BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 14
Ūkis
Ir sėkmingam ūkininkui reikia patikimo partnerio

Akademija, Kėdainių r. Jei ne pagalbininkai, ūkininkas viename asmenyje turėtų būti vadovu, buhalteriu, agronomu, meteorologu, vadybininku, ekologu, inžinieriumi, teisininku, ekonomistu, veterinaru, darbų saugos specialistu, miškininku ir dar daugiau.

Net ir superherojams reikia patikimo partnerio. Įrodymas – per 6000 Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos klientų, kasmet pasirašančių paslaugų teikimo sutartis. Kas lemia jų pasirinkimą?

Dažniausiai klientas renkasi arčiausiai esantį biurą. Žino, kad biuro komandoje yra buhalterinės apskaitos, verslo ekonomikos, augalininkystės, gyvulininkystės konsultantai, o jei vieno ar kito nėra, reikalingas paslaugas teikia atvykę iš kito biuro. Taigi svarbiausių sričių specialistai – vienoje vietoje. Svarbu ir tai, kad biure galima užsisakyti darbų saugos ar miškininkystės, Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro specialistų paslaugas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kodėl tęsia buhalterinės apskaitos sutartis?

Per 28 metus pasiektas svarbus rezultatas – apie konsultantų profesionalumą žino, jais pasitiki klientai, mokestinę sistemą kontroliuojančios institucijos, paskolas teikiantys bankai.

Klientai žino, kad konsultantai pirmieji sužinos apie mokestinių prievolių pokyčius, visada primins apie artėjančius mokėjimus, dokumentų teikimo, atsiskaitymų su kitomis organizacijomis terminus. Taip pat atstovaus jiems įvairių tikrinimų metu ir konsultuos visais buhalteriniais, finansiniais ir mokesčių klausimais.

Žino ir tai, kad buhalterinės apskaitos tvarkymo paslauga apdrausta profesinės civilinės atsakomybės draudimu, o pasirašę sutartį jie bus garantuoti, kad reikiamos paslaugos bus suteiktos laiku ir pagal įstatymus.

Dažnai biuruose tvarkoma jau kelių kartų ūkių buhalterinė apskaita – prieš kelis dešimtmečius ūkininkauti pradėjusių tėvų ir ūkininkauti pasirinkusių vaikų.

„Konsultavimo biuras palengvina ūkininko atsakomybių naštą. Esu ramus dėl buhalterinės apskaitos. Konsultantė Palma Abramavičienė pasistengia, kad viskas būtų atlikta laiku ir tinkamai. Įdarbinti buhalterę ūkyje kainuotų brangiau“, – mintimis dalijasi Lazdijų rajone šeimos ūkyje gyvulininkyste užsiimantis Raimundas Svipas.

Įmanoma rasti, kas apskaitą tvarkytų pigiau, bet ar būsi garantuotas, kad ten viską gerai padarys. Konsultavimo biurų darbuotojai dirba nepriekaištingai, yra pelnę pasitikėjimą. Kai nuvežu PVM ataskaitą į Mokesčių inspekciją, paklausia, kas tvarko. Išgirdę, kad Konsultavimo tarnyba, visiškai kitaip pažiūri. Tai lyg garantija, kad viskas bus gerai. Jei buhalterijoje bus klaidų, paramą matysi kaip savo ausis. Sankcijos ne buhalteriui bus taikomos. Klaida gali labai brangiai kainuoti. Biure paslauga apdrausta. Tai irgi labai svarbu“, – svarsto Radviliškio r. biuro klientas Vytas Masiliūnas.

Į konsultantus dėl buhalterinės apskaitos tvarkymo gali kreiptis visi verslininkai, vykdantys bet kokią veiklą, turintys deklaruoti pajamas, pelną ir sumokėti jiems priklausančius mokesčius.

Klientams svarbu ir paslaugų įvairovė

Klientų atsiliepimai – vienas iš geriausių konsultantų darbo įvertinimų.

Jovita Mikalauskienė, Žemaičių Kalvarija, ūkininkauja gyvulininkystės ūkyje: „Su Konsultavimo tarnyba bendradarbiaujame seniai. Nenusivyliau nei pašarų kokybės, nei karvių sveikatingumo tyrimais. Vertiname rezultatus, sprendžiame problemas, konsultuojamės. Tikrai esu dėkinga“.

Joris Armonas, Biržų r., ūkininkauja augalininkystės ir daržininkystės ūkyje: „Iš Konsultavimo tarnybos Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro pasikviesime konsultantus, kad padarytų dalies laukų žemėlapius, nes turime barstytuvą, kuris pagal žemėlapius gali barstyti trąšas“.

Vitalijus Petronis, Anykščių r., ūkininkauja sodininkystės ūkyje: „Visus kontorinius ūkio darbus perdaviau Konsultavimo biurui. Reikalavimų vis daugėja, juos visus susekti neužtenka darbo dienos. Į biurą kreipiausi ir dėl pakuočių tvarkymo paslaugos. Dabar ramu“.

Nijolė Prišmontienė, Plungės r., ūkininkauja gyvulininkystės ūkyje: „Fermos įrangą ir techniką įsigijome gavę ES paramą. Verslo projektą rengė Konsultavimo tarnybos Plungės r. biuro ekonomikos konsultantė Aušra Zakalskienė. Konsultantai – svarbiausi mūsų patarėjai“.  Abarius

Pasak Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius dr. Edvardo Makelio, net ir superherojams reikia patikimo partnerio, kad jie galėtų tęsti savo kasdienius darbus.

„Mes tikime, kad esame patikimi patarėjai ūkininkams sprendžiant kiekvieną svarbią jų verslo situaciją. Dirbame visoje Lietuvoje, tad mielai padėsime kiekvienam ūkininkui, ar jis plėtoja smulkų šeimos ūkį, ar stambesnį. Esame pasiruošę dalytis žiniomis ir kviečiame pasirašyti sutartis 2021 metams“, – ragina E. Makelis.

Sutarčių pasirašymas jau prasidėjo gruodžio 1-ąją. Pasak E. Makelio, tai geras metas aptarti per metus nuveiktus darbus, padiskutuoti apie technologinius ir ekonominius ūkio rodiklius, suplanuoti strateginius veiksmus geresniems ūkio rezultatams pasiekti.

Pagal LŽŪKT inf.

ŪKININKAVIMO PASLAUGŲ IR KOMPETENCIJŲ CENTR

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos