Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Technika
Technikos pardavėjų optimizmas parodoje dar labiau sustiprėjo

Akademija, Kauno r., balandžio 4 d. Parodoje „Ką pasėsi" dauguma žemės ūkio technika prekiaujančių kompanijų atstovų teigė, kad itin pagyvėjusi prekyba pardavimų rezultatais šiais metais galbūt leis pasivyti pačius geriausius metus - 2008-uosius. Pastebima tendencija, kad naują techniką perka vis daugiau smulkių ir vidutinių ūkių savininkų, tačiau išlieka ir itin galingų žemės ūkio mašinų poreikis.

Nenutrūkstamas lankytojų srautas parodoje „Ką pasėsi" žemės ūkio technikos pardavėjų optimizmą tik sustiprino. Dažname ekspoziciniame plote buvo tikra apgultis, o norint pasikalbėti su įmonių vadovais teko kantriai lūkuriuoti eilutėje. Potencialūs pirkėjai apie techniką klausinėjo ne tik lietuviškai, bet ir latviškai, estiškai, rusiškai - akivaizdu, kad ne viena mūsų kompanija vis labiau įsitvirtina ir kaimyninių šalių rinkose.

Bioversija m7 2024 03 12

Šiemet parodos „Ką pasėsi“ medaliais ir diplomais buvo apdovanoti 10 eksponatų. Didžioji apdovanojimų dalis – aštuoni medaliai – skirti žemės ūkio technika prekiaujančioms įmonėms

Daugiau kaip 1 000 kv. m užimanti bendrovės „Biržų žemtiekimas" ekspozicija traukė ir augalininkystės, ir gyvulininkystės, ir sodininkystės bei daržininkystės ūkių šeimininkus. Pasak bendrovės komercijos direktoriaus Dariaus Pekarsko, parodoje buvo galima matyti beveik visą žemės ūkio technikos gamą. Gyvulininkystės ūkių šeimininkai domėjosi „GEA" melžimo įranga, pieno šaldymo įranga, austriška žemės dirbimo technika „Vogel & Noot", norvegiškais „Orkel" ritinių presais.

Darius Pekarskas

Pirmą kartą mūsų šalies žemdirbiams pristatytos itin kokybiškos lenkiškos „Zaslaw" priekabos (eksponuota 14 t talpos priekaba). Šalies rinkoje jau gerai žinomi vokiški Deutz Fahr traktoriai - 43 AG iki per 200 AG. Deutz Fahr pasižymi labai ekonomiškais varikliais, o šiais laikais tai tikrai aktualu. Beje, pastebėjome, kad lankytojai būtent traktoriais domisi labiausiai, - sakė D. Pekarskas.

Nemažai žmonių buriavosi ir prie įrangos gyvulininkystės ūkiams. Čia žvilgsnius traukė srutų separavimo sistema Xtract+Xpress, apdovanota parodos medaliu. Ši sistema leidžia iš mėšlo pašalinti srutas, o likusias sausąsias medžiagas galima panaudoti kaip biologinį kurą ar kraiką.

Tikriausiai nė vienas parodos lankytojas neliko nepastebėjęs galingo bendrovės „Dotnuvos projektai" pristatyto traktoriaus Case STX 450 su vikšrine važiuokle - norintys jį išmėginti laukė eilėje. „Tai Lietuvos žemdirbystės ateitis. Toks traktorius labai mažai slegia dirvą, neardo jos struktūros ir gali įvažiuoti į lauką tada, kada joks kitas traktorius to padaryti negali - neįvažiuojamų dirvų šiam monstrui tiesiog nėra. Su agreguojamais padargais vienu metu gali atlikti kelias operacijas: įdirbti dirvą, patręšti, pasėti, privoluoti. Per parą gali apdirbti 100 ha plotą", - įspūdingą eksponatą pristatė bendrovės „Dotnuvos projektai" komercijos direktorius Rimvydas Brazauskas.

Vienas iš labiausiai įsimintinų parodos eksponatų - galingas traktorius Case STX 450 su vikšrine važiuokle

Šių traktorių galingumas nuo 450 iki 600 AG, jie orientuoti dideliems ūkiams - dirbantiems nuo 500 ha ir daugiau. Po parodos bus surengtas vikšrinio traktoriaus demonstracinis turas po Lietuvą. Lankytojų dėmesį traukė ir parodos medalį pelnęs kompanijos „Kverneland" presas-vyniotuvas 6325 - dar neišbandytas Lietuvos žemdirbių, bet jau pelnęs ne vieną apdovanojimą kitose Europos parodose už kardinaliai naujų technologijų įdiegimą. Jau šį pavasarį nauji presai bus pasiūlyti ir Lietuvos ūkininkams. „Manome, kad šiais metais pasieksime ir truputį viršysime pačius geriausius prekybos piko metus - 2008-uosius", - optimizmo neslėpė R. Brazauskas.

Puikiai nusiteikęs buvo ir bendrovės „Rovaltra" vadovas Romualdas Trainaitis. Suomiškų traktorių „Valtra" gamykla šiemet mini veiklos šešiasdešimtmetį, ta proga specialiai parodai buvo atgabentas iš tolo žvilgsnius traukiantis aukso spalvos traktorius.

Romualdas Trainaitis

Pasak R. Trainaičio, pastaruoju metu itin paklausi yra miško darbams skirta technika

Po praūžusių viesulų pagausėjo medienos tvarkymo darbų, be to, miškų sektorius akivaizdžiai atsigauna po ekonominės krizės. Miškų ūkio darbams puikai pritaikytas N serijos Valtra 121 traktorius - jis turi specialią miško kabiną, užpakalinę vairavimo sistemą, 133 AG ir yra paruoštas dirbti su specialia miško technika. Pieno ūkių savininkai domėjosi traktoriumi su sudvigubintais ratais, su užpakaline vairavimo sistema, galingu frontaliniu krautuvu. „Stambiems ūkiams orientuotas S serijos traktorius Valtra, turintis 372 AG variklį - tai mūsų flagmanas. Žinoma, stengiamės pateikti technikos ir nedideliems ūkiams - jiems skirti klasikiniai T serijos modeliai. Atsivežėme ir ateities traktoriaus prototipą, savo konstrukcija atkartojantį skruzdėlę - kol kas tai maketas, bet tikiuosi, kad mano anūkai su juo dirbs", - plačią pristatomų traktorių gamą vardijo R. Trainaitis. Beje, visa „Rovaltros" eksponuota technika jau yra nupirkta mūsų šalies žemdirbių. Nesvarbu, kad reikia laukti pirkinio du ar tris mėnesius - pirkėjas žino suomišką kokybę ir planuoja investicijas iš anksto.

Kompanijos „Lytagra" komercijos direktorius Ugnius Stančiauskas siūlė apžiūrėti mažąjį JCB krautuvą, kuris yra 2 m pločio ir tokio pat aukščio.

Ugnius Stančiauskas

„Dėl mažų gabaritų jis puikiai tinkamas gyvulininkystės ūkiams, nes daug yra seno tipo fermų, kuriose tokie krautuvai puikiai išsiteks", - sakė U. Stančiauskas

Universalus JCB teleskopinis krautuvas LOADALL 535-95Agri Super apdovanotas parodos „Ką pasėsi" medaliu. Kitas ekspozicijos akcentas - T8 serijos traktorius New Holland, kurio maksimali galia iki 390 AG, su įdiegta Ad Blue sistema, Tier 4 reikalavimus atitinkančiu varikliu. Pristatytas ir galingiausias kombainas New Holland CR 9090, kuris už maksimalų valandinį našumą ir nepriekaištingą darbo kokybę įrašytas į Gineso (Guinness) rekordų knygą. Gražus bendrovės „Lytagra" mostas - dovana LŽŪU Žemės ūkio inžinerijos fakulteto studentams. Tai kompanijos „New Holland" specialiai edukaciniams tikslams pagamintas kombaino New Holland ašinis dviejų rotorių kūlimo-separavimo aparatas. Akivaizdžiai apžiūrėti, kaip veikia šiuolaikinio kombaino mechanizmas, galėjo visi parodos lankytojai, o po parodos jis ras vietą vienoje iš Inžinerijos fakulteto auditorijų.

Lietuvoje vis labiau populiarėja tikslioji žemdirbystė. TPI įmonių grupės Precizinės žemdirbystės skyriaus vadovė Jolanta Vincel sakė, kad navigacinės sistemos mūsų šalies ūkininkams jau tikrai ne naujiena. Kompanija „TPI Vilnius" siūlo dviejų pakopų navigacines sistemas: paprastas navigacijas, kurios tiesiog parodo kaip važiuoti lauke, kad neliktų tarpų ar persidengimų, apskaičiuoja darbo plotą, našumą ir pan. Antra pakopa - automatinis vairavimas, kai traktorių vairuoja pati sistema.

Jolanta Vincel

„Žinoma, kabinoje kažkas turi sėdėti. Pirmiausia - dėl saugumo, o antra - tam, kad lauko gale traktorių būtina apsukti", - aiškino J. Vincel, pridurdama, kad ši sistema dirba iki 2 cm tikslumu.

Jei traktorius gamykloje neparuoštas automatiniam vairavimui (o daugeliu atveju būtent taip ir būna), kompanija siūlo unikalų sprendimą - kompanijos „Topcon" vairą AS 25. „Jis yra universalus, tinka visiems modeliams, pakeičiamas tik adapteris. Beje, šį vairą galima įsidėti ir į automobilį", - sakė J. Vincel. Pasak jos, šią sistemą gali sau leisti ūkininkas, dirbantis 100 ir daugiau hektarų.

Bendrovės „East West Agro" direktorius Gediminas Kvietkauskas pastebėjo, kad daug lankytojų traukia jų ekspozicijos vadinamasis „mėlynas" kampas - „Dal-Bo" žemės dirbimo technika. Domino ir dar nematyta Lietuvoje itališka „Feraboli" rulonavino technika. Pasak įmonės vadovo, kombainai Laverda pagal populiarumą jau lygiuojasi į didesniuosius gamintojus, nors vos prieš dvejus metus atrodė, kad tai menkas vabaliukas, bandantis įrėplioti į pripildytą Lietuvos rinką. Pagrindiniai šių kombainų privalumai - mažos kuro sąnaudos ir itin menki derliaus nuostoliai. EWA stende buvo išrikiuoti nauji austriškų Lindner traktorių modeliai, nuo 60 iki 130 AG. „Tai elitiniai traktoriai, besilygiuojantys į brangiausią segmentą, todėl daug kam sunkokai įkandami. Per metus tokių traktorių parduodame 15 - manome, tai optimalus skaičius mūsų rinkai. Šiuos traktorius paprastai renkasi ūkininkas, kuris pats su juo ir dirba, tai traktorius sau", - aiškino G. Kvietkauskas. Rudenį arba vėliausiai kitą pavasarį mūsų šalies žemdirbiams EWA pristatys 150 AG Lindner traktorių. „Šiemet kovo gale jau viršyta pernai metų apyvarta. Manau, kad žemės ūkis atsigauna", - optimistiškai kalbėjo G. Kvietkauskas.

Parodos medaliu apdovanotas įmonės „SV Technika" universalus kultivatorius Köckerling Vector 620

Kompanija „Väderstad" parodoje demonstravo ne tik naujausius gaminius, bet ir 1987 m. laidos 4 m pločio sėjamąją, iki šiol puikiai dirbančią viename Kauno rajono ūkyje. „Lengva girti naują techniką, tačiau šiemet nusprendėme parodyti seną sėjamąją, kuri buvo Rapid prototipas. Visiems sakome, kad mūsų technika ilgaamžė, o čia - akivaizdus pavyzdys", - sakė „Väderstad" direktorius Romas Naudžiūnas. Rapid sėjamosios šiemet švenčia dvidešimties metų jubiliejų. Naujausiose pneumatinėse Rapid A 400S sėjamosiose įrengta hidraulinė sėjos gylio reguliavimo sistema, kuri leidžia nustatyti sėjos gylį vienu mygtuko paspaudimu, net neišlipant iš kabinos. Pasak R. Naudžiūno, pastaruoju metu labai populiarėja kultivatoriai sunkioms dirvoms, kurie komplektuojami su lyginimo lentomis. Kadangi žemdirbiai vėl prisiminė plūgus, šie agregatai dabar yra itin aktualūs, ypač pavasariniam žemės dirbimui. „Manau, kad savo darbe šiokią tokią pauzę pajusime kitais metais, o kol kas investuoti į techniką žemdirbius skatina europinė parama, taip pat geros grūdų kainos", - sakė R. Naudžiūnas, pridurdamas, kad nuo pernai pastebima tendencija - daugiau perkama mažesniems ūkiams skirtos technikos.

Bendrovės „Specagra" direktorius Renaldas Pelanis taip pat pabrėžė, kad jų kompanijos atstovaujami čekiški traktoriai Zetor daugiausia orientuoti į vidutinį ir smulkų ūkininką. Pernai Lietuvoje parduota 130 traktorių Zetor.

Čekiški traktoriai Zetor daugiausia orientuoti į vidutinį ūkį

„Šiemet užsakymų jau turime pusei metų į priekį. Galvojame, kad pardavimai 2011-aisiais dar kils, palyginti su pernai metais", - spėja R. Pelanis. Prieš 12 metų įsikūrusi kompanija „Specagra" atstovauja kelis gamintojus: be Zetor traktorių, ūkininkams siūloma Unia group žemės dirbimo, šienavimo technika, grūdų transporteriai, įranga mėšlo krovimui, pašarų dalijimui. Pirmą kartą Lietuvos rinkai parodos metu pristatytas slovakiškas krautuvas, tinkantis ir statyboms, ir fermoms.

Didelėje užsienio gamintojų žemės ūkio mašinų gausoje buvo galima pamatyti ir lietuviškos gamybos pavyzdžių. Vieni iš jų - bendrovės „Pasvalio agrodileris" jau aštuoneri metai gaminami laukų purkštuvai. Pasak įmonės generalinio direktoriaus Sigito Zajarsko, lietuviški purkštuvai turi paklausą ir niekuo nenusileidžia užsienietiškiems analogiškiems produktams.

Lietuviški purkštuvai turi paklausą ir niekuo nenusileidžia užsienietiškiems analogiškiems produktams

„Naudojame tas pačias medžiagas, kaip garsių firmų gamintojai, o mūsų purkštuvų privalumas yra tas, kad gaminiai pritaikyti dirbti Lietuvos sąlygomis, patikimai sustiprinti visi svarbiausi mazgai", - aiškino S. Zajarskas. Kiekvienas purkštuvas gaminamas pagal individualų užsakymą, pagaminimo terminas - 2-4 savaitės. „Jei labai reikia, galima pagaminti ir per tris keturias dienas", - patikino įmonės vadovas. Pernai „Pasvalio agrodileris" pardavė 76 purkštuvus. Pastaraisiais metais įmonė pradėjo aktyviai dirbti Latvijos rinkoje ir jau mąsto apie pajėgumų didinimą, kad įstengtų patenkinti augančius rinkos poreikius.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos