Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Technika
Technika ir technologijos žolei doroti

Kauno r. Prasidėjus žolinių pašarų ruošimo sezonui, žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės suskubo demonstruoti siūlomų mašinų asortimentą. Viena jų - bendrovė „Lytagra", kuri Bernatonių žemės ūkio bendrovės valdose surengė didžiąją žolinių pašarų technikos ir technologijų pristatymo dieną, į kurią sugužėjo mišrių ir gyvulininkystės ūkių savininkai iš visos Lietuvos.

Pasak įmonės „Lytagra" valdybos pirmininko Adomo Balsio, pastaruoju metu dažnai eskaluojama tema - milijonas melžiamų karvių šalyje, taip pat didėjančios Lietuvos ūkiuose mėsinių galvijų, ožkų ir avių bandos leidžia tikėti gyvulininkystės ateitimi, kartu ir tuo, kad našių mašinų, pažangių technologijų poreikis irgi augs.

„Laukia nauji iššūkiai, nes keičiantis technologijoms, būtinos ir tvartų rekonstrukcijos, atsižvelgiant į tris pagrindines dedamąsias: gyvulio gerovę, darbuotojo darbo sąlygas ir, be abejo, aplinkosauginius reikalavimus, kurie Lietuvoje vieni griežčiausių. Bet nereikia pamiršti, kad visų svarbiausia - gyvulio gerovė", - pabrėžė A. Balsys, sveikindamas susirinkusius ūkininkus.

Bioversija m7 2024 11 19

Džiaugiamės, kad esate kartu ir skatinate mus augti ir tobulėti", - sakė įmonių grupės „Lytagra" generalinis direktorius Erinijus Aksomaitis, pristatydamas bendrovę, turinčią 6 antrines įmones ir 24 filialus

Pašarams ruošti - per 2 šimtai mašinų modelių

Specialiai į lauko dieną atvykusio „Krone" gamyklos atstovo Edgaro Apanavičiaus teigimu, gamykla siūlo visą žolinių pašarų ruošimo mašinų ir technologijų gamą, pradedant žoliapjovėmis, kurios gali būti ir savaeigės, baigiant savaeigiais smulkintuvais ir prieš dvejus metus parodoje „Agritechnica" pristatytu granuliatoriumi Premos. „Gamykla susideda iš dviejų dalių: vienoje gaminamos puspriekabės, kitoje - žolinių pašarų dorojimo technika. Šiuo metu galime pasiūlyti net 205 žolei doroti skirtų mašinų modelius, tad tinkamą savo ūkiui ras tiek mažo, tiek didelio ūkio ar bendrovės savininkas", - sakė gamyklos atstovas.

Pasak Egdaro Apanavičiaus (dešinėje), Krone žoliapjovėms patikimumo suteikia SafeCut sistema, užtikrinanti atskirą kiekvieno pjovimo disko apsaugą

Jo teigimu, gamintojas išskirtinį dėmesį skiria ne tik mašinų, bet ir jomis ruošiamų pašarų kokybei, tad gaminiai nuolat tobulinami ir atnaujinami. Vienas iš tokių atnaujinimų - žoliapjovėse įdiegta atskira kiekvieno disko apsauga nuo pievoje galimų kliūčių (akmenų, didesnių kurmiarausių, stambesnių šakų). „SafeCut sistema saugo pjovimo stalą nuo sugadinimų. Suveikus pjovimo disko apsaugai, tereikia perkalti kelis kaiščius, susukti varžtus ir galima toliau dirbti", - pabrėžė technikos specialistas.

Konstrukcinius mašinų atnaujinimus ir galimybes pristatė įmonės „Lytagra" „Krone" technikos grupės vadovas Vitalijus Staševičius (dešinėje) ir komercijos direktorius Ugnius Stančiauskas

Nupjautai žolei išvartyti Vokietijos gamintojas siūlo įvairaus darbinio pločio pakabinamus ir prikabinamus vartytuvus, išsiskiriančius 8 pirštų OctoLink frikcine sankaba, kuri ypač pasiteisina dirbant nelygiuose laukuose. Pasak E. Apanavičiaus, dėl nenuspėjamų orų ir didelės jų kaitos vartytuvų paklausa Lietuvoje pastaruoju metu auga.

Žolei grėbti pristatyti du grėblių modeliai: šoninę sąvalką formuojantis Swadro 1400 ir centrinę - Swadro TS 680. „Krone" technikos grupės vadovo Vitalijaus Staševičiaus teigimu, šoninę sąvalką formuojančių grėblių darbinis plotis yra nuo 6,2 iki 7,4 m, centrinę - nuo 6,8 iki 20 metrų, grėbliai gali būti nuo 1 iki 6 rotorių.

„Nuo šiol visi grėbliai sukomplektuoti su specialaus išlenkimo grėbimo pirštais, kurie apatinėje dalyje 10 cm yra palenkti į priekį. Dėl tokios konstrukcijos grėbiamas pašaras yra pakeliamas nuo dirvos paviršiaus, neprigrėbiama žemių ar akmenų, nepažeidžiama žolių šaknų sistema", - techninės naujovės privalumus vardijo V. Staševičius. Be to, jis ūkininkų dėmesį atkreipė ir į Swadro grėblių sausojo tipo guoliavietes, kurių nereikia tepti ir papildomai prižiūrėti.

Skirtingiems ūkiams - skirtingos technologijos

Vokietijos įmonė „Krone" pašarui ruošti siūlo dvi skirtingas technologijas - presavimą į ritinius ar stačiakampius ryšulius arba žolės smulkinimą savaeigiu smulkintuvu ir vežimą į tranšėją. „Lytagros" lauko dienos lankytojaiturėjo unikalią galimybę pamatyti ne tik galingiausią šios grupės mašiną Big X 1100, kuri dirba žemės ūkio bendrovėje Bernatonyse, bet ir naujausią modelį - Big X 530. Pirmą kartą Lietuvoje demonstruota mašina darbuojasi Papilės žemės ūkio bendrovėje.

„Naujo dizaino savaeigiame smulkintuve įrengtas naujo tipo variklis, LED apšvietimo sistema, leidžianti dirbti ir tamsiu paros metu, patobulinta pjaunamoji ir rinktuvė, įdiegtos modernios valdymo technologijos, atsižvelgta ir į operatoriaus komfortą", - naująjį smulkintuvą pristatė technikos specialistas.

Vidutinio laidumo savaeigis smulkintuvas Krone Big X 530 sulaukė nemažo ūkininkų susidomėjimo

Ūkiams, kurie renkasi presavimo į ritinius technologiją, pasiūla taip pat nemaža. Demonstruota, kaip žolę į ritinius renka pastovios kameros Fortima F 1250 MC modelio presas, sukantis 1,55 m skersmens ritinius, taip pat pusiau kintamos kameros Comprima F 155 XC darbas. Kintamos kameros presai gali būti komplektuojami ir kartu su vyniotuvais, tad „Lytagros" laukuose žolę rinko, presavo ir suko plėvele Comprima CV 155 XC modelio mašina.

V. Staševičius atkreipė ūkininkų dėmesį, kad dešimtmetį gaminami Comprima presai gali būti su trijų tipų kameromis: pastovios kameros (ritinio skersmuo 1,25 m), pusiau kintamos (skersmuo gali kisti nuo 1,25 iki 1,50 m) ir kintamos (nuo 1,00 iki 1,50 m). Pasak jo, pusiau kintamos kameros presų nesiūlo nė vienas gamintojas, tai „Krone" patentas.

Pusiau kintamos kameros presąComprima F 155 XC traukė atnaujintas 5 serijos New Holland traktorius

Dėl transporterinės technologijos visi Krone presai gali presuoti tiek sausą, tiek vytintą, tiek ir žalią masę. Vietoj tinklelio gamintojas suteikia galimybę pasirinkti ritinio apvyniojimą plėvele - tai ypač pasiteisina šaltą žiemą, nes plėvelė neprišąla kaip tinklelis prie ritinio, be to, ūkininkui paprasčiau utilizuoti vienos rūšies medžiagas.

Žolės dorojimo mašinoms traukti reikalingi skirtingos galios traktoriai, tad lauko dienoje ūkininkai supažindinti ir su New Holland traktorių naujienomis. Tarp karšiausių naujienų - pirmą kartą Lietuvoje pristatyti atnaujintos 5 serijos traktoriai, jungiantys 3 modelius nuo 100 iki 120 AG. Šios serijos traktoriuose įrengtas ekologinius Tier 4B standartus atitinkantis variklis. Pakeistas ir dizainas, įrengta naujo tipo apšvietimo sistema.

„Pusiau automatinė greičių dėžė 5 serijos traktoriuose nuo šiol bus montuojama jau standartinėje įrangoje. Nauja ir tai, kad šeimos ir vidutiniai ūkiai, kurie paprastai renkasi šios serijos traktorių pašarams ruošti, gyvuliams šerti, kaip pasirenkamą įrangą galės užsisakyti amortizuojamą priekinį tiltą, kuris suteiks komforto ir užtikrins dar geresnes operatoriaus darbo sąlygas", - pabrėžė vadybininkas Tomas Kalusevičius.

Be „Krone" žolinių pašarų ruošimo mašinų ir „New Holland" traktorių, bendrovė „Lytagra" pristatė ir daugiafunkces Fliegl priekabas, taip pat plačią JCB krautuvų - nepamainomų mašinų gyvulininkystės ūkiuose - gamą.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos