Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Ūkis
Auga ekologinės gamybos plotai

Vilnius. Didėja sertifikuojamos ekologiškai dirbamos žemės plotai. Preliminariais duomenimis, šiemet tokios žemės plotas bus apie 27 tūkst. ha didesnis nei prieš metus ir sieks apie 263 tūkst. ha, praneša Žemės ūkio ministerija. Auga ir norinčiųjų sertifikuotis skaičius.

Sertifikavimo įstaigos „Ekoagros“ prognozėmis, šiemet, jei atitiks ekologinei gamybai keliamus reikalavimus, po patikrų bus sertifikuoti apie 2544 ekologiškai dirbantys ūkiai, kuriuose auginami žemės ūkio augalai ir gyvūnai. Tai yra 345 ūkiais daugiau nei prieš metus. Manoma, kad tokį augimą paskatino paramos teikimas naujai įsitraukiantiems į ekologinį ūkininkavimą.

„Ekoagros“ Telšių filialo direktoriaus Dariaus Šion teigimu, vien jų filiale šiemet sulaukta daugiau kaip šimto naujų pareiškėjų, esami taip pat kuria naujus ūkius,  sertifikuotis ateina jų artimieji ir giminaičiai, keičiasi sertifikuotais plotais.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kaip praneša „Ekoagros“, išaugus norinčiųjų sertifikuotis skaičiui bei dėl pandemijos vėluojant pasėlių deklaravimui buvo pakoreguotas ir Ekologinio žemės ūkio taisyklėse nustatytas kasmetinių patikrų sezono laikotarpis. Jis pratęstas dviem savaitėmis ir truks iki spalio galo. O patikros, lyginant su ankstesniais sezonais, šiemet pradėtos anksčiau.

Nors dauguma sertifikuoja augalininkystės ir gyvulininkystės ūkius, tačiau atsiranda besirenkančiųjų ir kitų veiklų ekologinę kryptį: laukinės augalijos rinkimą, ekologinę žuvininkystę, ekologinę bitininkystę. Vaisiai, uogos, daržovės, bičių produktai, kiaušiniai sertifikuojami pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą.

Plečiantis pirminei gamybai, auga ir sertifikuotų perdirbimo, transportavimo, prekybos įmonių skaičius. Dažniausiai sertifikuotos naujos veiklos – nuotolinė ir didmeninė prekyba, perdirbimas, importas. Be to, pagal naujas taisykles sertifikuotos keturios ekologiško viešojo maitinimo įstaigos. 

Pagal „Ekoagros“, ŽŪM inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos