Helmštetas (Vokietija). Veiklos šešiasdešimtmetį mininti švedų kompanija „Väderstad“ šiuo metu dirba ir Kanadoje bei JAV. Plėtrą Jungtinėse Valstijose įmonė pradėjo įsigijusi sėjamųjų ir kultivatorių gamintoją AGCO-AMITY JV LLC (AAJV) ir perėmusi jos valdytus Wishek, Concord, Wil-Rich prekių ženklus.
Per pastaruosius penkerius metus „Väderstad“ padvigubino investicijas į plėtrą ir dabar valdo du gamybos ir tyrimų centrus Švedijoje, po vieną Kanadoje ir JAV.
Viena iš naujausių „Väderstad“ investicijų – 52 ha ūkis Helmštete, Žemutinėje Saksonijoje (Vokietija), kartu su žinių ir mokymų centru. Jį sudaro 800 m2 salė mašinoms demonstruoti, mokymų ir biuro patalpos.
Pasak įmonės vyriausiosios agronomės Ninaʼos Pettersson (Nina Peterson), nuo šiol ne tik Švedijos, bet ir Vokietijos centre-ūkyje bus pristatomos naujovės, susitinkama su partneriais, klientais.
„Väderstad“ vykdomasis direktorius Vokietijoje Karlʼas-Hubertusʼas Reherʼis (Karlas-Hubertusas Reheris) pabrėžė, kad ūkis Vokietijoje svarbus plėtojant veiklą, atliekant lokalius tyrimus. „Tai bus vieta, kur sieksime optimizuoti esamų ir būsimų produktų ir metodų naudojimą. Vieta, kur visiems galėsime pristatyti kompanijos kryptį“, – teigė jis, akcentuodamas pažangiosios patirties (KnowHow), apimančios ne tik ūkininkavimą, bandymus, mokymus, bet ir dalijimosi patirtimi, tam tikro tinklo kūrimo svarbą.
Į „Väderstad“ ūkį Helmštete (Žemutinėje Saksonijoje) susirinkusiems žurnalistams pristatytos įmonės technikos naujienos: pakabinamas sulankstomas noraginis skutiklis Cultus HD, nauji sekliai skutantys diskai CrossCutterAggressive, ūkio kukurūzienos lauke demonstruoti ant naujo 7,25 m darbinio pločio diskinio Carrier XL 725 skutiklio, sėjamoji Proceed, galinti tiksliai sėti įvairius augalus.
Pademonstruota ir 12 m darbinio pločio sėjamoji Inspire, sukonstruota ant Tempo L rėmo taip, kad suderintų didelį našumą su sėklų įterpimo tikslumu. Mašinos pagrindą sudaro greitai reaguojančių dvigubų diskų sėklų noragėlių sistema, pasiteisinusi Spirit sėjamosiose.
Pakabinami sulankstomi noraginiai skutikliai Cultus HD gaminami 4,25 arba 5,25 m darbinio pločio. Tris noragų ašis turintys skutikliai gali žemę dirbti net 30 cm gyliu, atstumai tarp noragų – 27 cm. Pasak įmonės inžinierių, šie skutikliai yra dvigubai tvirtesni nei ankstesnieji, juose pritaikyta keletas unikalių sprendimų.
Pakabinami sulankstomi noraginiai skutikliai Cultus HD gaminami 4,25 arba 5,25 m darbinio pločio, juose montuojami naujo tipo galingi noragai su specialiomis apsaugomis, atlaikančiomis iki 680 kg spaudimą
Vienas iš jų – naujo tipo galingi noragai su specialiomis apsaugomis, atlaikančiomis iki 680 kg spaudimą, o tai užtikrina vienodą nustatytą gylį dirbant bet kokiomis sąlygomis. Pagrindinis noragų efektyvumo rodiklis – pastovai išlaikoma didelė jėga, įveikianti dirvos pasipriešinimą.
Susidūręs su sunkia kliūtimi, Cultus HD noragas gali visiškai pasikelti iš dirvos ir praleisti kliūtį po apačia, tačiau nusileidęs vėl greitai grįžta į darbinę padėtį visa jėga.
Tarp naujų sprendimų – hidraulinis šoninių sekcijų užraktas, automatinė lyginimo lėkščių reguliavimo sistema Dynamic Control, valdoma hidrauliškai iš traktoriaus kabinos.Mašina gali būti komplektuojama su įvairiausių tipų kalteliais ir MixIn verstuvėmis, suprojektuotomis, išbandytomis ir pagamintomis „Väderstad Components“ originalių dalių gamykloje. Naujojo skutiklio masinę gamybą planuojama pradėti 2023-iųjų rudenį.
Sunkiems dirvožemiams ir kietoms dirvoms skirti CrossCutter Aggressive diskai išplečia 2017 m. pristatytų itin sekliam žemės dirbimui dideliu greičiu skirtų lėkščių pasiūlą. Nuo įprastų CrossCutter diskų naujieji Aggressive skiriasi tuo, kad turi užaštrintas TrueCut lėkščių įpjovas, kurios užtikrina efektyvesnį įsigilinimą sudėtingomis laukų sąlygomis.
Nauji sekliam skutimui dideliu greičiu skirti diskai CrossCutter Aggressive Vokietijos ūkio kukurūzienos lauke demonstruoti ant naujo 7,25 m darbinio pločio Carrier XL 725 skutiklio
Kitas privalumas – diskai geriau įveikia sunkiai įdirbamus likučius, pvz., silosui auginamų kukurūzų, rapsų stiebų ar saulėgrąžų ražienas, ir taip pagreitina jų irimą.
„Nors diskai agresyvesnės formos nei ankstesnieji, jie vis tiek įdirba žemę itin sekliai 2–5 cm darbiniu gyliu, išjudindami gerokai mažiau dirvožemio nei tradiciniai diskai. Vadinasi, sunaudojama mažiau degalų išlaikant didelį iki 20 km/val. darbinį greitį, kartu užtikrinant intensyvų maišymą“, – aiškino „Väderstad“ koncepcijų kūrėjas Magnusʼas Samuelssonʼas (Magnusas Samuelsonas).
CrossCutter Aggressive diskai yra dviejų dydžių: 450 mm, skirti 2–3 cm gyliu dirbti su universaliais Carrier skutikliais, ir 510 mm, skirti dirbti 3–5 cm gyliu su Carrier XL. Kiekvienas diskas tvirtinamas ant atskiros svirties su gumos elementais, todėl kopijuoja paviršiaus profilį ir užtikrina itin vienodą įdirbimą. Užsisakyti naujuosius diskus žemdirbiai gali nuo šių metų lapkričio.
Praėjusių metų gale „Väderstad“ pristatė universalią sėjamąją Proceed, kuriagalima sėti skirtingas kultūras – nuo kviečių, miežių, rapsų, žirnių iki cukrinių runkelių, kukurūzų, saulėgrąžų ir kt. Šiuo metu ji dar testuojama įvairiose šalyse, pagaminti keturi vienetai.
Šia sėjamąja, kurios pagrindas – itin tikslios eilučių sėjimo sekcijos ir kiekvienos sėklos judėjimą iki dirvos kontroliuojanti adaptuota PowerShoot dozavimo sistema, galima įterpti net smulkiausias sėklas milimetro tikslumu į nustatytą gylį, o tai leidžia pagerinti derlių, optimizuoti žemės dirbimo, cheminio apdorojimo poreikį ir trąšų naudojimą.
Kiekviena sėjimo sekcija turi elektros pavarą ir valdoma Väderstad E-Control sistema naudojant planšetę iPad. Sistemos funkcijos apima nuoseklų eilučių išjungimą ir sėklų normos keitimą, dinaminį technologinių vėžių nustatymą, individualų kalibravimą, tikslumo stebėjimą ir kontrolę realiuoju laiku.
Naujais darbinio pločio pasirinkimais išplėsta ir diskinių skutiklių Carrrier XL gama, papildant mašinas naujomis funkcijomis. Pavyzdžiui, 2023-iųjų pavasariui žemdirbiai gali užsisakyti 7,25 m darbinio pločio Carrier XL 725, su kuriuo atnaujinti ir visi kiti Carrier XL 425-725 skutiklių modeliai: atlikti rėmo patobulinimai, tarp kurių – sustiprintos lygiagrečios tankinimo volo jungtys.
Siekiant palengvinti valdymą, dabar visuose modeliuose montuojamos naujos, gerai matomos darbinio gylio ir pirminio žemės dirbimo padargo gylio skalės, o didžiausio darbinio pločio mašinoje yra ir nauja unikali pervežimo aukščio padėties skalė, leidžianti saugiai važiuoti ne tik keliais, bet ir po tiltais, viadukais.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Patvirtinta technikos parametrų metodika
2024-10-08 -
Fiksuoti padargų įkainiai prasilenkia su realybe
2024-10-04 -
Vokiškas elektrinis traktorius jau prekyboje
2024-10-03
Skaitomiausios naujienos
-
Kada ir kokios išmokos bus mokamos
2024-10-08 -
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17
(0)