Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Technika
Žemdirbius vilioja galimybė pajusti technikos jėgą laukuose

Kauno r. Karalgirio kaime, ūkininko Juozo Staliūno laukuose penktadienį vyko technikos pristatymo turas - „Valtra Demo Tour". Geresnių orų pavasarinei sėjai nekantriai laukiantys žemdirbiai iš visos šalies suvažiavo pasižiūrėti ir išbandyti, ką naujo ūkiams siūlo dvidešimt metų Lietuvoje dirbanti įmonė „Rovaltra".

Jau ketvirtą kartą Lietuvoje organizuotame renginyje buvo demonstruoti ne tik naujausi suomiškų traktorių Valtra N, S ir T serijų modeliai, bet ir Gregoire-Besson plūgai ir noraginis skutiklis, Elho pašarų ruošimo ir žolės apdorojimo technika, teleskopiniai Merlo krautuvai, savaeigis ir prikabinamas Berthoud purkštuvai, Suokone durpių ruošimo technika, FMC komunalinės ir Kronos miško mašinos.

Bioversija m7 2024 11 19

Labai dėkoju Genutei ir Juozui Staliūnams, kad leido mums suniokoti jų laukus", - kaip visuomet linksmai pajuokaudamas kalbėjo bendrovės „Rovaltra" generalinis direktorius Romualdas Trainaitis, apdovanodamas ūkio šeimininkus vertingomis dovanomis

Beje, R. Trainaitis prisiminė, kad kaip tik Juozo ir Genutės Staliūnų ūkyje prieš dvidešimt metų įvyko pirmoji „Rovaltros" atstovaujamos technikos demonstracija. Tada ūkininkų sūnūs Andrius ir Paulius buvo dar maži berniukai, o dabar jau patys turi savo ūkius - bendras Staliūnų dirbamos žemės plotas siekia maždaug 1 000 hektarų.

„Šiandien čia yra visa gama Valtra traktorių, labai kviečiu visus norinčius juos išbandyti. Kiekvienas traktorius turės instruktorių, kuris pasistengs išsamiai atsakyti į visus klausimus", - paaiškino gamyklos „Valtra" marketingo vadovas Europai, Turkijai ir Pietų Afrikai Viktor Martikainen.

„Valtra" gamyklos atstovas Viktor Martikainen priminė, kad „Demo Tour" vyksta ne tik Lietuvoje - tai tikras Valtra traktorių žygis per Europą. „Šiemet jis prasidėjo Suomijoje, prieš dvi savaites vyko Estijoje, paskui Latvijoje, dabar Lietuvoje, vėliau numatytos traktorių demonstracijos Vokietijoje, Serbijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose ir Danijoje", - ilgą technikos demonstravimo maršrutą nubrėžė V. Martikainen

Renginyje dalyvavęs „Suokoni" įmonės pardavimų vadovas Mikko Vanhanen sakė, kad dalyvavimas šiame demonstraciniame ture yra labai svarbus. „Valtra - puikūs traktoriai, bet be gerų agregatų jie būtų tinkami nebent gražioms merginoms vežioti. Darbams nudirbti būtini kokybiški padargai. Mūsų siūloma įranga užtikrintai paruošia apleistus laukus žemės ūkio augalams sėti", - sakė M. Vanhagen.

„Suokoni" įmonės pardavimų vadovas Mikko Vanhanen spėjo ir tarp moterų papozuoti, ir galingų suomiškų augmenijos smulkintuvų technines galimybes pademonstruoti

Tchnines galimybes gerai vertina ir klientai, ir ekspertai

Iš viso renginyje pademonstruota dešimt skirtingų Valtra traktorių, kurių galia nuo 90 iki daugiau kaip 300 AG. Žemdirbius domino A serijos traktorius Valtra A104 HiTech, kuris šiemet parodoje „Sima 2017" Paryžiuje pelnė nugalėtojo apdovanojimą „Machine of the Year 2017". Jame įrengta nauja transmisijos ir hidraulikos sistema. 12 pirmyn ir 12 atgal pavarų yra padalytos į du diapazonus, todėl kabinoje yra tik dvi svirtys lauko ir kelio greičių režimams. Šeši greičiai atitinka 4-12 km/val greičių diapazoną, skirtą lauko darbams.

