Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Ūkis
Kaip patikslinti durpžemių plotus
Durpžemių žemėlapio fragmentas

Vilnius. Žemdirbiai, radę neatitikimų durpžemių žemėlapyje, dėl patikslinimo turėtų kreiptis į Žemės ūkio duomenų centrą, praneša Žemės ūkio ministerija.

Jei durpžemio deklaruojamame lauke nėra (kai nustatyta, kad durpingas sluoksnis yra mažesnis nei 40 cm), kartu su prašymu pareiškėjams reikia pateikti ne mažiau kaip dvi buvusio durpžemio ploto nuotraukas su koordinatėmis atitinkiamu formatu. Taip pat – dirvožemio prakasos kokybišką nuotrauką su koordinatėmis numatytu formatu.

Prakasą reikėtų iškasti buvusio durpžemio plote, ne mažesnę kaip 50 cm gylio, vertikaliai pakabinus centimetrinę matuoklę.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tuo atveju, jei durpžemio plotas deklaruojamame lauke sumažėjęs arba padidėjęs, pakitusi jo vieta, pareiškėjai su prašymu turi pateikti durpžemio ploto kontūrą skaitmeniniu formatu arba žemėlapio ištrauką, kompiuterio ekrano nuotrauką su pažymėtais durpžemio ribos netikslumais.

ŽŪM teigimu, pareiškėjų prašymuose pateiktų faktų patikra vietovėje bus atliekama atsitiktine tvarka.

GAAB 2 „Šlapynių ir durpynų apsauga“ įsigalios nuo 2024 m. Žemės ūkio duomenų centras primena, kad pareiškėjams, kurių deklaruojami plotai patenka į nustatytus durpynų apsaugos teritorijų plotus, kai bendras nustatytas durpžemių plotas deklaruotame lauke yra didesnis nei 10 proc. (lauko ploto) arba didesnis kaip 1 ha (lauko ploto), nuo 2024 m. bus taikomi atitinkami reikalavimai.

Bus draudžiama sausinti durpžemių plotus. Naujų drenažo sistemų įrengimas nuo 2024 m. draudžiamas, tačiau senų sistemų remontas ir rekonstravimas galimas, jei tai nepakenks durpžemių aplinkosaugos būklei.

Pakenkimas aplinkosaugos būklei traktuojamas tuomet, kai remonto ar rekonstravimo metu nusausinami plotai, kuriuose dominuoja vandens danga, išskyrus atvejus, kai įrengiamas reguliuojamas drenažo režimas (su reguliuojamais šulinio, drenažo rinktuvo komponentais).

Taip pat durpžemių plotuose draudžiamas arimas (neariminis žemės dirbimas leidžiamas), plotų negalima deginti.

Žemės ūkio duomenų centras atkreipia dėmesį, kad už arimą durpžemių plotuose taikomos sankcijos dėl GAAB reikalavimų pažeidimo.

Durpžemių žemėlapį galima rasti zuikvc.maps.arcgis.com

Parengta: pagal ŽŪM, ŽŪDC inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos