Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Ūkis
10 ūkininkų klausimų apie tiesiogines išmokas Patikslinta
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Ar tikrai auginant augalus derliui žaliajame pūdyme nebus prarandama žalinimo išmoka? Ar mokama susietoji parama už kukurūzus? Per kiek laiko reikia užpildyti tręšimo planus? Į šiuos ir kitus ūkininkų klausimus atsakė Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) atstovai.

NMA organizuotoje nuotolinėje konferencijoje „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos su plotu susijusių priemonių aktualijos“ dalyvavo Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro, NMA, savivaldybių žemės ūkio skyrių ir seniūnijų atstovai. Iš viso prisijungė daugiau nei 500 dalyvių.

Daugiausia ūkininkai klausė apie žaliąjį pūdymą, kuriame šiais metais dėl Rusijos karo prieš Ukrainą leista auginti augalus derliui, ganyti gyvulius, šienauti žolę. Štai kokių klausimų žemdirbiai uždavė:

Bioversija 2024 04 15 m7

1. Ar deklaruojant žaliąjį pūdymą reikia pridėti PD (pūdymas) požymį?

Teikiant paraišką tiesioginėms išmokoms gauti, kai laukas deklaruojamas kodu PDŽ (žaliasis pūdymas), požymis PD (pūdymas) žymimas tada, kai minėtuose laukuose nevykdoma žemės ūkio gamyba (t. y. neganomi gyvuliai, nešienaujama žolė, nenuimamas derlius).

Jeigu planuojama žaliajame pūdyme auginti žemės ūkio augalus derliaus nuėmimui, požymio PD žymėti nereikia.

2. Ar tikrai gausiu žalinimo išmoką, jeigu žaliajame pūdyme auginsiu žemės ūkio augalus derliui?

Taip, šiais metais taikoma išimtis, žalinimo išmokos neprarasite.

3. Jeigu augalai stebimi automatiniu būdu, kodėl reikia pildyti žurnalus?

Automatinis stebėjimas iš palydovo leidžia patvirtinti / paneigti deklaruoto pasėlio rūšį ir tai, ar pievos šienautos, tačiau kol kas negali parodyti, ar pasėliai purškiami / tręšiami.

4. Jeigu gaunu išmokas už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, ar galiu gauti išmokas už „Natura 2000“?

Taip, galite gauti.

5. Jei išlaikymo laikotarpiu vėliau nei per 7 dienas būtų užregistruota, kad apsiveršiavo karvė, sankcijos būtų taikomos jai ar ateityje gimusiai telyčiai?

Sankcijos būtų taikomos laikomai pieninei karvei.

6. Ar deklaruojantieji pasėlius nederlingose žemėse turės nuotraukas su derliumi patalpinti į „NMA agro“ programėlę?

Šią dieną nuostata dėl derliaus nuėmimo dar neįsigaliojo. Planuojama, kad per programėlę „NMA agro“ reikės pateikti nuotraukas, kuriose matytųsi po nuimto derliaus likusios ražienos.

7. Ar bus mokama susietoji parama už kukurūzus?

Susietoji parama už kukurūzus nėra mokama.

8. Kokie apribojimai taikomi paukščių apsaugos sluoksniui?

Šiais metais apribojimai paukščių sluoksniui nebus taikomi. Persėjimas suprantamas kaip pievos išlaikymas (atnaujinimas), nepaverčiant jos dirbamais laukais ir auginamomis žemės ūkio kultūromis.

9. Per kiek laiko reikia užpildyti tręšimo planus? Ar tai galioja jau šiam pavasario tręšimui, ar tik rudenį, kai bus uždeklaruoti nauji pasėliai?

Pildoma per 5 d. d. nuo šių produktų panaudojimo. Nuostata taikoma 2022 m. paraiškų pateikimo laikotarpiui.

10. Turiu ekologinį ūkį ir noriu sėti šakninius ridikus sėklai. Kokiu kodu deklaruoti ir kokie reikalavimai išmokai gauti?

Šakninių ridikų kodo nėra, žymėkite kitų ridikų kodu. Šakniniai ridikai netinkami paramai gauti, auginant juos sėklai pagal KPP priemonę „Ekologinis ūkininkavimas“.

Šaltinis: MŪ inf.
    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos