Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Technika
Suomių įmonių žingsniai autonominio traktoriaus link

Helsinkis. Dvi Suomijos kompanijos – traktorių gamintoja „Valtra“ ir 5G technologijų kūrėja „Elisa“ suvienijo jėgas sukurti naujam sprendimui, leidžiančiam traktorių valdyti nuotoliniu būdu. Nuotoliniu būdu valdomas traktorius – tai didžiulis žingsnis autonominio traktoriaus link.

Įmonių teigimu, tai pirmasis tokio pobūdžio sprendimas pasaulyje, leidžiantis realiu laiku saugiai valdyti ir eksploatuoti traktorių nuo jo esant 100 km atstumu.

Kompanijos „Valtra“ pardavimų ir rinkodaros viceprezidentas Miko Lehikoinenas (Mikko Lehikoinen) atkreipia dėmesį, kad radijo bangomis valdomos mašinos jau naudojamos daugelį metų. „Tačiau šios mašinos nuotoliniu būdu gali būti valdomos, tik joms esant matymo lauke. 5G tai iš esmės pakeičia, nes dabar traktorius gali būti valdomas nuotoliniu būdu iš bet kur“, – teigia M. Lehikoinenas.

Bioversija 2024 04 15 m7

Kompanijos „Elisa“ verslo vystymo viceprezidentas Simo Pentikainenas (Simmo Pentikäinen) neabejoja, kad 5G mobiliuoju ryšiu paremti sprendimai padės užtikrinti efektyvumą ir paklos pamatus novatoriškiems verslo bei paslaugų valdymo būdams.

„Nuotoliniu būdu valdomas traktorius yra labai realus šios mobiliųjų technologijų revoliucijos pavyzdys, nes operatoriui nebereikia sėdėti kabinoje. Skaitmeninėmis technologijomis norime sukurti tvarią ateitį, o 5G paslaugų plėtra yra šios tikrovės įgyvendinimo dalis“, – tikina kompanijos atstovas.

Novatoriško sprendimo pagrindas – naujos kartos 5G tinklo technologija ir ant traktoriaus stogo sumontuota 360 laipsnių kamera. 5G tinklas suteikia galimybę per operatoriaus virtualios realybės akinius realiu laiku gauti 4K aplinkos vaizdą. Operatorius gali matyti traktoriaus aplinką tiesiog pasukdamas galvą. Nuotolinio valdymo įranga siunčia kontrolės signalą per „Elisa“ komercinį, didelio saugumo 5G tinklą.

„Vairuojant traktorių ir sukant jo ratus, grįžtamąją informaciją reikia gauti nedelsiant, kad operatorius galėtų jausti vairavimą. Esant 5G ryšiui, tai įmanoma, nes beveik nėra laiko delsos“, – pastebi M. Lehikoinenas ir priduria, kad pastaruosius kelerius metus kompanija skiria ypatingą dėmesį nuotolinio valdymo sprendimams tyrinėti ir kurti. Jo teigimu, ieškoma būdų perduodamo vaizdo kokybei koreguoti pagal kiekvieną užduotį, taip pat siekiama pagerinti nuotolinį valdymą, naudojant įvairių jutiklių duomenis.

Beje, tai ne pirmieji kompanijos „Valtra“ bandymai kurti nuotoliniu būdu valdomą traktorių – praėjusiais metais išbandytas bepiločio traktoriaus prototipas, bendradarbiaujant su Suomijos oro uostų operatoriumi „Finavia“.

Suomijos traktorių gamintoja taip pat siūlo nuotolines paslaugas, kurioms naudojamas 3G ryšys. Nuotolinis stebėjimas ir diagnostika galima, pasirinkus traktorius su Valtra Connect telemetrijos sistemomis. Pernai pristatyta naujovė po truputį populiarėja ir nuotoliniu būdu stebima per 3 000 Valtra traktorių visame pasaulyje.

Beje, autonominio traktoriaus projektams plėtoti didžiulį dėmesį skiria dauguma pasaulio žemė ūkio technikos gamintojų. Pavyzdžiui, koncernas CNH savąjį autonominio traktoriaus konceptą pristatė 2017 m., „John Deere“ autonominio traktoriaus vizija atskleista praėjusiais metais vykusioje parodoje „Agritechnica“ Hanoveryje.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos