Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Technika
Žemės ūkio technikos gamintojų lūkesčiai ir apyvarta auga

Frankfurtas  / Briuselis.  Nepaisant pandemijos, dauguma Europos žemės ūkio technikos gamintojų praėjusiais metais pasiekė rekordines apyvartas. Nuo 4 iki 8 proc. augimo tikimasi ir šiais metais – tai grindžiama pastaraisiais mėnesiais gerokai išaugusių užsakymų kiekiais.

Vokietijos mašinų ir prietaisų gamintojų sąjungos (VDMA), kuri vienija per 3 200 narių, duomenimis, praėjusiais metais šalies žemės ūkio technikos gamintojai pagamino ir pardavė technikos už 9 mlrd. Eur. Tai yra 5 proc. daugiau negu 2019 metais.

Viena iš pagrindinių tokių žemės ūkio technikos pramonės rezultatų priežasčių buvo nepaprasta kviečių ir kitų javų grūdų kainų raida. Nuo praėjusių metų liepos grūdų supirkimo kainos labai pakilo ir dabar yra didžiausios per pastarąjį dešimtmetį.

Bioversija 22 08 31

„Šiuo metu visame pasaulyje jaučiama didelė grūdų paklausa. Tai nėra neįprastas kaupimas krizių metu, tačiau tam tikrą vaidmenį vaidina ir spekuliaciniai lūkesčiai“, – aiškina VDMA komercijos direktorius dr. Bernd‘as Scherer‘is (Berndas Šereris).

Antroji investicijas skatinanti priežastis – tikslinė investicinė parama, remianti klimatui ir aplinkai palankius gamybos procesus žemės ūkyje. „Pažangūs procesų sprendimai, didinantys derlingumą, tačiau gerokai sumažinantys degalų, trąšų ir augalų apsaugos produktų sąnaudas, formavo ilgalaikes mūsų pramonės produktų programas“, – sako B. Scherer‘is.

Praėjusiais metais daugiausia – apie 11 proc., augo traktorių pardavimai. Tam įtakos turėjo papildomų gamybos pajėgumų plėtra Vokietijoje. Daugiau parduota ir augalų priežiūros mašinų: pesticidų purkštuvų augimas pasiekė dviženklį skaičių, trąšų barstomųjų parduota 6 proc. daugiau. Populiariausios buvo mašinos, skirtos minimaliam produktų kiekiui tiksliai paskleisti.

VDMA tikisi, kad ir šiais metais žemės ūkio mašinų ir traktorių rinkos augs, tad, įvertinusi dabartinę situaciją, prognozuoja mažiausiai 5 proc. žemės ūkio technikos gamintojų apyvartos augimą.

Tai, kad žemės ūkio technikos pardavimai didėja, patvirtina ir kas mėnesį nuo 2020 m. spalio didėjantis bendrasis žemės ūkio mašinų pramonės verslo klimato indeksas, kurį pateikia Europos žemės ūkio technikos gamintojų asociacija (CEMA), vienijanti apie 7 000 gamintojų. Beje, šis indeksas pirmą kartą nuo 2019 m. vidurio tik praėjusių metų gale buvo teigiamas. Tendencijos nesikeičia iki šiol – kovą patvirtintas 60 balų indeksas, skalėje nuo -100 iki +100.

CEMA duomenimis, tik 10 proc. pramonės atstovų galvoja, kad jų užsakymai gali sumažėti, likusioji dalis didina savo lūkesčius – dauguma apklausos dalyvių neabejoja, kad per ateinančius šešis mėnesius jų apyvarta didės visose šalyse.

Ypač gerų rezultatų žemės ūkio technikos gamybos atstovai tikisi Austrijos, Prancūzijos, Italijos, Lenkijos ir kitų šalių rinkose, kur investiciniai poreikiai yra gana dideli. Didelių lūkesčių nekeliama tik Jungtinės Karalystės ir Beniliukso šalių rinkoms.

Europos pramonės atstovai prognozuoja, kad 2021 m. žemės ūkio technikos gamintojų apyvarta didės mažiausiai 8 proc. (2020 m. gruodžio prognozėse buvo nurodomas vidutiniškai 4 proc. metinis augimas). Teigiamos raidos kryptys – Europos, Šiaurės Amerikos ir Okeanijos šalys.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija