Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Ūkis
Kaip sugebėsime apsaugoti augalus - toks bus ir derlius

Akmenė. Sparčiai augančiuose žieminių javų, rapsų pasėliuose jau atlikta nemažai svarbių darbų, bet jie dar nesibaigė. Aktualu ir toliau apsaugoti augalus nuo žalingų ligų ir kenkėjų, kurie, nieko nedarant, gali labai sumažinti būsimą derlių.

Žieminių kviečių pasėliuose dabar plinta daug žalos padarančios ligos - dryžligė ir lapų septoziorė. Todėl būtina imtis priemonių, siekiant apsaugoti didžiausią derliaus dalį suformuojančius vėliavinius lapus.

Žieminių rapsų pasėliuose jau atlikti būtini purškimai nuo ligų ir kenkėjų, bet tai dar ne viskas. Šiuo metu svarbu apsaugoti rapsus nuo juodosios dėmėtligės (alternariozės), taip pat dar papildomai naudoti insekticidus nuo ankštarinių paslėptastraublių ir gumbauodžių.

Bioversija m7 2024 11 19

Optimaliu laiku pasėtuose vasarinių miežių pasėliuose dabar tinkamas laikas panaudoti herbicidus nuo piktžolių. Žinotina, kad miežiai ir visų vasarinių javų silpniausiai konkuruoja su išplitusiomis piktžolėmis.

Kiekvieną savaitę www.agroakademija.lt skelbiama naujausia videoinformacija iš stebimų pasėlių. Šis videoreportažas parengtas Akmenės r., apžiūrint žieminių kviečių, žieminių rapsų ir vasarinių miežių laukus. Situaciją vertina LŽŪKT Akmenės r. biuro augalininkystės konsultantė Asta Kiminienė.

Daugiau informacijos iš laukų apie šiuo metu pasėliuose plintančias ligas ir kenkėjus bei priežiūros rekomendacijas galite paskaityti agroakademija.lt.

Prisijunkite prie informacinio portalo www.ikmis.lt! Jau dabar rasite nuolat atnaujinamą informaciją apie pasėlių situaciją savo rajone ir visoje Lietuvoje. Sužinosite, kokios ligos ar kenkėjai plinta, rasite augalų apsaugos priemonių naudojimo rekomendacijų, galėsitės naudotis elektroniniais augalų ligų, kenkėjų, piktžolių ir Lietuvoje registruotų augalų apsaugos produktų katalogais.

Kenksmingų organizmų plitimas pasėliuose prognozuojamas vadovaujantis meteorologinių stotelių duomenimis, tad sistemoje pateikta informacija yra operatyvi, ir, tikimės, padės priimti teisingus augalų apsaugos sprendimus.

Daugiau žr. agroakademija.lt

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos