Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Ūkis
Dažniausi klausimai dėl sausros ir įsipareigojimų vykdymo
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Kaip elgtis, jeigu įsipareigojimų įvykdyti užklupus sausrai nepavyksta? Ar bus baudžiama už žaliojo pūdymo šienavimą? Į šiuos ir kitus klausimus atsako Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA).  

Jeigu per mobiliąją programėlę „NMA agro“ pateikiau  nuotraukas dėl sausros padarinių, ar man bus taikomos sankcijos?

Pareiškėjai, kurie dėl ekstremalių ar pavojingų meteorologinių sąlygų (sausros) negalės įvykdyti įsipareigojimų, turi per 15 darbo dienų nuo susiklosčiusių nepalankių aplinkybių atsiųsti nuotraukas per programėlę „NMA agro“, kuriose būtų užfiksuoti sausros paveikti plotai. Situacijai pagerėjus, atidėtus įsipareigojimus reikia pabaigti įvykdyti.

Bioversija 2024 04 26 m7

Jeigu pateiktose nuotraukose matosi sausros padariniai, sankcija nebus taikoma. NMA taip pat vadovausis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, savivaldybių pateikta informacija apie paskelbtą ekstremaliąją padėtį.

Jeigu pateiktos nuotraukos nesudarys pagrindo (kils neaiškumų, trūks akivaizdžių įrodymų) NMA priimti sprendimą dėl sankcijų netaikymo, NMA gali prašyti paramos gavėjo pateikti papildomų įrodymų.

Teikiant informaciją per mobiliąją programėlę „NMA agro“ reikia nurodyti pareiškėjo vardą, pavardę ar įmonės pavadinimą ir žemės ūkio valdos atpažinties kodą ar projekto numerį. 

Fotonuotraukoje turi aiškiai matytis pasėliai ar jų liekanos, turi būti nufotografuota iš skirtingų to paties lauko vietų ir aprėptas bendras lauko vaizdas.  

Ar per mobiliąją programėlę „NMA agro“ nuotraukas dėl sausros padarinių turiu pateikti ir tuo atveju, jeigu savivaldybėje, kurioje deklaruoti plotai išmokoms gauti, paskelbta ekstremalioji padėtis?

Taip, pareiškėjai, kurie dėl ekstremalių ar pavojingų meteorologinių sąlygų (sausros) negalės įvykdyti įsipareigojimų, turi per 15 darbo dienų nuo susiklosčiusių nepalankių aplinkybių atsiųsti nuotraukas per programėlę „NMA agro“, kuriose būtų užfiksuoti sausros paveikti plotai. Sankcijų netaikymo sprendimas priimamas konkretaus ūkio lygiu, individualiai, todėl nuotraukos reikalingos.

Ar galima per programėlę „NMA agro“ pateikus nuotraukas neišlaikyti deklaruoto pasėlio iki rugpjūčio 1 dienos?

Taip, galima.

Ar galima žaliąjį pūdymą nušienauti pašarui (nuimti derlių)?

Jeigu pareiškėjas dėl force majeure ar išimtinių aplinkybių privalo žaliajame pūdyme nuimti derlių, jis turi kuo išsamiau pagrįsti force majeure ar išimtines aplinkybes faktiniais duomenimis, dokumentais ir nuotraukomis, per 15 darbo dienų nuo susiklosčiusių nepalankių aplinkybių duomenis bei dokumentus.

Kiekviena situacija bus vertinama individualiai ir sankcijos, esant pagrindui, netaikomos.

Parengta: pagal NMA inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos