Kaunas. Dvejus metus užsitęsusi pandemija pristabdė technikos naujovių pristatymą, tad šiemet Jungtinės Karalystės gamintoja JCB rengia net penkias konferencijas skirtingose šalyse. Viena jų – Lietuva.
Naujausia JCB technika jau pristatyta Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje ir Lietuvoje, dar naujovių pristatymai numatyti Skandinavijoje ir Vengrijoje.
Išskirtinė galimybė pristatyti technikos naujienas suteikta mūsų šalies JCB atstovams – bendrovei „Lytagra“, šios gamintojos žemės ūkio technika mūsų šalyje prekiaujančiai jau 15 metų.
Per savaitę trukusią konferenciją su JCB technikos naujovėmis supažindinti Rytų Europos prekybos atstovai, vyko intensyvūs jų mokymai, o paskutinę dieną nauji ir atnaujinti teleskopinių, lankstinių (vadinamųjų šarnyrinių), elektrinių krautuvų ir Fastrac traktorių modeliai pristatyti latvių, estų, lenkų ir mūsų šalies žurnalistams, taip pat ir įmonės klientams – mūsų šalies ūkininkams.
Bendrovės „Lytagra“ kartu su JCB gamyklos atstovais organizuotas renginys vyko „Lytagros“ žemės ūkio bendrovėje Naujuosiuose Bernatoniuose, Kauno rajone.
„Būti tarptautinės konferencijos šeimininkais – didžiulis gamintojos įvertinimas ir pripažinimas, kuriuo labai džiaugiamės ir kuris savotiškai vainikuoja 15 metų bendradarbiavimą. Tačiau tikimės, kad pirmas toks renginys nebus paskutinis“, – sakė įmonės „Lytagra“ komercijos vadovas Rimas Norvilas
„Kaskart būdavome tarp pretendentų organizuoti naujienų pristatymą, tačiau vis laimė nusišypsodavo kaimyninėms šalims. Tad šiemet bendrovei „Lytagra“ būti tarptautinės konferencijos šeimininke Rytų Europos šalims – didžiulis gamintojos įvertinimas ir pripažinimas.
Visą savaitę vykusioje konferencijoje, kuriai ruoštis pradėjome dar pavasarį, kai supratome, kad greičiausiai atlaisvės reikalavimai ir suvaržymai dėl koronaviruso, apsilankė daugiau kaip 200 žmonių iš įvairių šalių“, – sakė įmonės „Lytagra“ komercijos vadovas Rimas Norvilas.
Plati žemės ūkiui skirtų mašinų gama
O naujovių iš tiesų nemažai. Į renginį susirinkusiesiems pristatyta plati JCB mašinų gama: naujasis, ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelnęs elektrinis teleskopinis krautuvas JCB 525.60E, galingiausias 457S ir mažiausias 403 lankstinis (vadinamasisšarnyrinis) krautuvas, greičiausias teleskopinis krautuvas 542-70 Agri Pro ir kitižemės ūkiui skirti teleskopinių krautuvų modeliai, atnaujinti 4000 ir 8000 serijos JCB Fastrac iCon traktoriai, teleskopiniai lankstiniai krautuvai TM320.
Iš Vokietijos, Čekijos atvežtos kai kurios naujos mašinos ne tik pristatytos (vyko jų pasirodymas bendrovės aikštelėje), bet ir visi norintieji galėjo jas apžiūrėti, pavairuoti, išbandyti.
Viena iš naujienų – maži, manevringi elektriniai krautuvai. JCB 525.60E laimėjo ne vieną tarptautinį apdovanojimą, yra tos pačios galios ir siekio, kaip ir dyzelinė jo versija, taip pat visi jo ratai yra varomieji ir vairuojamieji.
Viena iš naujienų – nulinės emisijos, tylus ir manevringas elektrinis teleskopinis krautuvas JCB 525.60E
Visiškai įkrautas krautuvas gali dirbti iki 4 valandų. Gamyklos atstovų pastebėjimu, mašinos baterija nuo 0 iki 100 proc. iš elektros tinklo įkraunama per 8 val., tačiau naudojant greitojo įkrovimo įrangą tai užtrunka tik valandą. Tad gamintoja rekomenduoja kartu su elektriniu krautuvu, kuris dirba labai tyliai ir neteršdamas aplinkos, įsigyti ir greitojo įkrovimo stotelę bei antrą bateriją – prireikus ją galima naudoti kaip elektros kaupiklį (vadinamąjį power banką).
Elektriniai krautuvai, valdomi kaip ir dyzeliniai analogai, tinkamiausi krovos darbams ankštose uždarose patalpose atlikti, tačiau negalima jais vilkti, stumti. Didžiausias greitis – 19 km/val. Gamyklos atstovų pastebėjimu, du elektrinius krautuvus jau įsigijo Lenkijos ūkiai.
Trumpai apžvelgdamas pagrindines technikos naujoves, JCB produktų vadybininkas Marius Petrelis atkreipė dėmesį į JCB 435S, kurį įvardijo tranšėjų karaliumi, dėl geriausio galios ir svorio santykio ypač gerai suminančio žaliąją masę tranšėjoje ir taip užtikrinančio nepriekaištingą pašaro kokybę. Krautuve, sveriančiame 15 t, įrengtas 252 AG variklis, tad 1 t tenka 17 AG, o tai leidžia maksimaliai našiai stumti, kilti į kalną, keliais važiuoti iki 48 km/val. greičiu.
Į visus klausimus apie JCB techniką pasiruošęs atsakyti JCB produktų vadybininkas Marius Petrelis
„Atsižvelgdama į klientų poreikius ir pageidavimus didesnės masės krautuvų, gamykla pagamino naują sunkesnį JCB 457S. Mašina jau išbandyta ir ją jau galima užsakyti kitam sezonui“, – vieną iš naujienų pristatė vadybininkas.
Tai 20 t masės, 6 000 kg keliamosios galios mašina, kurioje įrengtas 282 AG variklis ir kuri standartiškai komplektuojama su platesniais ratais ir platesnėmis šakėmis. Galios ir svorio santykis – 14 AG/1 tonai. Krautuve sumontuotas 400 l degalų bakas, todėl galima dirbti net kelias dienas vienu užpylimu. Ekonomišką darbą užtikrina 6 pavarų Powershift transmisija.
Atskirą mašinų, skirtų žemės ūkiui, grupę sudaro JCB teleskopiniai Agri Loadall krautuvai. O rinktis tikrai yra iš ko – gamintoja siūlo 9 modelius ir kiekvienas jų turi dar po 4 submodelius: Agri, Agri Super, Agri Xtra, Agri Pro.
M. Petrelis atkreipė dėmesį į patentuotą bepakopę Dualtech VT transmisiją. „Ši unikali transmisija yra dviejų dalių: dirbant iki 20 km/val. greičiu ji veikia kaip hidrostatinė ir labai tinka kiemo darbams, važiuojant didesniu kaip 20 km/val. greičiu, pvz., tempiant priekabą, važiuojant keliu, persijungia į Powershift transmisiją, o tai leidžia taupyti degalus“, – pabrėžė vadybininkas, pridurdamas, kad ši transmisija teleskopiniuose krautuvuose vis labiau populiarėja. Europoje krautuvai su ja jau užima beveik 30 proc. rinkos, o JK ir Airijoje – per 25 procentus.
Atnaujintas Agri Pro 542-70 – daugiau galios ir greičio, nes gali važiuoti 50 km/val. greičiu
Teleskopinių krautuvų grupės naujiena – atnaujintas Agri Pro 542-70, turintis daugiau galios ir varomas 174 AG JCB Dieselmax 4,8 l variklio. Atnaujinta ir hidraulikos sistema, sustiprinti stabdžiai, jau standartinėje komplektacijoje – Dualtech VT transmisija.
Atnaujinto krautuvo keliamoji galia yra 4,2 t, maksimalus kėlimo aukštis – 7 m. „Ir tai vienintelis teleskopinis krautuvas rinkoje, galintis važiuoti 50 km/val. greičiu“, – pabrėžė M. Petrelis.
Greitaeigiai traktoriai aprūpinti nauju porankiu ir operacine sistema
JCB gamina ne tik įvairiausius krautuvus, bet ir unikalios konstrukcijos dviejų serijų Fastrac traktorius, pagal galingumą (nuo 160 iki 335 AG) suskirstytus į penkis modelius: trys modeliai sudaro 4000 ir du – 8000 seriją.
Didžiausia JCB Fastrac traktorių, vienintelių legaliai ir saugiai galinčių važiuoti keliais 70 km/val. greičiu, naujiena – iCon porankis su nauja operacine sistema, konfigūruojamu valdymu ir galimybe susikurti iki 50 profilių, kad kiekvienas operatorius su skirtingais padargais galėtų dirbti pagal savo nustatymus, pvz., transmisijos režimus, hidraulikos jungtis ir pan. Porankyje integruotas GPS ir ISOBUS valdymas, todėl papildomai nereikia jokio ekrano, jame jau standartiškai integruotos ir visos išmaniosios funkcijos.
„JCB Fastrac traktorių išskirtinumai – ABC ir išoriniai diskiniai sustiprinti stabdžiai standartinėje įrangoje, bepakopė Vario transmisija, tolygus svorio paskirstymas, unikali automatiškai išsilyginanti (aktyvi) hidropneumatinė pakaba, užtikrinanti komfortišką operatoriaus darbą – važiuojama tarsi ant oro pagalvių. Galima važiuoti lauku 50 km/val. greičiu ir gerti kavą“, – traktoriaus išskirtinumus vardija vadybininkas, pabrėždamas ir jo universalumą.
Atnaujintuose 8000 (nuotraukoje kairėje) ir 4000 serijos JCB Fastrac traktoriuose įrengtas naujas iCon porankis ir operacinė sistema, leidžianti dirbti gerokai lengviau ir paprasčiau
Traktorius, galintis važiuoti dideliu greičiu, tinka ne tik transporto, bet ir sunkiems žemės ūkio darbams atlikti. 8000 serijos Fastrac traktorių keliamoji galinės pakabos galia 11 t, 4000 serijos – 7 tonos. Pastarosios serijos traktorių visi ratai vairuojamieji, kaip ir teleskopinio krautuvo. Dėl mažo apsisukimo spindulio, M. Petrelio teigimu, 4000 serijos traktoriai idealiai tinka tręšimo, purškimo darbams.
„Galimas toks vairavimo režimas, kai galiniai ratai važiuoja ir apsisuka galulaukėse priekinių ratų vėžėmis, todėl neišminamas pasėlis“, – pastebi vadybininkas ir priduria, kad traktoriuje galimi net 5 vairavimo režimai.
Šie traktoriai mūsų rinkoje dar mažai žinomi, nes naujais nebuvo lig šiol prekiaujama ir ūkininkai įsigydavo naudotus iš užsienio šalių, todėl bendrovė „Lytagra“ nuo šio pavasario sudaro galimybes su jais susipažinti, tiek su senojo, tiek su atnaujinto modelio traktoriais rengdama demonstracijas ūkiuose.
Visą savaitę vykusioje JCB naujovių pristatymo konferencijoje ir Rytų Europos šalių prekybos atstovų mokymuose apsilankė per 200 žmonių iš įvairių šalių. Paskutinės, žurnalistams ir ūkininkams skirtos konferencijos dienos dalyviai
Per penkiolika bendradarbiavimo su JCB technikos gamintoja bendrovė „Lytagra“ iš viso mūsų šalies ūkininkams pardavė beveik 1 000 įvairių mašinų, ypač žemdirbių vertinama yra JCB krovos technika – kai kuriais metais šis prekių ženklas užimdavo net 50 proc. teleskopinių krautuvų rinkos.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)