Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Technika
Vokietijos įmonė pristatė autonominę sėjamąją
Gamintojos nuotr.

Brazilija. Brazilijoje vykstančioje žemės ūkio parodoje Vokietijos įmonė „Horsch“ pristatė autonominę sėjamąjąGantry RO G 500. Prieš pristatymą ji 2022 m. sezonąbandyta šiaurės rytų Brazilijoje, sėjant sojų pupeles.

Pristatymui ir bandymams Brazilija pasirinkta neatsitiktinai – dideli plotai ir per metus nuimami du derliai geriausiai leidžia išnaudoti autonominės savaeigės sėjamosios potencialą.

Savaeigė Horsch RO G 500 sėjamoji savarankiškai važiuoja kompiuteryje suplanuotomis linijomis. Jos centre sumontuotas 500 AG variklio blokas, po juo – Horsch Maestro išsėjimo elementai, kurių bendras darbinis plotis siekia 24 metrus. Dvigubi V formos diskai su gylį ribojančiu ratu užtikrina tikslų sėklų įterpimą ir nuolatinį sėjos gylio palaikymą. Sėklų bunkerio talpa – 12 tūkst. litrų. Sėjamoji gali būti naudojama ne tik sojų pupelėms, bet ir kitiems augalams sėti.

Bioversija m7 2024 11 19

Savaeigės autonominės sėjamosios projektą Vokietijos įmonė pradėjo prieš 20 metų. Pasak įmonės įkūrėjo Michaelʼio Horschʼo (Michaelio Horšo), tai prioritetinis „Horsch“ projektas, kuriame, siekiant didesnio efektyvumo, be GPS technologijų ir tobulinamo eismo planavimo, didelis dėmesys skiriamas aptikimui ir aplinkos saugai. Tam išbandomos ir vertinamos kelios technologijos, kad robotas būtų optimaliai integruotas į darbų eigą.

„Autonomija suteikia galimybę valdyti itin pažangias sistemas naudojant skaitmeninius įrankius, tokius kaip išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai, pasitelkiant agronominę patirtį ir taip sukuriant naują ir modernų veikimo modelį“, – pastebi M. Horschʼas.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
Visos apklausos