Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
I. Hofmanas: sustabdytas reikalavimas atkurti daugiametes pievas kiek nuramino

Vilnius. Žemdirbiams reikalaujant panaikinti įpareigojimą dalyje ariamosios žemės atkurti daugiametes pievas, o Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) pirmadienį laikinai sustabdžius sprendimus dėl jų atkūrimo, Lietuvos žemės ūkio tarybos pirmininkas sako, kad tai ūkininkams leidžia kiek nusiraminti.  

„Teigiamai vertiname, nes to ir buvo prašoma. Tą premjerė ir pažadėjo, nors tiesiogiai sakė, kad negali pagal teisę atsakyti už Nacionalinės mokėjimo agentūros darbą“, – LRT radijui trečiadienį sakė Ignas Hofmanas.

„Tas teisinio fakto sustabdymas ūkininkams leidžia kažkiek būti ramesniems. (...) Laikas buvo penkiolika dienų dėl apskundimo, dabar jį galima išnaudoti laukiant Komisijos (Europos Komisijos – BNS) atsakymo“, – pridūrė jis. 

Bioversija 2024 07 09 m7

I. Hofmanas tikisi, kad daugiamečių pievų atkūrimo klausimas bus išspręstas. 

„Tikimės, kad tas referencinis dydis, tas pievų plotas, kuris 300 tūkst. ha yra daugiau nei, mūsų vertinimu, turėtų būti, nei visą laiką dešimt metų buvo, tikimės, kad tą pavyks pasiekti, ar Europos Komisijos ar nacionaliniu lygiu kažkaip bus sprendžiama – tą irgi išgirdome pažadą“, – teigė Žemės ūkio tarybos pirmininkas.

NMA sprendimas priimtas laukiant Europos Komisijos (EK) įvertinimo, kuris galėtų sudaryti prielaidas sumažinti daugiamečių pievų kasmetinį referencinį santykį, pirmadienį skelbė Žemės ūkio ministerija. 

Galutinį sprendimą dėl prievolės atkurti daugiametes pievas ir ganyklas ar dėl tokios prievolės atšaukimo planuojama pateikti iki kovo 20 dienos.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos