Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Finansinę apskaitą privalės tvarkyti visi ūkininkai
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Keičiama finansinės apskaitos tvarka – visi žemdirbiai, kurie neįregistravę ūkininko ūkio verčiasi individualia žemės ūkio veikla, nuo gegužės 1 d. privalės tvarkyti buhalterinę apskaitą.

Iki šiol tai daryti turėjo tik žemdirbiai, pretenduojantys ar gaunantys valstybės, Europos Sąjungos (ES) fondų paramą, jeigu paramos teikimo sąlygose tai būdavo numatyta. Taip pat ūkininkai, įsiregistravę pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais.

Atsižvelgiant į šį ir kitus minėto įstatymo pakeitimus, Vyriausybė įpareigojo Žemės ūkio ministeriją peržiūrėti galiojančią ūkininkų buhalterinės apskaitos tvarką ir priderinti ją prie įstatymo reikalavimų.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ministerija parengė įsakymo projektą, kuriuo bus patvirtinta supaprastintos finansinės apskaitos ir dvejybinės apskaitos tvarka.

Ūkininkai galės patys pasirinkti, kokią apskaitą tvarkyti – supaprastintą ar tvarkomą dvejybiniu įrašu.

Vietoje šiuo metu egzistuojančių trijų teisės aktų, reglamentuojančių žemdirbių apskaitą, bus vienas įsakymas, patvirtinantis visas apskaitos tvarkas.

Didelių pokyčių nenumatoma: supaprastintoji apskaitos tvarka nustatys pinigų kasoje, banko sąskaitose, pirkimo ir pardavimo apskaitos reikalavimus pildant vienąPinigų kasoje, banko sąskaitose ir pirkimų ir pardavimų apskaitos žurnalą, kurį ūkininkai pildo ir dabar.

Renkantis apskaitos tvarkymo būdą, kaip ir anksčiau, taip ir dabar, didelės įtakos turės tai, ar ūkis gauna (ar planuoja gauti) valstybės ar ES paramą. Dažnai jos teikimo sąlygose numatyti reikalavimai, susiję su apskaitos tvarkymu ir (ar) finansinių ataskaitų pateikimu.

Šaltinis: ŽŪM
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas pastaruoju metu jums kelia daugiausia išbandymų?
  Visos apklausos