Kauno r. 10 metų veiklos Baltijos šalyse sukakčiai paminėti Vokietijos bendrovė „BvL van Lengerich" ir jų partneriai Lietuvoje „SV technika" surengė technikos turą ūkininkams „Šėrimas pigiau ir efektyviau" per Lietuvą, Latviją ir Estiją. Per dvi savaites įveikta beveik 2 tūkst. kilometrų.
Aštuoniuose Baltijos šalių ūkiuose demonstruotos 4 šėrimui skirtos mašinos, kurių technologijos, pasak gamintojų, leidžia sutaupyti: prikabinamas pašarų maišytuvas-dalytuvas V-MIX 13 2S, prikabinamas savikrovis pašarų maišytuvas-dalytuvas V-MIX Fill, savaeigis pašarų maišytuvas-dalytuvas V-MIX Drive ir siloso pjautuvas V-LOAD Cutter.
Prikabinamas savikrovis pašarų maišytuvas-dalytuvas V-MIX Fill
Lietuvoje BvL technikos turas vyko Tomo Skieriaus ūkyje (Plungės r.), Daukniūnų žemės ūkio bendrovėje (Panevėžio r.), LSMU Veterinarijos akademijos praktinio mokymo centre (Kauno r.) ir žemės ūkio kooperatyve „Lumpėnų Rambynas" (Šilutės r.)
Daugiau kaip 150 metų klestinti van Lengerichų šeimos įmonė daugiau kaip 40 metų specializuojasi tobulindama gyvulių šėrimo technologijas ir yra viena didžiausių maišytuvų-dalytuvų eksportuotojų.„BvL van Lengerich" 1978 m. pagamino pirmąjį Europoje vertikalų maišytuvą.
Techniką pristatė BvL Baltijos šalių pardavimų vadybininkas Arūnas Šimkūnas (kairėje) ir BvL Lietuvoje atstovaujančios „SV technikos" komercijos direktorius Mindaugas Urmonas
Ilgametis BvL Baltijos šalių pardavimų vadybininkas Arūnas Šimkūnas, žinantis BvL mašinų technines savybes ir konstrukciją kaip savo rankos pirštus, teigė, kad šiuo metu, kai pieno kainos yra tokios žemos, labai svarbu išsaugoti kiekvieną pašarų kilogramą, taip pat šieną, kurio šiais metais dėl sausros nėra daug. „Jeigu negalime kontroliuoti pieno kainos, tai galime bent kiek sumažinti jo gamybos savikainą. BvL turi gerą mašinų arsenalą, kurios gali tai padaryti", - kalbėjo A. Šimkūnas. BvL šėrimo mašinos, anot jo, leidžia išsaugoti pašarus ir pasižyminti mažiausiu galios poreikiu.
Kai kuriuos techninius sprendimus BvL įmonė yra užpatentavusi, vienas tokių - pašaro iškrovimo dalis, t. y. EDS maišymo talpos bei iškrovimo angų išdėstymo sistema.
Visos technikai reikalingos detalės gaminamos įmonėje. „Savo gamykloje jie griežtai kontroliuoja visą gamybos procesą nuo pradžios iki pabaigos. Vokiečių požiūris - negalime atsakyti už tai, ko nekontroliuojame", - sako A. Šimkūnas.
Siloso pjautuvas V-LOAD Cutter Lietuvoje jau surado savo nišą. Tai yra unikali dvigubų peilių siloso atpjovimo sistema. Šią sistemą sudaro siloso paėmimo šakės bei iš trijų pusių išdėstyti 4 pjovimo peiliai: priekinėje dalyje - du peiliai ir po vieną - šonuose. Dvigubi peiliai yra dantytais ašmenimis, kurie darbo metu juda vienas prieš kitą. Tokiu būdu silosas „švariai" atpjaunamas ir nekaista, taip sumažinami nuostoliai dėl antrinės fermentacijos ir pašaro gedimo. Šių peilių pagalba padaromas stačiakampio kubo formos pjūvis, kuris neleidžia pažeisti siloso suslėgimo tankio. Dėl minimalaus pjūvio silosas neišdraskomas bei apsaugomas nuo deguonies patekimo į tranšėjoje likusį silosą, kurio paviršius lieka kietas. Maždaug 10 val. siloso temperatūra giliau nei 10 cm nesikeičia.
Su siloso pjautuvu V-LOAD Cutter silosas „švariai" atpjaunamas ir nekaista
Iki peilių keitimo galima atpjauti iki 30 tūkst. vieną toną sveriančių siloso blokų. Tai ilgaamžė, patvari mašina.
Savikrovis prikabinamas pašarų dalytuvas V-Mix Fill LS, itin populiarus Vokietijoje, labiausiai praverčia šeimos ūkiams, laikantiems 200-300 gyvulių. Jis vienas atlieka keturias funkcijas - atsipjauna, užsikrauna, sumaišo ir išdalija. Ir tam pakanka vieno traktoriaus ir vieno žmogaus.
Savikrovis prikabinamas pašarų dalytuvas V-Mix Fill LS pats siloso atsipjauna, užsikrauna, sumaišo ir išdalija
Šis dalytuvas gali būti nuo 8 iki 24 kub. m talpos, vieno arba dviejų sraigtų. Dviejų sraigtų gali būti su šoninėmis iškrovimo durimis, transporteriais priekyje ir gale. Transporterio konstrukcija skiriasi nuo kitų. Volelis yra dantytas, kreipiančioji yra centre, kuri niekada neleidžia pasislinkti į šoną ir užsikirsti. Pjovimo aparato peiliai juda visi (siloso pjautuvų juda tik išorinio lanko peiliai). „Esu matęs, kaip ši mašina dirbo su 1956-ųjų laidos 60 AJ Deutz Fahr traktoriumi. Svarbiausia - kad užtektų tepalo srauto ir slėgio cilindrams", - paaiškino A. Šimkūnas.
Tarp Baltijos šalyse demonstruotų naujienų - savaeigis užsikraunantis pašarų dalytuvas V-MIX Drive Maximus. Jų gamybos kompanija nevystė tol, kol nebuvo išrastas specialus pašaro paėmimo būdas - struktūrinis rotorius. „Optimali pašaro struktūra - tai vienas svarbiausių principų, kurių laikosi BvL įmonė. Skirtingai nuo pašaro paėmimo frezų, mūsų unikalusis struktūrinis rotorius nepersmulkina pašaro, o jį išpeša. Kol šito rotoriaus neturėjome, negaminome savaeigio, nes kitos technologijos pagal BvL filosofiją jam netinka", - aiškino A. Šimkūnas.
Savaeigio dalyvtuvo gamybos BvL kompanija nevystė tol, kol nebuvo išrastas specialus pašaro paėmimo būdas - struktūrinis rotorius
Savaeigiai dalytuvai gaminami vieno sraigto, nuo 11 iki 15 kub. m dydžio. Jame montuojamas 167 AG variklis, apsisukimo radiusas - 4,5 m. Pakrovimo greitis per minutę - iki 1 tonos. Kukurūzus krauna iki 3 t per minutę. Taigi, pakrovimo greitis gana didelis. Maišymo agregato konstrukcija analogiška kaip ir kitų BvL pašarų maišytuvų-dalytuvų.
Savaeigis pašarų dalytuvas pradėtas bandyti tik prieš ketverius metus. Per tą laiką jis buvo testuojamas ir parduodamas tik Vokietijoje bei kaimyninėse valstybėse - Olandijoje, Austrijoje. Išgydžius visas vaikiškas ligas, gautas leidimas šiuos dalytuvus parduoti ir Baltijos šalyse.
Per Baltijos šalis keliavo ir dviejų sraigtų prikabinamas pašarų maišytuvas-dalytuvas V-MIX 13 2S, šis modelis yra pats populiariausias Lietuvoje. Vienas jo privalumų - gali įvažiuoti į senas fermas. Be to, su šiuo dalytuvu gali dirbti ir seni traktoriai, nes sumontuoti palyginti nedideli, bet labai efektyvūs sraigtai, kurie neapkrauna traktoriaus. Tokiu būdu ir kuro sunaudojama daug mažiau. Šie pašarų dalytuvai aprūpinti svarstyklių sistema, skersiniu dalijimo transporteriu galinėje dalyje, plataus kampo kardaniniu velenu.
V-MIX 13 2S peiliai reguliuojami pagal skirtingus pašarus. Galimos įvairios iškrovimo galimybės, nes gamykla turi per 4 tūkst. skirtingų komplektavimo variantų, jas pritaiko kiekvienam ūkiui konkrečiai. Iškrovimo durys gali būti šonuose, gali būti gale prie antro sraigto, taip pat kampuose arba centre. Priekyje ir gale galima sumontuoti turbiną šiaudams kreikti.
Dviejų sraigtų prikabinamas pašarų maišytuvas-dalytuvas V-MIX 13 2S yra pats populiariausias Lietuvoje
Prieš 10 metų pirmasis toks 10 kub. m maišytuvas dalytuvas buvo parduotas Anykščių r. ūkininkei Gražinai Banienei. Pasak A. Šimkūno, mašina sėkmingai dirba iki šiol. „Šiame ūkyje gaminamas drėgnesnis pašaras, tai per tuos metus peilių komplektas keistas tik kartą. Šiaip, jeigu pašaras nėra pernelyg sausas, peilius užtenka keisti kas 3-4 metus. Juos galima ir galąsti", - sakė BvL atstovas.
Ši mašina greitai susmulkina pašarus, bet nepersmulkina, išlaiko jų struktūrą, gerai sumaišo, preciziškai išdalija. Ji ilgaamžė, priklausomai nuo ūkio dydžio, gali dirbti 10-15 metų. Dalytuvo konstrukcija paprasta, bet stipri, pagaminta iš aukštos kokybės medžiagų. Svarstyklės jame būna įvairios - nuo paprasčiausių iki šėrimo kontrolės sistemos realiu laiku internete.
Visi BvL maišytuvai-dalytuvai gaminami pagal individualius užsakymus, pagal kiekvieno ūkio poreikius, yra pritaikomi tvartams ir pašarams. Dėl to, kad skirtingose šalyse naudojami skirtingi pašarai, gamykla turi per 70 skirtingų sraigtų.
Praėjusieji 2014-ieji metai buvo labai sėkmingi ir pačiai įmonei, kurios metinė apyvarta viršijo 50 mln. eurų, ir jos atstovams Lietuvoje, kurie pardavė 12 pašarų dalytuvų, 15 siloso atpjovėjų - Lietuvos rinkai tai neblogas rezultatas. Šie metai dėl pieno krizės, pasak A. Šimkūno, tikriausiai bus mažiau sėkmingi, pardavimų apimtis, manoma, grįš į 2013 metus.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)