Paryžius / Roma / Berlynas. Karantino reikalavimams švelnėjant, žemės ūkio technikos gamybos įmonės, laikinai veiklą sustabdžiusios kovo viduryje, atnaujina darbą – nauja žemės ūkio technika gaminama įprastu ritmu, tik laikomasi visų saugos priemonių.
Paskutinėmis balandžio savaitėmis vėl dirbti pradėjo kompanijos „Claas“ gamyklos. Dėl sutrikusio komponentų tiekimo jos buvo laikinai uždarytos nuo kovo vidurio. Gamyba atnaujinta keturiose didžiausiose traktorių ir derliaus nuėmimo technikos gamyklose: Harzevinkelyje (Vokietijoje), Le Mane (Prancūzijoje), Torokšentmiklose (Vengrijoje), taip pat presų surinkimo fabrike Metze (Prancūzijoje).
Jau dirba „Manitou Group“ gamyklos Italijoje ir Prancūzijoje, taip pat į darbus grįžo ir naujų kultivatorių, sėjamųjų bei trąšų barstomųjų gamintoja „Sulky“. Dviejų gamyklų Prancūzijoje darbą nuspręsta atnaujinti pasitarus su darbuotojų profsąjungų atstovais, bet prieš tai gamyklos dezinfekuotos, o surinkimo linijos pertvarkytos taip, kad būtų užtikrintas darbuotojų saugumas.
Nors ir mažesniu tempu, bet jau veikia daugiau nei du trečdaliai CNH koncerno gamybos įmonių visame pasaulyje. Tikimasi, kad likusios gamyklos veiklą atnaujins iki gegužės pabaigos.
Koncernas CNH skelbia, kad gamybos atnaujinimas vyksta pagal planą, laikantis sveikatos apsaugos ir higienos reikalavimų, kurie taikomi visame pasaulyje. Pranešime teigiama, kad šiame veiklos atnaujinimo procese svarbiausia yra darbuotojų sveikata ir sauga bei bendradarbiavimas su profesinėmis sąjungomis.
Daugiau nei du trečdaliai iš 67 korporacijos įmonių jau veikia įvairiais darbo laiko ir gamybos apimčių režimais. Veiklą atnaujino daugiau nei 75 proc. Europos gamyklų ir apie 60 proc. įmonių Šiaurės Amerikoje. Pietų Amerikoje ir kitose regionuose CNH priklausančios gamyklos veikia visu pajėgumu.
Atnaujinant veiklą, pirmenybė buvo teikiama žemės ūkio sektoriaus technikos ir įrangos gamybai. Vėliau buvo pradėtos gaminti komercinės ir specializuotos transporto priemonės, galiausiai – statybų technika. Koncernas planuoja, kad mėnesio pabaigoje bus atnaujintas visų įmonių darbas. Nuo pandemijos pradžios koncerno veikla buvo koncentruota į prekybos atstovų paramą ir stabilų atsarginių dalių tiekimą. Jau veikia ir beveik visi iš 45 CNH koncerno logistikos centrų, dauguma jų dirba visu pajėgumu.
Veiklą atnaujino ir AGCO įmonių grupės kompanijos: dirbti pradėjo „Massey Ferguson“ Biuvė gamykla Prancūzijoje, taip pat Vokietijos žemės ūkio technikos gamintojos „Fendt“ gamyklos.
Beje, AGCO įmonių grupei priklausanti Suomijos kompanija „Valtra“ nei apie laikiną veiklos stabdymą, nei apie jos atnaujinimą jokių pranešimų nepateikė. Gamybos nebuvo sustabdžiusi ir kompanija „John Deere“.
Dauguma žemės ūkio technikos gamintojų buvo laikinai sustabdę gamyklų veiklą, siekdami išvengti koronaviruso plitimo, tačiau didelės įtakos turėjo ir sutrikęs komplektuojamųjų dalių tiekimas. Po kelių savaičių pertraukos komponentų tiekimas vėl grįžo į įprastą ritmą.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)