Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Technika
Technikos gamintoja sukūrė neįgaliesiems pritaikytą traktorių
Gamintojų nuotr.

Brazilija. Žemės ūkio technikos gamintoja „New Holland“ pagamino TL5 traktoriaus modelį, kuriuo gali naudotis vežimėliuose sėdintys neįgalieji. Tai pirmasis toks modelis, sukurtas gamykloje.

Tiesa, anksčiau, atsižvelgiant į neįgaliųjų ūkininkų pageidavimus, jau įgyvendinti keli nestandartiniai sprendimai, pritaikant traktorių ūkininkams su judėjimo negalia.

Traktoriaus modelis TL5 Accessible pagamintas „CNH Industrial Curitiba“ gamykloje Brazilijoje, bendradarbiaujant su mobilių įrengimų įmonėmis „Elevittá“, „Arteprima“ ir „Senai“, įsiklausant į „New Holland“ kliento, kuris naudojasi neįgaliojo vežimėliu, pageidavimus ir pastabas.

Bioversija 23 09 01 m7

Neįgaliesiems ūkininkams pritaikytą įrangą galima įsigyti naujuose 80, 90 ir 100 AG modeliuose (platforma taip pat gali būti įrengta traktoriuose, pagamintuose nuo 2019 m.).

Vairasvirte valdoma kėlimo platforma leidžia operatoriui be pagalbos įlipti ir išlipti iš traktoriaus, atsisėsti į sėdynę ir naudotis specialiai neįgaliesiems pritaikytais mašinos valdymo įtaisais. Teigiama, kad vidinė erdvė yra tokia pati, kaip ir standartinio TL5 modelio.

Remiantis statistika, 2,9 mln. iš 7,8 mln. brazilų, turinčių tam tikrą judėjimo negalią, gyvena kaimo vietovėse.

„Neįgalieji, įskaitant tuos, kurie gyvena ir dirba kaime, nori išlikti kiek įmanoma nepriklausomi. O modifikuotas TL5 leidžia pašalinti kliūtis, kurios lig šiol trukdė judėjimo negalią turintiems ūkininkams įsėsti į traktorių“, – sako „New Holland Agriculture“ viceprezidentas Lotynų Amerikai Eduardo‘as Kerbauy‘us (Eduardas Kerbajus).

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14
Bayer 2023 08 21

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
Visos apklausos