Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Technika
Žemės ūkio technikos mainai amerikiečiams padeda užsidirbti

Vašingtonas. Nors amerikiečiai ūkininkai dažniausiai pažįsta kaimynus, bendrauja tarpusavyje, ne visi yra pasirengę dalytis informacija apie savo verslą. Tačiau kalbant apie pajamas, retas ūkininkas praleidžia progą papildomai užsidirbti.

Naujos mobiliosios programėlės „Farmmee“ kūrėjai savo idėją grindžia būtent minėtu noru. Mobiliosios programėlės kūrėjai teigia, kad atliko rinkos tyrimus ir nustatė, jog dabartiniai ūkininkai ne visada pažįsta savo kaimynus. Taigi, jeigu ūkio technika sugedo arba reikia specialios įrangos ar kokios nors paslaugos, jie nežino, kam skambinti (išskyrus, žinoma, serviso paslaugas teikiančias įmones).

Programėlės pagalba ūkininkas gali susisiekti su kaimynystėje esančiais ūkiais, iš kurių galima išsinuomoti reikiamą mašiną. Pavyzdžiui, ūkininkas turi nupjovęs žolės, ji sausa, artinasi lietus, o presas sugedo. Reikia surasti techniką, kuri tuoj pat supresuotų šieną, o ūkininkas pasirengęs už tai sumokėti.

Bioversija 2024 04 26 m7

Programėlė, kurią galima atsisiųsti tiek „Android“, tiek „iOS“ versijose, skirsto vartotojus į dvi kategorijas: ūkininkai ir pardavėjai. Vartotojai gali būti pasirinkti ir abi kategorijas. Ūkininkai gali išvardyti darbus, kuriems reikia pagalbos, pradedant sodinimu ir derliaus nuėmimu, baigiant gyvulių gabenimu, šieno presavimu, agronominėmis paslaugomis ir kt. Tiekėjai siūlo rinktis atitinkamas paslaugas.

Kai ūkininkas pasirenka paslaugą, programėlė suranda tiekėjus pagal vietą. Ūkininkai šią programėlę jau praminė „Uber žemės ūkiui“ (Uber žinoma kaip iš JAV kilusi transporto įmonė, teikianti taksi tarpininkavimo paslaugas per išmaniųjų telefonų programėlę - red. past.) ir patenkinti galimybe rasti paslaugą arba įdarbinti savo turimą techniką, kai ji patiems nereikalinga.

Ūkininkai, išvardinę būtinas paslaugas, naudojasi programėle nemokamai, o paslaugų teikėjai moka 19,99 JAV dolerio per mėnesį (16,49 Eur). Tiesa, ribotą laiką „Farmmee“ savo paslaugas bet kuriai šaliai siūlo nemokamai. Apie šią naujovę rašo portalas farmprogress.com.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos