Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Technika
Viename lauke - skirtingų gamintojų pašarų ruošimo mašinos

Akademija (Kėdainių r.). Parodoje „Agrovizija 2013" žemdirbiai turi galimybę susipažinti ne tik su naujausiomis augalų veislėmis ir jų priežiūros technologijomis, bet ir su plačia žemės ūkio technikos gama. Ypač didelio susidomėjimo sulaukia mašinų demonstracijos. Šiemet pašarų gamybos technikos darbą laukuose dvi pirmąsias parodos dienas rodė devynios įmonės.

„Mūsų parodos pranašumas tas, kad mes kviečiame technikos pardavėjus ne tik parodyti mašinas stende, bet ir suteikiame galimybę parodyti, ką jų siūloma technika gali laukuose, kaip ji dirba realiomis sąlygomis", - sakė vienas iš organizatorių, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto mokslininkas Virginijus Feiza. Jo teigimu, įmonės pačios nusprendžia, kokią techniką demonstruos, svarbiausia, kad pristatymas netruktų ilgiau kaip penkiolika minučių.

Kiekvienai įmonei mašinoms pristatyti skirtas po 20 m ilgio ir 30 m pločio laukelis, kuriame jos gali rodyti ne daugiau kaip penkių pašarų gamybos mašinų darbą. Žemės dirbimo ir sėjos mašinų skaičius apribotas iki trijų.

Bioversija 2024 04 15 m7

Virginijus Feiza (dešinėje) kontroliavo, kad kiekvienos įmonės mašinų pristatymas netruktų ilgiau kaip penkiolika minučių

Suomiška technika ir įranga prekiaujanti bendrovė „Rovaltra" demonstravo Elho diskinės šienapjovės ir 6 m darbinio pločio grėblio darbą. Beje, Valtra traktoriaus gale prikabinta šienapjovė laukeliu judėjo neįprastai, mat traktorius važiavo atbulas - tokią galimybę suteikia standartiškai suomiškame traktoriuje montuojama atbulinės eigos sistema. Pasak bendrovės vadybininko Vytauto Tauros, tiek šienapjovės, tiek grėbliai gali būti kabinami traktoriaus gale, priekyje.

Bendrovė „East West Agro" pristatė vokiečių gamintojo „Fella" centrinio prikabinimo 3 m darbinio pločio šienapjovę su pirštiniu plaušintuvu ir 2 rotorių grėblį, taip pat italų įmonės „Feraboli" ritinių presą. Vadybininko Remigijaus Savicko pastebėjimu, jau daugybę metų tik šienapjoves, vartytuvus ir grėblius gaminanti kompanija „Fella" gali pasiūlyti gana plačią mašinų gamą. Šienapjovės gali būti nuo 1,6 iki 9,5 m, vartytuvai - nuo 4 iki 18, o grėbliai - nuo 3,5 iki 13 m darbinio pločio.

Fella šienapjovės yra pelniusios ne vieną apdovanojimą. Ypač išsiskiria jos trimate dirvos kopijavimo sistema, tad ne tik sutikusios įvairias kliūtis, bet ir nelygaus reljefo laukuose jos dirba be problemų", - techninius privalumus pabrėžė R. Savickas.

Čekiškos technikos pasiūlą pristatė bendrovė „Specagra", pademonstravusi šiemet 100 m. veiklos sukaktį mininčios kompanijos „Rozmital" 3 m darbinio pločio pakabinamos šienapjovės, 2 rotorių grėblio ir „Unia group" būgninio preso darbą.

Kaip teigė „Specagra" vadybininkas Gintaras Balilionis, šio gamintojo pakabinamos šienapjovės gali būti nuo 2,6 iki 3,4 m darbinio pločio, komplektuojamos su plaušintuvais ir be jų, taip pat gali būti montuojamas pradalgės sumetimo mechanizmas. Grėblys yra vairuojamas hidrauliškai, didžiausias jo darbinis plotis 6,8 m, žolė gali būti metama į vieną arba dvi pradalges.

„Didelis privalumas tai, kad mūsų įmonės siūlomoms mašinoms traukti nereikia galingų traktorių, tad garantuojama degalų ekonomija, be to, maksimaliai išnaudojama traktoriaus galia", - sakė G. Balilionis, pabrėždamas, kad Lietuvoje ypač auga kombinuotų mašinų paklausa. Jo žodžiais, ūkininkų dėmesio vis labiau sulaukia „Rozmital" vartytuvai-grėbliai.

Bendrovė „Laumetris" pristatė dviejų Lenkijos gamintojų mašinas: „Samasz" šienapjovę ir „Metaltech" rinktuvinę puspriekabę žaliai masei surinkti ir susmulkinti Roto 6. Pasak įmonės vadovo Jono Putnos, jau daugiau kaip 25 m. šienapjoves, vartytuvus ir grėblius gaminančios ir 33 pasaulio šalyse parduodančios „Samasz" mašinos yra patikimos, lengvai prižiūrimos ir gana nebrangios, be to, galima rinktis iš plačios gamos.

Bendrovės „Ivabaltė" atstovai atkreipė dėmesį į olandiškų „Lely" pašarų ruošimo mašinų - šienapjovės Splendimo PC 330R su metaliniu traiškytuvu, grėblio Hibiscus 805 CD ir kintamos kameros diržinio ritinių preso su vyniotuvu Lely Welger Tornado 445 - našumą, kurį užtikrina ne tik tvirta ir patikima mašinų konstrukcija, bet ir galimybė dirbti dideliu greičiu, pvz., šienapjove žolė gali būti pjaunama iki 30 km/val. greičiu.

Austrų kompanijos „Pottinger" pašarų ruošimo mašinas pristatė dvi žemės ūkio technika prekiaujančios bendrovės - „Agrokoncerno technika" ir „SV Technika". Pristatydamas centrinio prikabinimo šienapjovę Nova Cat 305 H įmonės „Agrokoncerno technika" vadybininkas Paulius Račiūnas akcentavo Pottinger šienapjovių konstrukcinius ypatumus, vienas jų - ovalios formos diskai, kuriems sukti reikia mažiau galios, nes peiliuko tvirtinimo vietoje gaunamas didesnis inercijos momentas.

„SV Technika" komercijos vadovas Mindaugas Urmonas atkreipė dėmesį ne tik į šoninio prikabinimo Pottinger šienapjovę, bet ir į 2 rotorių grėblį Euro Top 611 A. „Mes negalime nulemti pieno kainų, bet galime mažinti pašaro gamybos savikainą ir būtent šio grėblio įsigijimo sąnaudos yra gerokai mažesnės nei kitų gamintojų panašių mašinų", - teigė M. Urmonas, pridurdamas, kad pieno savikainą galima sumažinti ir ruošiant pašarus su rinktuvinėmis Pottinger priekabomis, kurios populiarios visoje Europoje.

Kompanijos „Deutz-Fahr" pašarų ruošimo mašinų galimybes pristatė bendrovė „Biržų žemtiekimas", pademonstravusi 2,8 m darbinio pločio šienapjovės ir pastovios kameros ritinių preso su vyniotuvu darbą. Nupjauta žolė nebuvo grėbiama, ji iš karto pateko į preso rinktuvą, kurio plotis siekia 2,3 metro.

Pasak Romualdo Mankevičiaus, bendrovės „Dotnuvos projektai" vadybininko, vienas svarbiausių Kverneland šienapjovių privalumų - apvalūs diskai, kuriems nereikalinga jokia apsauga, bei didesnė nei kitų gamintojų pjovimo lenta. Taip pat demonstruota, kaip žolė surenkama ir susmulkinama Kverneland rinktuvine priekaba.

Susipažinti su žemės ūkio technologijomis mišraus ūkio savininkas Jonas Galinaitis (kairėje) į „Agroviziją" atvyksta kasmet. Naujovės domina ir jo sūnų Tomą, jaunąjį ūkininką

Skirtingų gamintojų technikos demonstravimas viename lauke - didžiulis palengvinimas tinkamos technikos savo ūkiams ieškantiems žemdirbiams. Tuo neabejojo ir ūkininkas Jonas Galinaitis, iš Raseinių rajono atvykęs į parodą su sūnumi Tomu, jaunuoju ūkininku ir būsimuoju Aleksandro Stulginskio universiteto studentu.

„Tokios demonstracijos labai reikalingos. Vienoje vietoje pamatai daug naujos skirtingų gamintojų technikos, gali palyginti bei pagalvoti, ką ateityje ir savo ūkyje reikėtų patobulinti, kurias mašinas pakeisti", - mašinų demonstracijos naudą įžvelgė mišraus ūkio savininkas. 200 ha dirbantis ir 60 meldžiamų karvių bandą turintis raseiniškis prasitarė, kad nėra prisirišęs prie vieno žemės ūkio technikos tiekėjo, tad dabar savo ūkiui dairosi naujo ritinių presų beveik dešimtmetį dirbusiai mašinai pakeisti.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos