokėtojo prašymu grąžinama per 30 dienų po rašytinio prašymo ar trūkstamų dokumentų gavimo dienos.

Bioversija 2024 07 09 m7

Tik Įstatyme nustatytų minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų neatitinkantiems PVM mokesčio mokėtojams neįskaityto PVM skirtumo suma grąžinama ne anksčiau nei praėjus 6 mėn. nuo permokos susidarymo.

PVM mokėtojas, norėdamas susigrąžinti ar įskaityti PVM permoką iš biudžeto, turi VMI inspekcijai pateikti prašymo formą FR0781. Ją galima užpildyti raštu ir pristatyti arba paštu išsiųsti į mokesčio mokėtojo apskrities VMI, kurios administruojamoje teritorijoje yra įregistruotas mokesčių mokėtojas ar turi nuolatinę gyvenamąją vietą. Prašymą taip pat galima užpildyti elektroniniu būdu per VMI portalo sritį „Mano VMI“.

Visą straipsnį skaitykite žurnale „Mano ūkis“.

Šaltinis: žurnalas „Mano ūkis“
Autorius: Simona Ragaišytė, LŽŪKT
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos