Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Technika
Vadovaujasi nuostata – ūkyje turi būti tiek technikos, kiek reikia

Šilagaliai (Panevėžio r.). Ūkininkas Audrius Adomavičius laikosi nuostatos, kad ūkyje turi būti tiek technikos, kiek reikia, tad ir nenaudojamų senų mašinų patvoriuose nelaiko, o parduoda. Pasak jo, nė viena ūkyje naudota mašina nebuvo apleista ar tiek sudėvėta, kad būtų tinkama tik metalo laužui.

„Visa technika iš ūkio tvarkinga ir dirbanti išvažiavo, nė vienas pirkėjas pretenzijų nereiškė“, – sako A. Adomavičius.

Jis baigė Panevėžio profesinę mokykla ir Žemės ūkio universitetą, kur įgytos inžinerinės žinios praverčia remontuojant, tvarkant techniką, tai leidžia nemažai sutaupyti.

Bioversija 2024 08 19 m7

Audriaus tėvai Nijolė ir Bronius Adomavičiai ūkininkauti pradėjo dar 1990 metais. Iš pradžių nedaug žemės turėjo, todėl pasirinko daržininkystės kryptį, augino bulves, morkas, kopūstus, buvo įsiveisę ir braškių.

Nuo mažų dienų prie technikos sukiojęsis ir tėvams padėjęs Audrius savo ūkį įregistravo 2005 m., šiuo metu jis valdo apie 230 hektarų. Panašaus dydžio atskirą ūkį turi ir Audriaus tėvai. Dar 30 ha žemės, močiutės padovanotos, priklauso ir Audriaus sesei Ramunei, diplomuotai agronomei, dirbančiai Panevėžio profesinio rengimo centre, o per javapjūtę mielai padedančiai ūkyje prie džiovyklos.

Visame beveik 500 ha plote plėtojama augalininkystė ir auginamos įvairios grūdinės kultūros, tik apie 1 ha vis dar skiriamas bulvėms – nuo seno jas noriai perka vietiniai gyventojai.

„Ūkiai atskiri, bet dirbame bendrai, vieni kitiems padedame, dalijamės technika, pagal poreikį pasiskirstome jos pirkimą“, – apie kooperaciją šeimoje kalba A. Adomavičius.

Pasinaudodamas jaunojo ūkininko įsikūrimo parama 2006 m. Audrius įsigijo naują 120 AG Belarus traktorių, kartu su plūgu, germinatoriumi ir Hardi purkštuvu, taip šiek tiek atnaujindamas tėvų technikos parką, kuriame lig tol vyravo rusiška ir baltarusiška technika.

Modernizavimo parama 2012 m., investuojant ir 50 proc. savo lėšų, tapo postūmiu pirmam vakarietiškam 6 serijos 150 AG John Deere traktoriui su frontaliniu krautuvu ir John Deere javų kombainui įsigyti. Beje, septynis sezonus ūkyje atidirbusį W serijos kombainą prieš trejus metus Adomavičiai pakeitė našesne New Holland mašina, nes plotams padidėjus sunkiai spėdavo laiku nuimti derlių.

Daugiau kaip dešimtmetį ūkyje naudojamas ir 350 AG padidintos galios John Deere traktorius, apynaujis parvežtas iš Amerikos. Tad šiuo metu technikos parke – New Holland kombainas ir 210 AG New Holland traktorius (įsigytas tėvų), vienas Belarus (tėvų ūkio palikimas) ir du John Deere traktoriai.

Siekdami racionaliai išnaudoti techniką neseniai ūkininkai įsigijo naudotą JCB teleskopinį krautuvą, kad grūdams, sėkloms ar trąšoms krauti nebūtų užimamas su priekiniu krautuvu sukomplektuotas traktorius, kuris tuo metu gali būti naudojamas kitiems darbams.

Su galingiausiu John Deere traktoriumi paprastai ruošiama žemė, su New Holland – sėjama, o 6 serijos John Deere naudojamas pasėlių priežiūros darbams ir grūdams vežti. Visi traktoriai aprūpinti John Deere automatinio vairavimo sistemomis. O štai javų kombainui automatinio vairavimo įrangą ir palydovinę anteną skolinasi iš per javapjūtę grūdus vežančio traktoriaus.

Pernai A. Adomavičius pardavė pirmąjį savo Belarus traktorių, kuriuo dažniausiai tręšdavo pasėlius. „Norėdami sutaupyti brangių trąšų, įsigijome naują modernų Amazone tręštuvą, dirbantį pagal palydovus. Tačiau šiai mašinai reikalinga galinga hidraulika, o visi žino, kad Belarus traktorius gali tempti, tačiau pakelti ar pasukti nepajėgus. Tad pardavėme, tikėdamiesi per žiemą rasti kuo jį pakeisti, deja, nauja technika labai išbrango“, – pasakoja Audrius.

Autorius: Gitana Kemežienė
Gudinas -  23 06 14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas stabdo ūkyje naudoti atsinaujinančią energiją?
Visos apklausos