Vilnius. Bankrutuojanti Vokietijos žemės ūkio kompanija „KTG Agrar", Lietuvoje valdanti ir nuomojanti daugiau kaip 7 tūkst. hektarų žemės, parduoda savo verslą. Verslą galėtų pirkti juo besidominti bendrovė „Auga Group" (buvusi „Agrowill Group"), kuriai, pasak analitikų, „KTG Agrar" verslo portfelis Lietuvoje tiktų dėl ekologinės augalininkystės modelio.
Bendrovė pranešė pasiekusi susitarimą su investuotoju dėl Lietuvoje valdomų antrinių įmonių pardavimo už septynženklę sumą. Sandorį dar turės patvirtinti Konkurencijos taryba.
Pagrindinis „Auga Group" akcininkas ir valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius BNS patvirtino, kad įmonė dalyvavo derybose dėl „KTG Agrar" verslo Lietuvoje įsigijimo, tačiau jis negalėjo pasakyti, ar įmonė pasirinkta kaip pirkėja.
SEB banko vyriausiojo analitiko Tado Povilausko manymu, „KTG Agrar" veikla Lietuvoje labiausiai tiktų „Auga Group", nes „KTG Agrar" specializavosi ekologinėje augalininkystėje. Kitos didžiosios žemės ūkio bendrovės - „Litagra", „Linas Agro Group" ar „Agrokoncernas" būtų pajėgios finansiškai įsigyti „KTG Agrar" verlsą Lietuvoje", - BNS sakė T. Povilauskas.
„Agrokoncerno" savininkas Ramūnas Karbauskis BNS teigė nieko nežinantis apie „KTG Agrar" ir jos parduodamu verslu Lietuvoje nesidomėjęs. Bendrovės „Linas Agro Group" komunikacijos direktorė Jorinta Zolubaitė BNS teigė, kad įmonė taip pat nesidomėjo parduodamu „KTG Agrar" verslu Lietuvoje.
„KTG Agrar" grupė Lietuvoje valdo bendroves „KTG Agrar", KTG, „KTG Eko Agrar", „KTG Energija" ir „KTG Grūdai".
Vokietijos teisinių paslaugų portalas anwalt.de paskelbė, kad „KTG Agrar" yra nemoki, jau pradėta jos bankroto procedūra.
2014 metų rugpjūtį skelbta, kad „KTG Agrar" Lietuvoje (Raseinių ir Mažeikių rajonuose) nuomojasi 7,8 tūkst. ha žemės, dar 400 ha valdo pati, šiuo metu ji skelbia valdanti daugiau nei 42 tūkst. ha dirbamos žemės Vokietijoje ir Lietuvoje. Bendrovė augina grūdus, kukurūzus ir rapsus.
2013-ųjų metų pabaigoje „KTG Agrar" per įmonę „VL Investment Vilnius" įsteigė 12 naujų įmonių pavadinimu „VL Investment Vilnius".
Kaip informuoja Vokietijos laikraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung", bendrovės „KTG Agrar" įsiskolinimai kreditoriams siekia 340 mln. eurų. Jos žemės fondą sudaro 46 tūkst. ha. Viena iš realiausių bankroto priežasčių - pernelyg dideli kreditoriniai įsipareigojimai.
„KTG Agrar" 1994 m. buvo nedidelis ūkis, kurio savininkai (Siegfried Hofreiter, Beatrice Ams ir Werner Ams) dirbo apie 300 ha, augino ekologišką produkciją.
Viena iš žlugino priežasčių nurodoma pernelyg audringa kompanijos plėtra: kompanija pirko žemes skolintais pinigais, bet nepakėlė skolų naštos. Šiuo metu rengiamas kompanijos restruktūrizavimo planas, paliekant tik perspektyvias veiklas - ekologišką produkciją ir žaliąją energetiką. Iš šių metų derliaus bendrovė planuoja uždirbti apie 70 mln. eurų, kurie bus skirti skoloms padengti.
BNS, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Tikrins, ar laikomasi draudimo tręšti mėšlu ir srutomis
2024-11-26 -
Suskaidyta žemė: kaip optimizuoti valdas
2024-11-26 -
Ekologiškus šaltalankius lengva auginti, produkcija populiari
2024-11-22
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)