„Rovaltros" darbuotojai jau pasirengę demonstruoti techniką ir atskleisti jos geriausias savybes esamiems ir būsimiems klientams

Traktorius gali važiuoti maksimaliu 40 km/val greičiu ir kartu lavai lėtai, tarkime, vos 90 m/val greičiu. Traktoriaus manevringumas ir padidinto matomumo stogas ypač praverčia „Valtra A104 HiTech" dirbant su frontaliniu krautuvu.

Pakruojo r. ūkininkas Gintautas Šlevas išbandė sūnaus Tautvydo ūkiui pagal modernizavimo projektą numatytą įsigyti traktorių Valtra ir pagyrė, kad traktorius tikrai smagiai važiuoja, yra manevringas ir komfortiškas

Pastaraisiais metais ne vieną apdovanojimą pelnė ir nauji N bei T serijos traktorių Valtra modeliai - ne vienoje tarptautinėje parodoje buvo įvertintas jų dizainas, mobilumas, universalumas ir ekonomiškumas. Vien ko vertas faktas, kad Valtra T4 įrašytas į Gineso rekordų knygą kaip greičiausias traktorius, pasiekęs šiek tiek didesnį kaip 130 km/val greitį!

Arti žemę buvo nelengva - laukai dar labai šlapi

Susirinkusius žemdirbius domino ne tik traktoriai, bet ir visi kita demonstruota technika. Įmonės „Rovaltra" pardavimų vadovas Justas Lukštas pabrėžė, kad „Rovaltra" bene pirmieji Lietuvoje gali pasiūlyti žemės ūkiui krautuvus su kabinos amortizacija - tai „Merlo" gamykloje gaminami krautuvai. „Jau visi esame pripratę dirbti su komfortiškais traktoriais, tačiau krautuvų segmente tai nebuvo taip populiaru. Spėju, tai bus pirmieji tokie modeliai Lietuvoje", - atkreipė žemdirbių dėmesį J. Lukštas.

Augmenijos smulkintuvas - apleistoms žemėms sukultūrinti

Pirmą kartą mūsų šalyje buvo pademonstruotas ir augmenijos smulkintuvas Suokone. Galingas suomiškas agregatas skirtas apleistiems žemės plotams sukultūrinti. „Pastebėjome, kad suomišku Suokone augmenijos smulkintuvu itin domisi žemdirbiai, ūkininkaujantys Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose, nes čia dar nemažai neįdirbtų žemių. Šis padargas išfrezuoja žemę iki 20 cm gyliu, susmulkina 25-30 cm skersmens kelmus", - technines galimybes pabrėžė J. Lukštas.

Suokone augmenijos smulkintuvas buvo agreguotas su traktoriumi, turinčiu važiavimo atbuline ranga įrangąTwin Track. Galimybė valdyti traktorių iš abiejų pusių suteikia technikai dar daugiau universalumo, nes traktorius pasidaro du kartus manevringesnis

R. Trainaitis paaiškino šio smulkintuvo darbo technologijos specifiką. „Paprastai nukirsti ar nupjauti medžiai palyginti greitai atželia, tačiau šis įrenginys tiesiog ištaško medieną, sudaužo, padaro „ežiuką" - išskaido plaušais, sumaišo su žeme, ir tada mediena labai greitai sutręšta", - sakė „Rovaltros" vadovas.

Tokį smulkintuvą neseniai įsigijo Vilniaus rajono ūkininkas Zenon Borkovskij. Daugiau kaip 200 ha žemės dirbantis ūkininkas sako naują padargą naudosiąs intensyviai. „Turiu nedirbamos žemės, kurią reikia sukultūrinti. Šį padargą įsigijau tik šiemet, jis dar naujutėlis", - šypteli ūkininkas, ramiai stebėdamas, kaip Suokone smulkintuvas lengvai doroja ant griovio krašto užaugusius krūmus ir medžius.

Vilniaus rajono ūkininkas Zenon Borkovskij renginyje buvo su sūnumi Robertu ir ramiai stebėjo, kaip jo neseniai įsigytas Suokone augmenijos smulkintuvas verčia ir traiško storokus medžius

Daugkartinis artojų varžybų nugalėtojas, mišraus ūkio savininkas Z. Borkovskij įsitikinęs, kad sėkmingas technikos darbas didele dalimi priklauso nuo tarpinės tarp vairo ir sėdynės - kitaip tariant, nuo techniką valdančio žmogaus. „Jei jis nuovokus, išmano techniką, gilinasi į naujoves, tai sugebės maksimaliai išnaudoti technikos galimybes", - patikina ūkininkas, kurio ūkyje jau dirba trys Valtra traktoriai.

Bendradarbiavimas tęsiasi dvidešimt metų

Savo laukus technikos demonstravimui užleidęs ūkininkas Juozas Staliūnas su įmone „Rovaltra" bendradarbiauja jau 20 metų. „Esu nupirkęs tikriausiai septynis suomiškus traktorius. Kelis jau pakeitęs, o patį pirmąjį, pirktą 1996-aisiais, turiu dar ir šiandien. Jis man pats mieliausias, jokio gedimo neturėjo, su juo esu gerai pasirodęs arimo varžybose", - sakė inžinieriaus išsilavinimą turintis J. Staliūnas. Jis neslėpė, kad dirbdamas su senesne technika jaučiasi kietesnis, o štai kai sėda už naujutėlio traktoriaus vairo, jau tenka ir jaunesnių specialistų pasiklausti, kaip ją suvaldyti.

„Kažkada perkant traktorių klausimas „Ar reikia automatinio vairavimo funkcijos?" man skambėjo kaip pasišaipymas: tai ką aš pats veiksiu, nejaugi neturiu rankų, nepavairuosiu?! Bet dabar suvokimas pasikeitė. Jau akivaizdu, kad automatinis vairavimas duoda daug naudos, tikslumo darbuose, mažina operatoriaus nuovargį", - modernios technikos privalumus vertina patyręs žemdirbys.

Renginio metu buvo organizuotas aukcionas, kuriam azarto įkvėpė vedėjas Jonas Radzevičius. Aukciono dalyviai rungėsi dėl galimybės įsigyti striukes, kuprines, laikrodžius. Bene karščiausios kovos užvirė dėl vaikiškų Valtra traktoriukų, kurių kaina nuo pradinės šoktelėjo kelis kartus. O pats brangiausias aukcione parduotas gaminys buvo lėkšinis skutiklis Maschio-Gaspardo UFO 400, kurį įsigijo Pakruojo r. ūkininkas Gediminas Ališauskas.

„Sėkmingas pirkinys, nes šio skutiklio rinkos kaina yra 15 600 eurų, o aš įsigijau už 10 900 eurų. Jau kitą savaitę padargas bus pristatytas į mano ūkį", - pasidžiaugė ūkininkas Gediminas Ališauskas (centre)

Kaip ir Juozas Staliūnas, taip ir Gediminas Ališauskas yra vieni ištikimiausių bendrovės „Rovaltra" klientų. „Su bendrove „Rovaltra" draugauju nuo 1997 metų, jau įsigijau septynis Valtra traktorius. Iš šios bendrovės perku ir žemės dirbimo padargus, ir kombainus. Kai dirbi su patikima technika, tai ir vėluojantis pavasaris negąsdina - esu tikras, kad viską spėsime", - sako G. Ališauskas, deklaruojantis 830 ha dirbamos žemės. Iš vasarinių augalų jis kol kas pasėjęs tik pupas, nors paprastai pavasarinės sėjos pabaigtuves alumi aplaistydavo gegužės 1 dieną.

„Pirmieji mūsų demonstraciniai turai buvo daugiau parodiniai - technika tiesiog sustatoma ir eksponuojama. Paskui nuspręsta leisti žemės ūkio mašinas išbandyti patiems žemdirbiams. Toks sprendimas sulaukė didelio populiarumo. Galimybė pajusti techniką traukia žmones ir jie negaili laiko atvykti iš tolimiausių rajonų", - pastebėjo įmonės „Rovaltra" generalinis direktorius Romualdas Trainaitis, džiaugdamasis pavykusiu renginiu.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos