Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Ūkis
Atsargiai: žemę perka apsišaukėliai konsoliduotojai!
Vilnius, kovo 16 d. Pastaraisiais mėnesiais pasirodė skelbimų, kad privačios įmonės, vykdydamos žemės konsolidacijos programą, perka žemės ūkio paskirties žemę. Tai žmonių klaidinimas, praneša Žemės ūkio ministerija.

„Tokie privataus verslo bandymai pasinaudoti žemės konsolidacijos įvaizdžiu iškreipia šio proceso esmę ir klaidina žmones", – sako Nacionalinės žemės tarnybos generalinis direktorius Kazys Maksvytis.

Žemės konsolidacija grindžiama žemės mainais tarp konsolidacijos dalyvių, kurie ir turi pirmumo teisę pirkti žemės konsolidacijos teritorijoje parduodamą privačią žemę. Be to, žemės sklypų stambinimas ir jų struktūros gerinimas yra tik vienas iš žemės konsolidacijos tikslų. Tai privalo pasitarnauti ir kaimo žmonių gyvenimo gerovei kelti – tiesti kelius, elektros linijas, atnaujinti melioracijos sistemas, įrengti poilsiavietes, taip pat išsaugoti gamtą, kultūros paveldą, pagerinti kraštovaizdį.

Žemės konsolidacija svarbi ne tik atskirų kaimų ir regionų plėtrai, bet ir visos valstybės ekonominei bei socialinei raidai. Būtent todėl valstybė reglamentavo žemės konsolidacijos procesą, nustatydama aiškias projektų inicijavimo, rengimo ir tvirtinimo organizacines bei teisines procedūras, taip pat valstybinės priežiūros tvarką.

„Jokia privati verslo struktūra negali dalyvauti žemės konsolidacijos procese kaip žemės pirkėjas, jeigu ji nėra žemės konsolidacijos projekto dalyvė", – pažymėjo Nacionalinės žemės tarnybos vadovas. 

ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos