Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Technika
Traktorių pritaikė ūkininkui su judėjimo negalia
Įmonės „Yanmar America“ socialinio tinklo „Facebook“ nuotr.

Oklahoma Sitis. Yanmar prekybos atstovybė Jungtinėse Valstijose suprojektavo ir pertvarkė traktorių taip, kad juo dirbti galėtų judėjimo negalią turintis ir tik su neįgaliojo vežimėliu judantis ūkininkas.

Sulaukusi kliento prašymo modifikuoti Yanmar YT3 traktorių, Oklahoma Sityje įsikūrusi įmonė „Tractor Bobʼs“ sukonstravo pirmąjį sėdynės keltuvą, leidžiantį neįgaliojo vežimėlyje sėdinčiam asmeniui pakilti iki traktoriaus kabinos, persėsti ant sėdynės ir valdyti jį ne kojomis, bet tik rankomis.

Sėdynės keltuvas yra su belaidžiu nuotolinio valdymo pulteliu, kuris valdo kėdės kėlimo operacijas. Patekus į traktoriaus saloną, rankinis droselis ir rankinis stabdymo mechanizmas leidžia traktorininkui valdyti Yanmar YT3 traktorių vien rankomis.

Bioversija m7 2024 02 22

Pasak įmonės „Tractor Bobʼs“ savininko Neilʼo Snow (Neilo Snau), kompaktiško Yanmar traktoriaus konstrukcija pritaikyta jį valdyti rankomis. Be to, pertvarkymui palanki ir traktoriaus ergonomika, vairasvirtės padėtis ir kabinos erdvumas.

„Dauguma kitų tokios kategorijos traktorių tiesiog netiktų. Svarbu ir tai, kad Yanmar i-HMT transmisija yra sklandi ir netrūkčioja, kas kartais būdinga vairasvirte valdomiems traktoriams“, – pastebi įmonės savininkas.

Dar vienas perdarytas elementas – Jiffy Hitch padargų tvirtinimo sistema, leidžianti ūkininkui lengvai pakeisti padargą nenulipus nuo sėdynės. „Sistema veikia tikrai gerai. Tai daro klientą laimingą, o mums leidžia didžiuotis, kad galėjome juo tinkamai pasirūpinti“, – sako traktoriaus pertvarkymo komandai vadovavęs N. Snow.

JAV žemės ūkio departamento duomenimis, apie 19 proc. JAV ūkininkų turi neįgalumą, o tai kelia nemažai iššūkių žemdirbio profesijai. Technologijos gali padėti neįgaliems ūkininkams gauti svarbią informaciją ir paslaugas, tačiau pagalbinės technologijos, įskaitant modifikuotus traktorius ir žemės ūkio įrangą, yra svarbus būdas išlaikyti neįgalius ūkininkus dirbti savo žemėje.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos